Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 инфо за мехова Balda
Автор: boki_65   
Дата:   07-02-14 09:32

здравейте!имам мехова балда и ще се радвам да науча повече за марката и специално за модела ат снимките.

тук
 Re: инфо за мехова Balda
Автор: nikon_f2   
Дата:   07-02-14 09:36

Евтино апаратче от 193Х година (твърдо предивоенно). 3-лещов , цветно НЕкоригиран обектив. Ще имаш добри ломографски резултати с него.[cool] [beer]
 Re: инфо за мехова Balda
Автор: sidthesloth   
Дата:   07-02-14 11:09

Това е вашата камера:

Balda Juwella

Произвежда се в периода 1933-1939 г. През 1933 г. моделът е известен и като Jubella.

С камерата се работи лесно, важно е да не я напъвате при сгъване. При зареждане с филм гледате цифрите в лявото прозорче на задния капак, не в дясното. Превъртате филма до поява на нова цифра, след което зареждате затвора, настройвате скорост и бленда и спускате. Преди всяка цифричка (те са от 1 до 9) се появява поредица от точки, които указват, че скоро трябва да спрете да превъртате.

Ето и тема с мнения за камерата, както и с кадри, заснети с такава Balda:

http://forum.mflenses.com/balda-juwella-t55591.html


Забавлението е гарантирано, уверявам ви! [beer]

 Re: инфо за мехова Balda
Автор: nikon_f2   
Дата:   07-02-14 11:45

[smilie24]
Много весели картинки.[smilie24]
Вижда се типичното изкривяване на цветовете за цветнонекоригиран обектив и винетиране на някои бленди.

Балда е от големите заводи в Мека-та на фотографията Дрезден и е произвеждала всякакъв вид фотоапарати. От най-евтини до доста прилични скъпи модели с Цайс оптика. Моделът с Цайс Тесар 2,8 си е приличен дори от днешна гледна точка за среден формат.
Конкретната Juwella е от по-народните модели.
Колекционерска стойност-почти никаква.[smilie23]
Ломографска стойност-добра![smilie24]
 Re: инфо за мехова Balda
Автор: boki_65   
Дата:   07-02-14 14:18

за мен апарата е с голяма стойност-заедно с един каминен часовник с латерна са единствените неща оставени от дядо ми за мен.по думите на баба ми имало и някакви смешни малки апарати,но тоя бил "последен" модел....май има предвид лайка-знае ли човек.
иначе-благодаря за инфото.някъде имам и снимки с този апарат-ще трябва да ги издиря.
 Re: инфо за мехова Balda
Автор: nikon_f2   
Дата:   07-02-14 14:32

Спокойно може да поснимаш с него.
А "малките" камерки са това:



Продавали са се по ученическите книжарници и са били "ученически" фотоапаратчета. Реално си е бокс камера, но доста по-малка. Филмът е пак 35мм , но с хартиен гръб. И сега масово се намират, но най-често не работят или са счупени.



Публикацията е редактирана (07-02-14 14:33)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.