Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: uglyipl   
Дата:   09-10-13 14:59

Здравейте,
Искам да правя снимки на зъбния статус на пациентите, както и снимки преди и след лечение. Доколкото разбрах, трябва ми ring flash, но не мога да избера каква. Моля ви помогнете в избора.
Ще се използва с Никон Д60 и обектив Никор 18-105.
Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: peter_m   
Дата:   09-10-13 15:05

Мислил ли си за дентална камера ?


http://www.surveillance-safety.com/images/usb-zd04_details.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: photostoykov   
Дата:   09-10-13 15:15

Правилно са те насочили към кръгово осветление.
Има вариант то да не е импулсно, а постоянно със светодиоди:

http://www.ebay.com/bhp/led-ring-light-video


Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: uglyipl   
Дата:   09-10-13 15:19

Имаме интра-орална камера, но не върши работа. Трябват ми снимки, за да показваме какво сме направили, интра-оралната камера става за работа, но не и за представяне на това какво си свършил пред повече хора. Трябва да правя снимки, подобна на ТОВА

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: vandobrev   
Дата:   09-10-13 15:29

Привет,
имам познати зъботехник и зъболекар,та преди им правих такива снимки(преди и след) лечението и слагането на коронки и разни други подобни.Ако искаш да се ограничиш само до панорамна снимка на всички зъби(без да се вижда лицето на пациента) основната лампа която е подвижна над зъболекарския стол е напълно достатъчна.В случая даже и лицето на пациента да е в кадър заради силната светлина устата и зъбите се експонират правилно,а лицето е достатъчно затъмнено за да не е натрапчиво.Ако искаш снимка на цялото лице,аз просто отдалечавах лампата и само с нея се получаваха добри резултати без допълнително осветление.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: imitev   
Дата:   09-10-13 15:33


Най-добре ще се справи фирмената рингова светкавица. После всякакви афтърмаркети, но е добре да не са с диоди...

Ето ти налични в павилиона

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=18&cat=70&product=10479&show=additional

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=18&cat=70&product=9551&show=additional#

Едва ли ще правиш по 100 снимки на ден, така че и ментаците ще свършат работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: hose   
Дата:   09-10-13 15:36

освен макро (рингова) светкавица ще ти трябва най-вероятно и макро обектив
с 18-105 не знам дали ще успееш, дават му - Минимално предметно разстояние 45 cm

двата варианта на Никон светкавици за макро към момента са -

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/220103010002.html


http://magazin.photosynthesis.bg/offer/220103010002.html


съответно без и с командер

на старо може да се намери старата рингова светкавица на Никон -


http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/NikonF5/Flash/SB29/sb29sF100.jpg



а вече други марки има много - импулсни, диодни...


Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: compur   
Дата:   09-10-13 15:43

питай потребител с името PCHELI. в една област работите...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: uglyipl   
Дата:   09-10-13 15:47

Аз трябва да науча зъболекарката сама да си прави снимките, защото няма да съм и под ръка постоянно, снимките няма да се правят на зъболекарския стол, затова идеята със зъболекарската лампа е добра, но ще ми трябва и светкавица.
Няма да се правят повече от 10-15 снимки на седмица, та ако може да се ползва ring flash с LED, като най-достъпна алтернатива ще е добре. Интересува ме, дали все пак тези светкавици дават достатъчно силна светлина за това, за което ми трябват ...а ако може да се пробва някъде в София подобна, ще е прекрасно.
Благодаря ви, за посочените светкавици в павилиона, но към момента предпочитам да е нещо по-евтино.
Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: uglyipl   
Дата:   09-10-13 15:57

@Hose
Много добро подсещане за обектива, но задължително ли трябва да е макро или ще може да се ползва и друг, като алтернатива... имам една 50-ца и едно 18-55, с които мога да заменя този 18-105? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: hose   
Дата:   10-10-13 12:33

според моя опит - не
но може да кропваш...

най-евтиния макро никор е Nikon AF-S DX Micro Nikkor 40mm f/2.8G

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211103120002.html


има алтернативи - сигма, тамрон, токина...

лед осветленията би трябвало да свършат работа, но ако някой е работил с тях най-добре да сподели опит


Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: kvakioh   
Дата:   10-10-13 12:43

ЗА зъби- поне 100мм макро, да не се навирате в пациентите.
За светкавица- стига една за 100лв безименна ринг светкавица. ДА може обаче да свети постоянно, като лампа. Пак за да не се смущават пациентите.
Може да ползвате тази 50-ка, ако е 1.8Д с екстендер, като там цените са от 10 до 200лв според марката. С евтините ще се наложите да фокусирате ръчно. Но това е до проба и може и да не стане.
В по-развитите държави си има стойка, на която пациента си опира главата, слагат му тези бели скоби да се покаже захапката/зъбите/подредеността им и след това се щрака от нещо като статив с мини светкавици. Това е мегаскъпо.
Но според мен, а и като си спомням как имаше преди време поне 3-ма човека, които точно това снимаха, се ползва поне 100мм макро обектив.



Публикацията е редактирана (10-10-13 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: uglyipl   
Дата:   10-10-13 13:27

Благодаря ви за мненията.
Не успях да намеря къде мога да пробвам някъде NoName led ring flash, та ще закупя една, пък дано стане, ще я търся с повечко диоди и по-мощни.
За обектив... първо ще пробвам с наличните, ако не се получи, ще пробвам със 100 мм. макро...най-добре ако успея да намеря някъде под наем. (макар, че си мисля, че ще е малко дълъг)
Забравих да спомена, че в устата на пациентите ще се слагат едни специални огледала и всъщност ще се снима образа в огледалата... Доста се събра за пробване, видяло се е, че първите пациенти/модели ...ще сме си самите ние.[smilie3].
Лек ден ви желая![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: kvakioh   
Дата:   10-10-13 13:48

Да, нещата са до проба. Може и 60мм макро да стигнат.
за съжаление не съм в София и БГ, за да ви дам светкавица да я пробвате. Моята е Polaroid, за около 80-90лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: nsirakov   
Дата:   10-10-13 14:03

ako имаш външна светкавица това може да ти е от полза.. хем е евтино...

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да ползвам за зъбен статус
Автор: hose   
Дата:   10-10-13 14:16

всички милиметри "ще стигнат" - те са със съотношение 1:1
това което по-горе някой спомена е че с 100мм ще си по-далеч от човека - няма да се налага да се "завираш" почти в устата му, което в случая не знам дали е фактор, имайки предвид че така и така зъболекарите това правят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »