Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерии за Никон
Автор: tycoon   
Дата:   02-02-14 18:35

Гледам en-el3e батерии за Никончето по 90 кинта оригинални. Китайски заместители за по 25-30 кинта. Като знам производителите как си продават батериите на космически цени се чудя
има ли смисъл да си купувам оригинална или да взема заместител?

Оригиналните 1500 mAh, заместителите 1600, гледах и една 2100. Вяра да имам ли за капацитета?

Какво показва Вашият опит?
Мерси предварително много!;)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: gbdesign   
Дата:   02-02-14 18:42

Аз на китайци не вярвам. От опита ми с видеокамери, мога да твърдя, че ментетата се скапват много по-бързо. Рядко след 2 години са използваеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-14 19:10

Photix, за около 30лв. Това ползвам аз и съм предоволен. Имам две батерии за Д200, достатъчно държат вече трета година.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: sherbit   
Дата:   02-02-14 19:31

Photix, Hahnel, Braun



Публикацията е редактирана (02-02-14 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: Digitalgab   
Дата:   02-02-14 20:57

Миналата седмица китайците от Lenovo купиха Motorola Mobility заедно с няколко хиляди патента.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: ivjordan   
Дата:   02-02-14 22:14

Ползвал съм безименна китайска - ужас! Внезапна смърт, неправилно отчитане от апарата. На финала се разреждаше за 1-2 снимки.
Сега имам Дюрасел - държи се като оригиналната, но е само на няколко месеца, така че не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: toc   
Дата:   02-02-14 22:30

Според мен е до късмет.
Ползвал съм китайска батерия на Canon 30D - издържаше значително по-малко от оригиналната /3-4 години ползване/. Купувана беше от ebay от китайски продавач.
Сега ползвам две китайски на Sony Nex 5N - и двете са по-добри от оригиналната - и като запазване на заряда и като брой снимки /за 1 година ползване до момента/. Купувани от amazon.co.uk.

Мисля, че ниските им цени си заслужават риска [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-14 23:10

ТЕмата е за Никонски батерии, има голяма разлика...
Ако говорим общо, за Некс 5 са най-ужасните батерии, дори и оригиналните...Трета започва да ми държи по-малко от 150 кадъра за около година. Не знам как ги правят, но са гадни. Оригинални. Пробвах скъпа менте, пак същото. Не е от апарата. Защото и на Некс 3 е същото със същите батерии.
ЗА 30/40/50/5Д има чудесни неоригинални, тъмно зеленикави са, вместо сиви. Държат добре и се продават на родиния пазар за около 25-30лв. Мааалко на 5Д-то не толкова, но достатъчно хора познавам,които са доволни.
Ако разтегнем темата, ще стане като всяка друга. Леш...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за Никон
Автор: красис   
Дата:   03-02-14 08:23

Мойта втората батерия си я поръчах от Китай вече година и три месеца няма никаква разлика от оригиналната.Излезе ми около 20лв.с чип има такива без чип те са проблемни при зареждане и разпознаване от апарата,така че съм твърдо за за тези батерии а 90лв.няма никога да дам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »