Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фиаско
Автор: slav4cho   
Дата:   16-09-13 00:00

Реших да пусна такава тема, след като ме помолиха да направя едни снимки, които обаче не се получиха според очакванията, нито на мен, нито на човека срещу мен.Темата я пускам да разкажем за фотографски издънки и въпреки тях да е надъхваща, да се стремим към съвършенство във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: Frenchev   
Дата:   16-09-13 00:09

случвало ми се е няколко пъти резултата да не ми хареса на мен, но засега пред клиент май издънка съм нямал.

точно в моемнта имам такъв случай. Боря се с едни снимки, щото не знам що ама съм снимал само в jpg и се мъча да оправя белия баланс на прозорците на една къща, които за по добра изолация са пълни с някакъв газ който прави светлината на LED лампите вътре още по отвратителна от колкото е. Получава се, но с клизма, но важното е, че клиента няма да забележи и ще е доволен от резултата.

Лошото е, когато клиента е недоволен от резултата. Недоволен с основание. Иначе е пълно с малоумници дето не знаят какво искат и не са доволни каквото и да им дадеш.



Публикацията е редактирана (16-09-13 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: slav4cho   
Дата:   16-09-13 20:26

[smilie24]ф



Публикацията е редактирана (01-10-13 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: marchello   
Дата:   16-09-13 20:29

оня ден се издъних с едни снимки на танцови облекла, изтрих кадрите на 5 рокли безвъзвратно [smilie25] и сега ще си оправям акитата в събота - ще снимам наново [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: gogzy   
Дата:   17-09-13 08:38

Поканен съм на кръщене на приятели. Естествено очаква се от мен да направя снимки (непрофесионални, неумеец съм си). Нарамвам Д90 и 50/1.8, църквата голяма, викам с 50-ката ще станат супер кадри. Изпускам метрото, 10 минути чакане на следващия влак. Излизам от метрото и търча като откачен, не мога да си кажа името. Но в точния час съм там. Влизам, няма ни кръщене, ни дявал (второто логично [smilie5] ). Почвам да звъня, а те почнали 15 минути по-рано, НО в малката стаичка на църквата 2х2 метра, вътре 15 човека, а не в голямата зала. Та така имат приятелите ми половин кръщене само със снимани глави [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: falcon   
Дата:   17-09-13 08:51

Преди 10г ме поканиха да снимам едно детско мероприятие в Банкя, деца от различни училища пеят и танцуват. Организаторката моя позната се кефи на снимките на птиците и техниката ми и казва ела да направиш снимки...и очакват нещо професионално. Направих голяма грешка и отидох, поглеждам във визьора и нищо не виждам, някакви деца се мотат насам натам..няма пера, няма цветове, няма грация и мощ..нищо никокво вдъхновение. Нащраках някакви неща и после беше голямо разочарование и повече хора не снимах, макар, че още в началото знаех, че това ще е резултата[smilie18]



Публикацията е редактирана (17-09-13 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: attempt   
Дата:   17-09-13 08:54

gogzy написа:

> Почвам да звъня, а те
> почнали 15 минути по-рано, НО в
> малката стаичка на църквата 2х2
> метра, вътре 15 човека, а не в
> голямата зала. Та така имат
> приятелите ми половин кръщене
> само със снимани глави [smilie18] .

Това 100% е в черквата на Патриарха, между петте кьошета и аптека. Там паралелно правят сватби в голямата зала и кръщенета в едно стайче на тавана, където е 2х2 метра и лятото е 45 градуса.


Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: gogzy   
Дата:   17-09-13 09:01

Не, в паркчето Св. Троица, мисля и църквата така се казва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: mimko7   
Дата:   17-09-13 12:29

Ще снимам абитуриенти . Купувам си предния ден нова карта от този форум ( отворена само за тест ) 32ГБ . Отивам и правя около 200 снимки като всяка една преглеждам на момента и ако не е станала я трия и наново . Прибирам се в къщи слагам картата на четеца показва си 200 снимки а прехвърля 100 . Другите 100 немогат да се отворят [smilie11] . Нося картата на компютърен спец и научавам .... картата е фалшификат , пише 32ГБ но дефакто е 2ГБ . FAT таблицата показва ,че е 32 ( и на компа си пише 32 ) но тя дефакто е 2ГБ . До 32ГБ всичко записва и го има като файл но не се чете . А иди обяснявай на малките лумпенчета , че пак трябва да се събират за снимки [smilie9] .

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: nikolav   
Дата:   17-09-13 13:12

То не стана фиаско, ама за малко...
Купувам си навремето първия цифров апарат - Canon PowerShot Pro1.
Идва при мене главния счетоводител на фирмата и вика - Айде с тебе ще снимаме сватби - ти имаш апарат, аз имам камера. Дет се вика готови сме, лесно е...
Бях на една седмица във фирмата и да не съм груб казах, че ще си помисля.
На другия ден идва един пресен сватбар да показва на оня некадърните снимки и да иска да го бие. Нашия се кри един час в кенефа, докато оня реве пред секретарките. Зам. шефката му показва на трудовия договор на пишман фотографа, че е счетоводител и че има грешка... Как и да е - боя му се размина. И не ме пита дали съм си помислил по офертата.

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: мара   
Дата:   17-09-13 14:06

за мене наЙ-най-странното е, че не съм се дънила мощно. вероятно щото всичко, което приема да върша, го правя с милион уговорки и на практика забранявам на отсрещната страна да има каквито и да било очаквания.
обаче имам лични прецаквания ;)

с олимпуса батерията се хаби бързо [smilie8]
аз снимам едни женици във вариант "преди/след" и се оказвам с 2 изхабени батерии, за 4 часа [smilie18] [smilie18] [smilie18]
добре, че имаше и друг фотограф. ама изтървах най-интересните модели...

снимам един авер, докаросан с рокла, бос, с кошница бели китки пред мола - бесен купон, народецът гледа и се забавлява...или възмущава. по едно време усещам, че съм с карта от 1гб, вместо с 16гб... представих си, че имам 1 филм и снимам през 80-те. ми кво, получи се там нещо...не беше зле :)

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-13 14:12

На яз. Копринка при помощ на професионалистите, пък те си забравили карти памет, и разни други неща...Снимаха с моите.
Иначе- карат ме да снимам уж някакво малко събитие с 15 човека, пък те дойдоха 35. Отказах се, просто нещо ме спря като отидох и не си извадих апарата дори.
Най-големия срам беше последно като дадох уж работещ Никон с обектив на една мома, пък то забило огледалото след 10 снимки и не иска да се върне. Дошло му е времето...



Публикацията е редактирана (17-09-13 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: landstar   
Дата:   17-09-13 14:23

М-да, случаи - они бьивают разньие, Иван, говорил поручик Ржевский. За мене беше дилема в един кратък миг - да се ръкувам с Берлускони или да го снимам портрет? Постарах се да направя и двете и веднага го напъхаха в колата, явно много съм ръкомахал.

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: MarinY   
Дата:   17-09-13 16:48

Ще ходя на баскетболен мач - НБА. В чантата - камерата с един широк и 70-200, конвертор, кърпички, батерии ... всичко, дето трябва.
В залата вадя машинката и ... двете карти-памет са ми в четците на компютъра! Мога само няколко тестови кадри да направя. [smilie8]
Е, един приятел ми даде една двугигабайтова, да се залъжа. И аз, като Мара, се върнах във филмовата ера, разполагайки с "две-три ролки".
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: mixmike   
Дата:   17-09-13 17:34

Снимки от копитото на нова година...За да не нося много техника прецених че София ще ми е "далече" и оставих всичко под 50мм в къщи. Оказа се, че за "далечето" ми е нужен зрителен ъгъл от 90 до 120 градуса и се отдадох на винцето и мезетата.[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: boni   
Дата:   17-09-13 21:13

Нещо противоположно на фиаско...
В петък 13-ти снимам една сватба - много свестни младежи, американец и българка. Бях взел един приятел да помага. Да носи апарати и обективи, да ми подава каквото ми трябва и т.н. А900 с 24-70 през цялото време стоеше у него и той ме пита може ли да щрака по някой кадър. Викам му- давай, карти има.
Нагласих му апарата на приоритет на бленда, обясних му как да я сменя и му сложих исото на Ауто 400-1600.
Никога не беше снимал с тоя апарат. Личния му е Канон 10Д с 50/1.8 и някакво варио.
Уточнявам, че човекът никога не е снимал друго освен семейството и детето си. Честно да ви кажа, вече 4-ти ден не мога да повярвам какво направи тоя човек. Невероятни снимки. Перфектно уловени моменти, детайли, гледни точки, ракурси. Успял да изснима 1000 кадъра и от тях изхвърлих само 150, останалите са чудесни, а има и истински уникати. Съвсем отговорно твърдя, че този човек снима по-добре от много колеги с дългогодишен опит. Питах го кога е снимал сватба, вика ми - никога, но съм гледал доста снимки....

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: marchello   
Дата:   17-09-13 21:22

дай да видим снимки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фиаско
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   17-09-13 21:34

Eдин приятел дебютираше в баскетболен мач и разбира се, навит съм, развълнуван, от предната вечер всичко приготвям: слагам картата, зареждам батерията, алармата навивам... На сутринта рано ставам, отивам вадя фотоапарата и гледам... оставил съм го включен, батерията му изтощена :D
Малко кофти ми стана, уж за това бях дошъл освен да го подкрепям, а пък 1 снимка да не му направя...
Все пак имаше една колежка, заговорих я, след това щракнах 20 кадъра с нейния фотоапарат и поне за фейсбоклука имаше снимки :)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »