Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 11:09

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 11:10

Извинявам се за темата, но това е единствения форум в който влизам и съм регистриран та затова реших да питам тук.

Има ли сред вас колеги, ползвател на някое от двете МПС-та. Чудя се на кое да заложа. Интересува ме най-вече здравина и издържливост. Питам за бензиновите версии (ще се кара на газ). На новите дизели нещо им нямам вяра след 200 000 км. а аз на годинка въртя по 80 000 минимум.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mggs6998.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tljs7559.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/nsrj4755.JPG


http://www.fortisline.de/uploads/images/multivan.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rtgb4439.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dqjy0266.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/liqv1107.JPG


http://www.rodoscars.gr/itemimages/191.jpg



[beer] [beer] [beer]

Отворен съм и за други подобни предложения, но като че ли клоня към тези двете най-вече.


П.П. Ако админите не искат подобни теми да им се пречкат из форума, да върнат зоната. Освен това темата е "Фото тема" тъй като с него ще пътувам по поръчки и ще си превозвам фото техниката. [smilie6]



Публикацията е редактирана (28-01-14 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: neposlushko   
Дата:   28-01-14 11:26

Здравей,

за работа сме ползвали и двете машини и по мое лично мнение Вагена е далеч по-добрия избор. Това с условие, че говорим за ползване извън България в частност Германия [smile]

Поздрави и [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 11:31

Ще се ползва навсякъде. В момента живея в Германия, но смятам това скоро да се промени.

А в какъв смисъл залагаш на народната кола?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: neposlushko   
Дата:   28-01-14 11:41

Ами при Вагена е малко по-спартанско вътрешното оформление, но иначе като двигател ... обем за багаж и място за пасажерите, мисля е по-удачният вариант ... това отново повтарям е лично мое мнение [smile] . Мерцедеса доста бързо се "Раздрънка" така да се каже [smile] ... специално в този сегмент Ваген скоро никой няма да успее да ги бие, въпреки наличието на доста машини в тази специфична ниша. Сега фирмата разполага с едни Хюндайчета, е голяма мъка са ... Ако цената не е прекалено водеща сила, смело към Ваген.[beer]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: iivanov   
Дата:   28-01-14 14:12

на мерцедес който се е качил за друга кола не е помислил ...
аз съм изключение, но следващатата ще е пак мерцедес[smilie24]

един глас за Вианото

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 14:24

iivanov от мерцедес до мерцедес има огромна разлика. Имаш ли опит с точно този мерцедес?

Аз пуснах темата защото на V-class на мерцедес не им се носи добра слава. Най-вече ме интересува мотора и електрониката да не се прецакват много. Ходовата част също е важна, но тъй като карам в Европа предимно не е от първостепенно значение. Та исках да попитам дали тези слухове са верни. За VW знам че са железни.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: iivanov   
Дата:   28-01-14 14:33

Кажи какъв модел си харесал точно?

Най-добре отиди и направи по един драйв тест. Не вярвай на слухове. Когато една кола е поддържана както трябва (а в Германия повечето са такива) няма да имаш грижа.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   28-01-14 14:33


Тези мерцедеси са супер трошливи. Както и Ванео... И частите са една камара пари...

Който не вярва - да пробва [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-14 14:35

Возех се редовно на един Мерцедес ван 4х4, лесно се чупят по-новите. Говоря за БГ и малко извън...Нов взет преди 4 години, вече не прилича на себе си. Но поддръжката си е и по-скъпа. От по-дървените V класи е. За 5 човека и доста багаж е удобна и приятна за каране на дълго кола.
За Ваген- по-здрав е според мен, Кади само ползвам назаем като трябва да се ходи някъде из Белгия или Холандия. Но вози по-твърдо и от най-скапания Мерцедес (за ванове и коли до 5-6 годишни). Това ми е впечатлението. Само Форд вози по-твърдо. Всъщност най-твърдо.
Мисля, че и двата вана имат варианти с газ стандартно. Така че пак опира до средства, икономичност и т.н. Мултиванът е по-голям и с повече пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 14:47

ммм да. Слуховете за чупливостта на V класата все повече взеха да се потвърждават.

Трябва ми нещо с повече седалки и място. И двете се побират в категорията. Ние сме 4ма с жената и двете деца, освен това куче, много багаж и прочее.

А когато пътувам служебно. Много фототехника, стативи, хекскаоптер (скоро може и два да станат).

А да не говорим, че не рядко всичката техника се комбинира със семейството и семейната Алхамбра издъхва отвсякъде.

Драйв тест няма да отговори на въпросите за издържливостта и чупливостта на колата. А като тръгна да купува ще пробвам естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-14 14:59

Зависи колко е голямо кучето[smilie10] . Caddy XL на VW може и да стигне...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   28-01-14 15:28

Кади-то също не е от най-здравите коли...

На жена ми октавията хвърли водна помпа на 54000 км (2 г. и 4 мес.)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Gruyu   
Дата:   28-01-14 15:54

аз съм ЗА мултивана, сестра ми и зет ми имат такъв, ниво - бизнес клас, 4х4, дизел 2,5, 170к.с. мисля, много добре мърка и в ниските обороти издърпва много здраво, тъпкан е с всякакви ексти, супермашина е според мен, возията страхотна, мека, 2,5 тона е някъде, извънградсдко гори 9/100 нафта според зет ми

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   28-01-14 16:00

Дългогодишен почитател БЯХ на звездата. Все още си карам 190-ка, която вече превъртя милион и все още е единствената кола, която знам, че когато врътна ключа - пали и тръгва.

На тази кълка обаче лежи Мерцедес от 20 години насам и качеството им, особено в последните 10 години е покъртително зле. По мое мнение ги задминаха и БМВ, и Ауди, но така става когато разчиташ на стари лаври.
Та аз лично съм крайно разочарован от пътя, по който смело върви фирмата и производството й и бих те посъветвал да не даваш пари на вятъра - защото всичко над цената, която ще платиш за Народната кола, ще го дадеш единствено и само за емблемата. VW дърпат много смело напред и не си плюят на качеството. Аз лично минах от Мерцедес на Опел и като изключим първоначалния шок от спартанското, пластмасово усещане, съм доволен и от качеството, и от поддръжката, и от цената на частите, и от поведението на пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: егоист   
Дата:   28-01-14 17:22

Обаче, народната кола е малко по-скъпа от звездата... май-май[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 18:41

Да, никой не е казал, че VW-то е по-евтино от Mercedes-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: HIT   
Дата:   28-01-14 19:06

imitev, ама и Vaneo-то ли е чупливо?
...тъкмо бях хвърлил око на едно... Touran или Caddy - по-добре ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   28-01-14 19:12

Ако е на старо - на късмет е всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: bOzo   
Дата:   28-01-14 20:44

боц!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: boni   
Дата:   28-01-14 20:56

Френчев, бъди индивидуалист!


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qaqo5742.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yrwn3478.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/hobf3037.JPG


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0d/Volkswagen_T1_Tokyo_front.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: bOzo   
Дата:   28-01-14 21:06

Всичко е скрап, щом е употребявана - до късмет. Няма кола, която да не се троши. Щом пътуваш много тоя VW не знам колко ще ти е комфортен, това си е бус, не семеен ван.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: yanee   
Дата:   28-01-14 21:25

Темата си е напълно фотографска, а зоната няма как да не липсва. [smilie25]

Тези въпроси които задаваш ги имах в главата си преди година. Ще ти споделя какво аз направих и нямам никакво съмнение, че постъпих правилно (с днешна дата). Моят избор обаче се закова на Хюндай - H1 People. Взех го с 8 седящи места и от магазина ми го преправиха на камионет. Махнаха последният ред седалки, сложиха една преграда и се обособи като бус с двойна кабина и товарно помещение. Ако не греша имаш регистрирана фирма и така можеш буса да го зачислиш като разход, така също горивото, застраховките и подръжката.

Няма как някой да не се изсмее, но Хюндаят е много разумен избор, според мен. Задното окачване е на спирални амортисъори и вози прилично меко. Маневрен, пъргав, кара се леко като автомобил, но с усещането на голяма, тежка кола. В моите очи, като дизайн, по-красив от Мерцедес и VW. Безкомпромисно, перфектно съотношение цена-качество. Говорих с доста собственици на H1 и всичките само позитивни коментари ми дадоха. Южнокорейците направиха забележитено развитие последните 10 години, не ги подценявай! Имай предвид че харчи доста около 10 л/100. Моят е и автоматик.

Можеш да потърсиш класическият вариант за камионет който е H1 - по-евтин, но и с по-твърдо окачване. Въпрос на бюджет и приоритети. H1 и H1 People sa практически идентични, разликата е в окачването. В моят случай ако бях избрал Мерцедес или VW с идентични екстри, трябваше да платя между 7 и 10 хиляди евро над цената за Хюндай. Според мен неоправдано много, след като знам колко хора около мен имат проблеми с немските си коли. Но, разбира се, всеки сам си решава. Освен това гаранцията на южнокорейците е 3 години, на немците 2. С моят Хюндай не съм навъртял много километри, но засега се държи адски добре на пътя - стабилен, комфортен, просторен, наистина съм удовлетворен. Това е което исках да споделя, за да съм полезен, не за да се похваля. [cool]



Публикацията е редактирана (28-01-14 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: dolmov   
Дата:   28-01-14 21:43

Баща ми кара Vito 115 CDI, Което е по-бюджетния вариант на Viano. Ами за автомобил на 10 години, толкова ръжда и от Opel не съм виждал. Чупиха му се моторче на задната чистачка - беше към 300лв. Една чистачка само е над 100лв оригинална (не знам, ама не е златна..). Вътре акустиката е пълен минус, все едно си във варел, макар, че смени говорителите с Hertz - свири ужасно сле и не е от източника, който е за 1000лв и той. Просто не стават работите. Така нареченият кожен салон е от еко кожа и усещането като седнеш в него е като в маршрутка. Не могат да се гласят предните седалки колко да са наклонени - само шофьорската може. Без 300кг железа отзад, зимата е немислима с тоя варел.
Това са ми преките наблюдения над чудото на автомобилостроенето "Мерцедес".
Виано ще е същия та.шак, само че по-комфортен, щото е за пръчки с много пари :)
От мен толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: gkyupev   
Дата:   28-01-14 21:53

Имам във фирмата и Виано и Мултиван. С две ръце ти препоръчвам Мултивана. Вианото почна да гние втората година. До колкото разбрах, купето не било поцинковано. При първото почукваме на предна броня паднаха и калниците. Оказаха се от пласмаса като бронята. От тогава си стоят на криво. От към комфорт не мога да коментирам защото Мултивана е с всички екстри - кожен салон и табло, автоматик, 4х4 и двигателя е 5,0кс с 10 цилиндъра. Цената естествено беше двойна. Всичко в него е стегнато и уплатнено. Вианото е със стандартно оборудване и както писа някой колега по-нагоре, доста дрънка вътре. Имаше 2-3 ремонта по окачването. Мултивана имаше някакви проблеми в началото и му смениха таблото гаранционно. Хубавото на Мултивана са електрическите врати, които се затварят и отварят с натискането на едно копче. При Вианото си трябва засилка на вратата за да се затвори. Но предполагам, че това си е към екстрите и не всички модели ги имат. Имаме и Транспортер. Подобен е на Мултивана, но е по-дълъг и има още един ред седалки в него, които леко подрънкват, но не като на Вианото. Таблото изглежда като от евтина пласмаса, но не скърца.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »