Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предложение за статив?
Автор: anthony   
Дата:   24-10-13 23:31

Здравейте!
Имам желание да си купя стати и разполагам със около стотина лева.
Снимам с фотоапарат Nikon D5100.

Като цяло имам нужда от стабилен, не много голям статив.

Ще бъда благодарен на всички препоръки!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: dimitar3   
Дата:   24-10-13 23:49

Бих препоръчал Velbon, прегледайте офертите до 100лв не са толкова много, но аз съм доста доволен от Velbon. Също така ползвам дистанционен спусък с кабелче, нещо такова

http://i.ebayimg.com/t/3M-Remote-Control-Shutter-Release-Cord-Cable-for-Nikon-D7000-D5200-D3100-D320

за още по-голямо минимизиране на вибрациите.



Публикацията е редактирана (24-10-13 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-10-13 23:52

Лично ползвам такива от линка и ти ги препоръчвам с 2 ръце.,

Fancier

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: anthony   
Дата:   25-10-13 01:01

Поради някаква причина не ми позволява да редактирам темата.
Та не "стати", а "статив" (знам че се подразбира но все пак[smilie8])

Ще ползвам статива предимно за снимане и да е удобен за пътуване.

Следващото нещо ще е и отделен спусък, благодаря.:)

Fancier, ми харесва на първо ченете. :)

Други предложения?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: burningice   
Дата:   25-10-13 08:49

По-лош и нестабилен статив от fancer не съм виждал, но пък за сметка на това е под 100лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-10-13 09:11

Не знам колега, аз пък по-готин бюджетен статив не съм виждал. Велбоните ли да са по-хубави? Имал съм и такъв, не мерси.

Не казвам че е Бенро или Manfrotto, но за парите си е чудесен.

Ся и ако не бях му прее...единия крак... :)[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: jingov   
Дата:   25-10-13 09:11

Стативът е дългосрочна инвестиция, за това си вземи читав , главата отделно .

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-10-13 09:22

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237406600008.html

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: burningice   
Дата:   25-10-13 09:57

Колега, натоварих го с Canon 350D u 50/1,8 и на два пъти се чупи. Но след поредната заварка, вече държи само светкавицата, за апарата няма сили. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-10-13 11:10

За тези пари, ясно е че ще бъде временен вариант. Съветите са едно, друго е да си вземеш апарата с обектив и в магазина да пробваш различните варианти в този ценови клас, най-важното е да гледаш товароносимостта да съответства на техниката с известен запас. Примерно, за тялото ти с китов обектив, носимостта трябва да е поне 3-4 кг. за да не пука и скърца като го натовариш[smilie18] обърни внимание по възможност да не е много тежък, защото има значение при пътуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-10-13 11:36

Явно не си попаднал на читава бройка. д7000 + 50 1.8 Г и си е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: jey6   
Дата:   25-10-13 14:58

burningice,

този ли си ползвал?

Че и аз се чудя за някво временно решение, докато събера пари за нещо добро. Та този дали ще се счупи лесно? Пише 8 кила товаримост, дали ще издържи 3-4?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: burningice   
Дата:   25-10-13 16:21

Главата е различна, краката са същите(като съотношение цена/качество, излиза доста скъп статив).

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-10-13 16:26

Не казвам че е идеален, но и аз съм със същия и е доста добър. Да...първия съм който ще признае, че стативите от марките са по-добри. Докоснах се до едно сходно бенро и е доста по-добро. но за тези пари според мен е по-добър от велбоните, който нямат възможност да се разтягат толкова (имат ограничители).

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-10-13 16:44

Tenebrus, сега се загледах и за тези пари дори на "хартия" изглежда много добре статива [smilie24] Чак не е за вярване, поне като функционалност е повече от добре за начинаещи.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: realnoncho   
Дата:   25-10-13 16:59

Аз скоро си купих китайски Bejke заради това, че е от малкото с опция единия от краката му да става на монопод. Засега добри впечатления, натам ще видим. Ако на някой му трябва евтин който да върши работа да пише, стария ми Benro Т600EX вече няма да го използвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-10-13 17:08

Това казах и аз. Не казвам че са идеални...напротив. Тези Бейке сега ги гледах...хубави са, но за тях не мога да говоря от личен опит.

Колега ако си от Стара Загора или региона, драсни едно ЛС, ще ти дам да го барнеш да видиш. За тея пари това има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: dimitar3   
Дата:   25-10-13 18:09

И на мен ми изглежда добре на снимки и хартия, изглежда супер за парите си мисля.

Имал съм Бенро за скромната сума от 54лв - http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=4971&show=additional/


Вярно че главата е пластмасова такава не вдъхва много доверие, но си е стабилен с дистанционен спусък съм снимал пейзажи и също дълги нощни експозиции до по 20-30 минути не помръдва, вярно че нямаше вятър де.



Публикацията е редактирана (25-10-13 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-10-13 20:03

Мне, тея са с метални глави, коркови плочки, краката вярно са пластмасови, ама стават :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-10-13 07:48

Този от поста на dimitar3 е ужасен. миналата седмица на една позната апарата падна от такъв, защото главата се разпадна... Оказа се че втулката на страничният винт, е простo залепена с лепило. Прекалено китайско изпълнение е.[smilie23]



Публикацията е редактирана (26-10-13 08:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: mravunko   
Дата:   26-10-13 14:12

Преди имах един SLIK или нещо подобно за 50тина кинта. Снимал съм с Д80 и 75-300мм на 300мм от порядъка на 4-8 сек и се справяше чудесно. Трябва само с акъл да снимаш, с дистанционно и с "отложен старт" [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: anthony   
Дата:   26-10-13 17:30

Благодаря на висчки!
Ще поразледам из интернет за тези неща и ще си избера някой пък каквото стане:)
Като почна да изкарвам хилядарките тогава по-добро хахах

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: DX   
Дата:   26-10-13 20:39

Аз на една екскурзия взех един евтин BOWER с тънка алуминиева конструкция и пластмасова основа. Ползвам го още, но ако не го използвах толкова рядко - отдавна да съм го заменил с нещо нормално. Кофтито е при стативите е, че важи правилото - за колкото плащаш, толкова получаваш! Съгласен съм, че за непрофесионални нужди човек не може, а и не е редно да даде една торба с пари само за стаатив, но и с евтин не става!
На края искам само да кажа - избягвайте евтиното от всички марки, за да не съжалявате - както аз, за неразумната покупка на BOWER-a.
Ето за това става на въпрос:

http://images.highspeedbackbone.net/SkuImages/gallery/large/B159-1102-G01-sp.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: chepkata   
Дата:   27-10-13 08:15

http://www.technopolis.bg/b2c/details/393112/P11050901/STATIV-ROYAL-TRIPOD-50-BLACK


Не е идеален, но един приятел си купи такъв скоро и на първо четене ми допадна. Изглежда здрав и е стабилен. Аз ползвам Manfrotto X190 PROB и в сравнение с него е малко по-тежък, но почти толкова стабилен. Като издръжливост не знам, още му е новичък. А главата не е много удобна, но за първо време става.


Това е точно в бюджета ти.


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за статив?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-10-13 08:45

Голям зор с тия стативи.
Снимайте от ръка...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »