Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 моля за съвет
Автор: desskatabg   
Дата:   06-02-14 12:48

Здравейте на всички,
реших да си закупя Canon Eos 20D , не защото разбирам много от фото техника , а защото една позната го има и ми харесва какви снимки прави. Но до тук добре , само че мога да си купя отделно обектив и там ми е проблема. EF-S 18-55mm гледам че най-често се продава с този , но мога да взема и EF-S 128-35mm няма си на идея кой е по-хубав ( предполагам че втория понеже е по-скъп) Аз не съм професионалист, трябва да съвсем любителски снимки, да снимам детето, лятото като сме на море, като по почивки и т.н.
Моля за съвет кой е най-подходящ обектив за този фотоапарат според моите нужди? Не само от тези двата , а по принцип.
Благодаря ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: stingray   
Дата:   06-02-14 12:56

втория обектив ти е идеален

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: sherbit   
Дата:   06-02-14 13:10

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: desskatabg   
Дата:   06-02-14 13:14

мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: boki_65   
Дата:   06-02-14 13:26

за теб-18-55.поснимай с него пък после друг.тялото на 20д е едно от най-здравите на канон и е чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: realnoncho   
Дата:   06-02-14 13:29

Това, че позната има не значи, че ти ще правиш хубави снимки с тази техника. Аз бих се насочил към 40D със стабилизиран китак като за начало, 20D си е доста старо тяло вече...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: Gam3Ra   
Дата:   06-02-14 13:33

За тези цели безогледален апарат е по-подходящ, ще ви даде същите (ако не и по-добри, предвид че безогледалките са по-ново поколение от Canon 20D) резултати, но компенсира значително в размери и тегло (обем на чанта). Единствено няма да има визьор, ще се снима през дисплея. Китовите обективи на безогледалките са достатъчно добри.
Важно е да се отбележи, че снимането на дете е широко понятие... в тъмно помещение (стая на електрическо осветление) дори и техника за 2000лв може да се окаже недостатъчна (изпуснати моменти с фокуса, размазване на движенията), ако не се подбере правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: rx   
Дата:   06-02-14 13:36

Нищо му няма на тялото. 18-55 е добър обектив, но ако можеш да отделиш малко повече парички виж стабилизирания - 18-55 IS. Тук в базара редовно се появяват.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: desskatabg   
Дата:   06-02-14 13:47

последен въпрос , намерих си обектив втора употреба , с който са правени 9000 кадъра , това много ли са или е добре ?
извинявам се глупавите въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: realnoncho   
Дата:   06-02-14 13:49

Зависи от обектива и как е използван по време на тези кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: desskatabg   
Дата:   06-02-14 13:51

обектива е EF-S 28-135 mm , казаха че бил много запазен в отлично състояние

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: rx   
Дата:   06-02-14 13:51

За обектива няма (почти) никакво значение, а 9 хиляди е на практика нов. Не забравяй да го пробваш в различните му режими и да видиш дали фокусира и няма някакви дефекти - дали не е мръсен ВЪТРЕ, и т.н. Най-добре вземи твоята приятелка или някой който знае как трябва да се държи обектива, да го пробва и така.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: desskatabg   
Дата:   06-02-14 13:54

май ще трябва на един курс да се запиша :) много обичам хубави снимки но съм многоооо боса с техниката :) ха ха нак,й-много да го купя и да го продам после :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: rx   
Дата:   06-02-14 14:00

Достатъчно е да попрочетеш малко от огромното количество информация в мрежата как да правиш добри снимки с dslr и няма да имаш нужда от (начален) курс :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: desskatabg   
Дата:   06-02-14 14:09

ще го направя , мерси :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »