Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: Божидар58   
Дата:   06-04-14 22:29

Моля колеги, които имат, или са снимали с този обектив да споделят мнение за него. Интересува ме най-вече как е за снимане на портрети. Как е в сравнение с никонския, който е по - скъп с около 300лв. Наясно съм, че това са макро обективи, но ме интересува как се представя като портретник...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: realnoncho   
Дата:   06-04-14 22:34

За Никон не знам, но моя става и за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: sirkhann   
Дата:   06-04-14 22:40

Хубав е. Срещу слънце прави флеъри малко повече. Лично моят съвет за портрети е 85/1.8G. Ако имаш 85/1.8D, продай го и си вземи G.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-14 22:52

И тук малко мнения по темата. Виж и тази тема


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: emo1   
Дата:   06-04-14 23:40

Нончо 'на всяка манджа мерудията' го е тествал и е решил че става за портрети.
Да ти споделя че всеки обектив става за портет, разликата при обективите е каква точно визия търсиш!


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-14 00:04

Аз съм за 85/1.4Д или 1.8Г. Макрото си е макро. Ако се иска макро за портрети, има 60/2.8 и 105/2.8 по-старите Никонски. Въртят добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: sherbit   
Дата:   07-04-14 11:58

Еmo1 има едно място във виртуалното пространство, където са събрани много като Нончо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: landstar   
Дата:   07-04-14 14:51

Абе как да ти кажа - обектива е перфектен, ама дамите с цупят - като микроскоп изкарва всяка пора по кожата, петно и косъмче. Просто е макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: realnoncho   
Дата:   07-04-14 16:14

emo1,

Да не споделям мнения, когато някой пита конкретно за тип снимки каквито имам с конкретния обектив? А ти да споделяш своите общи приказки също не е особено полезно - ако имаш конкретно нещо с което да си потвърдиш думите давай да видим.

П.П. Отиди да кажеш на Никола Борисов също да не си снима портретите с макро обектив - и него сигурно някой по форумите го е налъгал, че става [smilie5]


Това, че дамите се цупели - ако снимате близък портрет и искате без ретуш да им дадете сурови кадри, на които да не си виждат недостатъците - май още не са измислили такъв обектив.
Обектива има приятен дефокус и не е прекалено остър на 2.8, ако някой иска чист портретник има други варианти.



Публикацията е редактирана (07-04-14 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro за Nikon
Автор: Божидар58   
Дата:   07-04-14 17:18

realnoncho, портретите дето си качил са прекрасни. Поздравления!!! Точно такава визия на портретите харесвам и затова търся такъв тип обектив....



Публикацията е редактирана (07-04-14 17:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »