Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет при снимане на детско тържество
Автор: abozhilov   
Дата:   12-12-13 23:14

Здравейте! След няколко дни синът ми има тържество в детската градина. Ще има нещо като театър, пък на него се паднала сериозната роля на Кумчо вълчо. За съжаление аз няма да мога да отида и ще го придружава само съпругата. Съответно тя ще трябва да го снима. Чуденето ми е кой от двата обеектива, с които разполагам ще е по-подходящ за целта, тъй като тя няма да се оправи със смяната им ако се наложи. Разполагам с Nikkor 18-55 VR и Sigma 70-300 DG. При предишното ми посещение там китовия ми дойде малко къс, понеже няма как да се добера много близо до децата без да ги смущавам. Сигмата пък ми е нова и не съм я ползвал още на закрито. Залата не е много малка, но не е и голяма.

Благодаря предварително!

 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: imitev   
Дата:   12-12-13 23:27

18-55.

Винаги може да кропиш, но няма как да дорисуваш общия план...
 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: tricky8600   
Дата:   12-12-13 23:58

т.е. снимаш с китака. Напълно достатъчен е.
Направи да фокусира на централна точка, че повечето неснимащи винаги слагат обекта посредата и после във фотошопа си направи твоите снимки
 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: satyno   
Дата:   13-12-13 10:18

Това ли ти е техниката:
Nikon D40; Nikkor 18mm-55mm 3.5-5.6 G VR; Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG; Sunpak RD2000
Тригери имаш ли?
Аз бих потърсил нямоя по-мощна светкавица от приятел, независимо дали е ръчна или ТТЛ.

 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   13-12-13 11:41

Фотографски форум е, но... за детето няма ли да е по-важно да може да види родителите си да го подкрепят, вместо да са забили лице в ДСЛР-а?
 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: victory13   
Дата:   13-12-13 11:54

Ако някой засвятка с мощна светкавица в очите на децата, ще му я натроша в главата [smilie23]

Макс използваемо исо, р режим, стабилизация, снимане в серия, най-вероятно и около -1 компенсация... Успех [shtrak]
 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: satyno   
Дата:   13-12-13 12:11

@victory13
И аз бих направил същото.
Вчера снимахме с жената открит урок на малкия. Аз правих опити с видео, а тя снимки. Светкавицата бе насочена към тавана, пускана с тригери, хваната за шведската стена с ластици от велосипедна гума и на доста голяма височина, така че да не пречи нито на децата, нито на родителите.
 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: chukov   
Дата:   13-12-13 14:51

А кума лиса ще бъде на данъчната дъщеря ѝ ....?
Или греша? [smilie5]
 Re: Съвет при снимане на детско тържество
Автор: ElBandido   
Дата:   15-12-13 11:54

тези с натрошените светкавици в главите, всичките от вас двамата ли са ???? аве ей хахахах
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.