Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-12-13 13:34

Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава, шефът на киевската полиция подава оставка
В темата пускам и снимката на въпросния бит, като "специален поздрав" за именитият ни съфорумец Canon - Генчо Петков , според който протестиращите в България сами се окървавяват, а фоторепортерите ги снимат за пари. В случая, може би именно протестиращ е снимал окървавен репортер на Ройтерс. (Сигурно в Украйна, това е схемата)

http://svobodennarod.com/media/k2/items/cache/3616316bf9087433e85531d71a0fe227_L.jpg


Та фона на снимката (която от бъдещи мнения в темата, може да бъде квалифицирана като колаж или като театрално изкуство )искам да пожелая успех на колегите Васил Гарнизов - vagar и Иво Божков, които отразяват протестите в Украйна.
Успех момчета и си пазете главите
https://photo-forum.net/joro/emoticons/army.gif

https://photo-forum.net/joro/emoticons/army.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/bobby2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: мара   
Дата:   04-12-13 15:17

ние сме някаква демо версия...не ни се получава, щото се държим като подрастващи с родител с нашто държавно ръководство

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   04-12-13 19:04

Трябва да видиш отблизо, какво е в Украйна, за да спреш да говориш глупости за тук. Насилие??? Тук??? По-скоро насиране.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-12-13 19:30

От ройтерс не ги мисли, месечната му заплата е 100 пъти по висока от месечната пенсията на някоя баба доила 40 години крави в ткзс-то.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: k7   
Дата:   04-12-13 19:38

Тук мисля, че изобщо няма значение каква му е заплатата.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Rand   
Дата:   04-12-13 19:53

Заплатата е важна, най-вече за да се отклони дискусията от съшествената тема. Позната тактика.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: HP   
Дата:   04-12-13 20:53

Автор: k7
Дата: 04-12-13 19:38

Тук мисля, че изобщо няма значение каква му е заплатата.


Еми не е вярно, ако заплатата нямаше значение , нямаше да отразява събитията в Украйна за Ройтерс, ами варенето на ракия в село Вълча могила за селския вестник.
Има значение и много добре го знаете!
/макар, че ако има протести против забраната за варене на ракия, ми се струва, че репортера ще изглежда още по-зле/

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-12-13 21:05

mmjm ти живееш в някакъв отдалечен паралелен свят. Човек трудно би могъл да ти обясни каквото и да било.
Има ли значение каква е заплатата и за кого снима? Като взима повече, поема рисковете да отнесе някой друг камък или палка в главата?
Въпреки, че не могат да бъдат съпоставени по ред причини, в двата протеста се наблюдава една и съща милиционерщина.
В България например, вечерта на 12 ноември репортер на италианската RAI се оплака, че полицай е вкарал ъперкът на камерата и, и я е потрошил. Не бяха малко сигналите, в който полицаи превишаваха правата си и възпрепятстваха журналистите да си вършат работата. Тук границата е много тънка и не искам да изпадам в подробности, но е ФАКТ, че в Украйна, след подобни "инциденти" отговорни лица подават оставки, а в България със седмици вътрешния министър, ни убеждава, че трябва да сме благодарни за добре свършената работа от страна на МВР, че барикадирането на централната градска част в столицата от жандармерия не е нищо особено, че събирането на лични данни на преминаващите по жълтите павета е нещо нормално.

Йовчев:Няма анонимни полицаи. Трябвало да изразим благодарност към това, което направиха служителите на реда на 12 ноември
Явно мара е много права, че тука е ДЕМО версия. Всеки ден ни се качват на главите, измислят редица тъпизми, правят си каквото им скимне, но ние трябва да сме мирни и благодарни, че тях ги има.
Медиите умишлено ни заливат с помия и петостепенна информация, която ни е добре дошла, че ни писна по телевизията да дават някакви платени узурпатори на СУ и техните подгласници пред парламента.
Еми поне до първите сметки за ток ще набиваме невтасала туршия и резливо домашно червено вино [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-12-13 21:13

[smile]



Публикацията е редактирана (05-12-13 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: HP   
Дата:   04-12-13 21:26

Абе стига с тия лозунги "някой трябва да понесе еди каква са отговорност". Тъй не рабрахте ли , че в тая държава никой , никога няма да понесе никаква отговорност , или ако се случи, ще е някоя шматка, дето са и скроили шапка , за да се наместят на неговото място.
Стига с тия илюзии-няма да има оправия НИКОГА! От 681 година се опитва някой нещо да промени- еми не става с тоя материал, сори!

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-12-13 22:52

HP
като чели ще се окажеш прав, ама има време да почакаме [smilie21] (ние все отсрочки си даваме...все
чакаме...после пак си се обвиняваме)
Мислех, да пиша за принципи, отговорности, поведение, но като свържа нещата стигам до извода, че няма смисъл.
Междувременно, очакваме интересни снимки от Украйна
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: bleki1   
Дата:   05-12-13 00:12

Само не разбрах какво общо има заплатата на ударения репортер? Може би че ако взима малко пари няма да отиде и да снима ли? Щеше да стои вкъщи и да обсъжда Канон или Никон са по-добри или кой имал повече рейтинг Б.
Аз също съм фоторепортер. Не в Ройтерс, а в БГ агенция. Значи ли че аз не трябва да се "набутвам между шамарите" защото взимам по-малко пари? Аз го правя-не за парите, а заради тръпката. Заради кадъра! И аз съм отнасян от полицейски щитове, возен съм на капака на кола на НСО, удрян съм с бутилка на Раковска, целен съм с камъни зад Народното събрание, прескачал съм трупове на застреляни мутри.
Не всичко е пари! Както пейзажиста се катери цял ден, мръзне в палатката и става в 5 сутринта за да хване изгрева или птичаря който лежи до схващане за да не уплаши пилето така и фоторепортера
го прави защото иска да го прави.
В конкретния случай пари е взел freelancera, който е продал снимката на Ройтерс. А ако някой завижда че друг изкарва пари-ами да започне да си продава кадрите, ако мисли че някой може да му ги купи.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: gbdesign   
Дата:   05-12-13 00:26

Като цяло Ройтерс работи с всякакви местни фотографи и едва ли плаща много. Някои са добри и съвестни, но други са откровени мърши. Някои от фотографите /а не журналисти, анализатори, репортери, "източници" и т.н./ работещи за Ройтерс, тотално сринаха престижа и. Справка: последните войни в Грузия, Ливан и Ивицата Газа...

http://www.photographyschoolsonline.net/wp-content/uploads/2010/07/Photoshopped-Photo-No.3_Lebanon-W

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: mmjm   
Дата:   05-12-13 00:40

Господин Методиев, явно четете през ред, без да осмисляте написаното. Никъде не съм споменавал заплати. Репортерът в Украйна е с окървавена глава - на младежът от софия, сутринта след кървавата снимка нямаше и драскотина, в украйна милиционерите не се притесняваха да използват палките си, и не само, и товариха протестиращи в уазки ей тъй да ги повозят може би, тук проверяваха документи, без никакви последствия за проверените. Добре е да видиш и усетиш истинско насилие отблизо, преди да словоблудстваш.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: stown   
Дата:   05-12-13 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: mmjm   
Дата:   05-12-13 00:56

Абсолютно прав си, въпреки че тук полицаите са като протестиращите, рехави.
В момента е доста напечено в Украйна, дано не стигнем до там, ама и с протест без ясна цел, само някакви общи фрази, доникъде няма да стигнем. Украинците имат по-ясни цели и виждания за близкото бъдеще. Тук последното липсва.
Р.Р. Знае се къде отиват камионетките "Туда, куда надо"



Публикацията е редактирана (05-12-13 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: stown   
Дата:   05-12-13 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Cyclon   
Дата:   05-12-13 10:33

Ето кадри от мястото на събитията

Преценете си сами дали таова е истина, или не.


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: Cyclon   
Дата:   05-12-13 10:35

Ето и по-читав запис.


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 11:09

Ми аз като дете съм си пукал така главата, имам и шевове. Кожата на черепа е много обилно кръвоснабдена и при дори при най-леки повърхностни разкъсвания тече много кръв и изглежда страшно, а е нищо. Не знам, трябва нещо да се впечатлим от геройството на репортера ли, какво ли? Ми аз съм свирил интрото на "Stairway to Heaven" с подобно "пукната" глава и шуртяща кръв, нещо не ме впечатлява някой дето просто си щрака. [smilie18] [smilie6]

И да, тази снимка изглежда истинска, може би е редно господина Методиев да сравни как изглежда истинска тъмночервена кръв в сравнение с весело-ярката червена боя, която съм вижда тук на първа страница във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: Don_Diego   
Дата:   05-12-13 11:36

Предлагам да не се дърлите за глупости, а да ви приведа няколко примера, вие ги изгледайте ако искате...

Как действа полицията в САЩ

http://www.youtube.com/watch?v=45VGFgiFu7Y


Лондон

http://www.youtube.com/watch?v=C2KqaVsTLis


Рим

http://www.youtube.com/watch?v=q4u8J1yqGoQ


Берлин

http://www.youtube.com/watch?v=pFsOzqB7eCE


... ако настоявате, може и от кротките канадци да ви пусна...

Торонто

http://www.youtube.com/watch?v=e6RBVoCMzjo


Сега, искам да си представите, как биха реагирали горните полицаи, ако някой подкара срещу тях булдозер?!? или ги замерва с молотов...

Мерси.



Публикацията е редактирана (05-12-13 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-12-13 14:35

Много обичам, когато започнат едни сравнения с полицията в Ямайка, полицията в Австралия, ЗОО полицията в САЩ и подобни истории.
Какво трябва да гледам в примера от Лондон? Негри трошат витрината на магазин и полицията отива да си върши работата? Примерите са несравними. Нормално, че в ютуб ще има всякакви примери.
Пуснете и клипове от площад Тахрир и парка Гези. Припомнете си и терористичен акт в Дубровка с щурма на театъра там. Нека споменем и за израелските патрули покрай Ивицата Газа...
Едно не мога да разбера. Какви сте тези хора, които всячески се опитвате да кажете на черното бяло и да донесете вода от 9 дерета, за да скалъпите някаква "контра история", в която има и "много по- зле от нас".
chill на "анонимни" профили, няма да отговарям за стотен път, каква беше въпросната ситуация от 23-ти юни, и че преди въпросния окървавен (плешивия) имаше и друг с бяла коса, чиято глава също беше окървавена. Кога се срещна с "момчето" на следващия ден, кога откри липсата на медицинско свидетелство на въпросния? Просто там (около стълбите на Ал. Невски) полицаите удряха през лицето и по главата? Кое не е ясно? Гледам, че доста тенденциозно "ползваш" този си профил и няма да продължавам с одите, защото едно си знаеш и едно си баеш. Разбирам, че трябва да се спазват опорните точки и те е много яд, че окървавения от НАТФИЗ, който "не е добре с главата" не фигурира в моите снимки, защото тогава провокативната теорията за платените фотографии щеше да пасне напълно с опорните точки

На студентите от НАТФИЗ са оферирани до 700 лева за кадри със студенти в кръв. Съседи с изненада разпознали и "студента“ с пукнатата вежда, за когото дори не предполагали, че е студент (което не означава, че не е такъв). Същият, май, не бил много добре с главата.



Защо трябва да бъдем убеждавани, че случващото се е нормално и да бъдем плашени с четирите години в периода юни 2009-май 2013?
Очевидно е, че 6 месеца (да не кажем 23 години, а защо не и 69)парламента от вътре е узурпиран от сребролюбиви, алчни неадекватници, които водят страната към икономическа нестабилност и всенародно разделение. Нека си затворим очите за всички знайни и незнайни сделки, полети, лобистки и популистки закони. Нека гледаме пейзажите на първа страница, да пушим контрабанди цигари в заведенията и да се радваме на светлото бъдеще на една изгнила и миришеща на мърша нация.
Предполагам, че заради такива като мен, затвориха "КЛУБА", затова спирам да дълбая.

Ще завърша с едно обръщение-цитат на bleki1 към засегнатата "анонимна личност", определила себе си като
Легендарен форумен аутсайдер
Аз го правя-не за парите, а заради тръпката.


Смятам, че тази тръпка в сферата на медиите я има само в репортажната фотография, затова макар и за без пари продължавам да се занимавам.


И тъй като темата е свързана с протестите в Украйна, ще си позволя да пусна една снимка, от преди няколко часа на Васил Гарнизов на "стотината" протестиращи на площад "Независимост" в Киев.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1495285_10151789354914109_1776548939_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите:
Автор: chill   
Дата:   05-12-13 15:28

metodiev_martin написа:

> chill на "анонимни" профили

Драги ми новодошъл, анонимен е профила на баба ти.

, няма
> да отговарям за стотен път, каква
> беше въпросната ситуация от 23-ти
> юни, и че преди въпросния
> окървавен (плешивия) имаше и друг с
> бяла коса, чиято глава също беше
> окървавена. Кога се срещна с
> "момчето" на следващия ден, кога
> откри липсата на медицинско
> свидетелство на въпросния? Просто
> там (около стълбите на Ал. Невски)
> полицаите удряха през лицето и по
> главата? Кое не е ясно?

Ти изглежда продължаваш някакъв разговор с някой друг. Ако обичаш, коментирай само и единствено каквото съм написал.

> Гледам, че
> доста тенденциозно "ползваш" този
> си профил и няма да продължавам с
> одите, защото едно си знаеш и едно
> си баеш.

За какво говориш? Може ли някакви конкретни възражения да посочиш
срещу "ползването" на профила ми?

Аз за последната (ред. по-скоро половин) година съм написал не повече от четири-пет поста, които нямат никаква връзка един с друг. На това ли викаш баене? Или просто се чувстваш безсилен и храчиш в произволна посока, белким уцелиш нещо?

> Разбирам, че трябва да се
> спазват опорните точки и те е
> много яд, че окървавения от НАТФИЗ,
> който "не е добре с главата" не
> фигурира в моите снимки, защото
> тогава провокативната теорията за
> платените фотографии щеше да
> пасне напълно с опорните точки

Ти нещо бълнуваш, младежо, какви глави, какви опорни точки ...


> Ще завърша с едно обръщение-цитат на bleki1 към засегнатата
> "анонимна > личност", определила себе си като Легендарен форумен аутсайдер

Всъщност, определението "форумен аутсайдер" го получих от ejko, a "легендарен" от
mun40.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Що се отнася да "анонимен", очевидно проектираш собственото си незнание върху всички останали.

А пък "засегнат" излгеждаш по-скоро ти. Даже ми изглежда, че още малко и ще се разплачеш. [smilie19]



Публикацията е редактирана (05-12-13 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажите и фоторепортерите: "Фотограф на Ройтерс снима с пукната глава...
Автор: localhost   
Дата:   05-12-13 15:39

chill: ти верно ли си мислиш, че методиев е скалъпил снимката с кръвта?
За чий му е да я прави? Рейтинг Б?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »