Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Canon 60D vs Canon 5D
Автор: duckess   
Дата:   24-01-14 14:30

Здравейте,

Имам една голяма чуденка и ще се радвам да чуя вашето компетентно мнение. Занимавам се с модна фотография, досега сме снимали с Canon 400D 50mm 1.8, но дойде време да ъпгрейднем малко техниката и качеството на снимките и тук идва главоблъсканицата кой апарат е по-добър Canon 60D или Canon 5D за целта. Изчетох много статии по въпроса, но така и неуспях да взема решение. Ще се радвам да споделите и вашето мнение.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Alsand   
Дата:   24-01-14 14:36

Не е много удачно да сравнявате кропка с фулфрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: rx   
Дата:   24-01-14 14:41

Ъъъ от колко време се занимаваш с модна фотография? Защото точно на това сравнение би трябвало и на сън да можеш да си отговориш на дилемата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: lorddemonic   
Дата:   24-01-14 14:42

Аз се вгледах в частта "качеството на снимките" ... и съм за 5d :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: duckess   
Дата:   24-01-14 14:44

Определено не от много, за да мога сама да отговоря. Затова се допитвам до по-разбиращите от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Pavlov   
Дата:   24-01-14 14:45

А ъпгрейд на обективите ще има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Sokola   
Дата:   24-01-14 14:47

Имам една голяма чуденка.......
Занимавам се.............
досега сме снимали..............
да ъпгрейднем...............
[smilie8],май въпроса е от няколко човека.
Да не се скарате после след избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: duckess   
Дата:   24-01-14 14:47

За момента няма да сменям обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mogila   
Дата:   24-01-14 16:19

Ако няма да го сменяш, по-добре не ъпгрейтвай нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-14 16:30

Без обектив/и няма как да стане само тялото. Иначе, аз съм за 5Д, на малко кадри гледайте да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-01-14 16:51

kvakioh как се вижда на 5д колко са кадрите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mogila   
Дата:   24-01-14 17:28

В сервиз. Ако има желание не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-14 18:09

В сервиз-да. Или от доверен човек, който примерно е първи собственик...Преди 2 седмици купихме един работен 5Д, с точно указани брой кадри, без да ни лъжат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-01-14 18:11

Ако няма да сменяте обективите (вероятно са EF-S), няма смисъл да минавате на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-14 18:16

50mm 1.8 в първото мнение е EF. И май е само това. Значи-може да се премине на ФФ. Но няма да е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: ss_sgp   
Дата:   24-01-14 19:11

Абсолютно достатъчно ще е 50/1.8 щом е достатъчно и в момента.
В студио с един подходящо подбран обектив на практика можеш да решиш 90% от ситуациите. Например с китов [smile]
5Д е отлично решение за студио. Бавен, стар автофокус и т.н. са все неща, които имат по-малко отношение в случая.



Публикацията е редактирана (24-01-14 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: methood   
Дата:   24-01-14 19:29

5d Mark 1, 2 или 3. предполагам, че става на въпрос за 1. Което е стар доста стар модел. Незнам как е при него. нямам мнение.
60д Предимства им амного добри опции за управление на светкавици безжичен трансмитер и нее лош апарт 18мп. за цената си дава прилично качество с две думи.
5д марк 2. на него му липсват тези опции за управление на светсавици ноо има покет уизърди и каквото се сетиш още за целта. ФФ както са написали нее удачно да ги сравняваш, но държа да кажа въпреки, че сигурно някой няма да е съгласен 5д марк 2 също е шумотевица сравнение със 6д и 5д м3. по добре от 60д, нооо неее върха на сладоледа по отношение високо исо и шум. ако снимаш в студио няма проблем там имаш осветление и контролираши всичко, но ако си навън тогава се замислете. Не съм специалист, но най-добре се си отговорете на въпроса какво искаме и от там почвате да четет тествате и виждате какво ви трябва.
Ад съм на мнение, че новите тела и новите апарати са в много отношения по добри от старите. ИСО шум, и тн.....
вие най-добре знаете какво ви трябва и най-хубаво ще си отговирите на въпроса.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: quazimodo   
Дата:   24-01-14 19:31

Остава и девойката да е наясно с разликите в резултата от 50мм на кроп и на ФФ. Иначе - 5Д за студиото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: ss_sgp   
Дата:   24-01-14 19:41

да направи проба, може да го смени с 85мм, или с 28-135 IS например. Ако има средства защо не и с 24-105.
В студио и с добра сапунерка можеш да постигнеш резултат като за корица на списание. Много хора са в пълно заблуждение за изискването на нормална снимка за печат. С файлове от първото 5D отлично се печатат билбордове.



Публикацията е редактирана (24-01-14 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: duckess   
Дата:   24-01-14 20:19

Благодаря на всички за мненията. Само да поясня, че става въпрос за снимки на открито, не в студио (за моден сайт).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: rx   
Дата:   24-01-14 20:28

Значи основния аргумент се губи щом липсва опит - "дойде време за ъпгрейдване", но
- явно не си достигнала лимита на възможностите на текущия си апарат
- не виждам защо си се спряла на точно тези два модела, между които да избираш...

5Д-то което си избрала(вероятно първото), ще е обосновано единствено ако държиш да снимаш на фулфрейм. Сега въпроса е знаеш ли какво е фулфрейм, защо би ти било нужно и защо не би било нужно? Тези неща зависят само от теб. Най-добре намери някой познат или отиди в магазин, помоли да щракнеш 2-3 кадъра с фулфрейм за да видиш какво е и реши дали това е посоката, в която искаш да ходиш.

Ние тук можем да ти помогнем само с техническо сравнение и съвет дали дадено тяло би си струвало или не, но избора между кропка и фулфрейм може да го направиш само ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: quazimodo   
Дата:   24-01-14 21:49

Автор: duckess
Дата: 24-01-14 20:19

Благодаря на всички за мненията. Само да поясня, че става въпрос за снимки на открито, не в студио (за моден сайт).


Ако има много динамика(движение на обектите) в снимките, 5Д не е оптималното решение особено в комбинация с 50/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: elmago   
Дата:   24-01-14 22:10

Разкарй всичко, каквото имаш в момента и вземи 5д+85/1.8 и ще установиш, че досега си снимала със сапунерка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: wafen   
Дата:   24-01-14 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: bartowski   
Дата:   24-01-14 22:24

duckess,
лично аз ползвам и двете тела - 60Д и 5Д. Откакто минах на 5Д, който е пълно форматен се родих. Вярно, че е стар модел, но пък самия фокус е много остър на отворени бленди. При 60Д ми е лесно да управлявам дистанционно светкавиците, което ми спестява време. 5Д пък има много лош дисплей, който в началото може да те подведе как изглеждат снимките. Лично мое мнение е за пълно форматния. Даже ако може да е 5Д марк 2. Ти си преценяваш вече. А по отношение на ИСО 5Д също бие 60Д, нищо че максимума му, на 5д е до 3200. Това е, което мога да помогна. Ако има нещо пиши на лично. Успех в избора

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »