Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentium G3420 и фотошопа (въобще G серията с новото ядро Haswell)
Автор: 2metraninja   
Дата:   10-11-13 14:22

Здравейте колеги!

Първо се извинявам ако темата е обсъждана, но аз с моите узерски познания по ползване на търсачката на ФФ не успях да намеря нищо.

Май дойде време за ъпгрейд на верния ми Пентиум 640, който ми служи вярно последните 8 години (да, знам, доста е, не обичам явно да правя смени когато играта върви :) ) Всичко си му е супер на компютърчето, но вече мноооого се чака за конвертиране на многото гигабайти РОУ файлове.

Гледам и се чудя - всичко много скъпо брат ми, дето вика един популярен роден изпълнител от близкото минало. Версиите за ъпгрейд на процесора за мен горе- долу се свеждат до следните варианти:

1. Intel Pentium G3420 3.2GHz 3M 54W s.1150 BOX 85.30 $
2. Intel Core i3-4130 3.4GHz 3M 54W s.1150 BOX 150.10 $
3. Intel Core i5-4430 3GHz 6M 84W s.1150 BOX 231.40 $

Различните тестове различно казват, но горе-долу работата както винаги е било в средния клас е - даваш двойно повече пари и получаваш 1/4 до 1/3 повече бързодействие. За следващите 1/4 до 1/3 вече важи ново удвояване на удвоената сума.

Има разбира се и вариант на АМД:

4. AMD A10-5800K X4 3.8GHz 4M 100W s.FM2 BOX 157.30 $

От много години ползвам само интелски процесори, но ми попадна един тест на ТомсХардуер, в който A10 просто издухвa i5 и други къде-къде по- скъпи интелски процесори. Отделно дето имал много хубава вградена видеокарта (понякога играя игри за разпускане).

Та въпросите са ми следните:

- някой има ли G3420 или подобен Г серия с ядро Haswell да се обади да каже впечатления и да го замоля да направи 2-3 прости тестчета, които охарактеризират моята работа с фотошопа и ще ми дадат идея колко реално ще спечеля от ъпгрейда и дали няма да е по- добре да инвестирам повечко пари в по- сериозен процесор като така и така ще правя ъпгрейд.

Също някой ако има с А серията на АМД, да се обажда за същото събеседване :)


Цветя и рози и много пози, колеги [thankyou] [smitten] . Ще почерпя бира като направя ъпгрейда да върви новата машинка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentium G3420 и фотошопа (въобще G серията с новото ядро Haswell)
Автор: realnoncho   
Дата:   10-11-13 14:47

За интел имаш 2 варианта - евтин който да минеш с G3420 който върши работа и скъп с i5. Аз ако съм на твое място и знам че карам доста години с машината бих си взел i5. Иначе взимаш G3420.

A10 издухва само при вградените видеокарти, като процесор е далече от i5. Реално ако искаш AMD трябва да скочиш на 8320 който няма вградено видео и отива доста нагоре като цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentium G3420 и фотошопа (въобще G серията с новото ядро Haswell)
Автор: 2metraninja   
Дата:   10-11-13 15:21

Хмм, интересно, новия фотошоп ЦС6 използвал процесора на видеокартата за смятане на някои филтри и функции. Явно от там идва супернапомпания резултат на А10 при работа с фотошоп ЦС6 на Томс Хардуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentium G3420 и фотошопа (въобще G серията с новото ядро Haswell)
Автор: didesignbg   
Дата:   10-11-13 17:31

А10-5800 тринити ползва новата архитектура на АМД, реално не е точно четириядрен процесор, по-точното определение е двумодулен. Т.е. адекватно е да го срваняваш с i3 семейството на интел. За разлика от него амд-то е по-слабо когато се натоварва само едно ядро и наравно, или леко изпреварвайки когато се товарят всички ядра, вграденото видео на амд е значително по-добро от интелските. АМДто го разглеждай, ако смяташ да караш с вградено видео и обичаш да разцъкваш и по някоя игра.
Хасуел не е някакво ядро чудо що става дума за десктоп, нищо не пречи да гледаш и предходната архитектура Айви бридж, ако цените са по-добри, разликата в представянето е никаква. Щом сменяш толкова нарядко според мен се насочи към средният клас процесори за интел това са и5 с 4 физически ядра и АМД процесорите от ФХ серията Вишера с 4 модула 8 ядра. Ценово и като представяне са съпоставими, поне за фотографско-видео цели. АМД фх, обаче нямат вградено видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentium G3420 и фотошопа (въобще G серията с новото ядро Haswell)
Автор: didesignbg   
Дата:   10-11-13 17:32

Добавка, това с видеото и CS6 е само колкото от адоуб да напишат нещо, ползват го няколко филтъра и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentium G3420 и фотошопа (въобще G серията с новото ядро Haswell)
Автор: stef7   
Дата:   11-11-13 00:37

За интелските процесори съм. Също бих взел i5 по възможност 65W версията. Във всички тестове особенно тези които са single threаd е по-добър от AMDто. По-малко грее, цената е много близка не си струва разликата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »