Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 GH2 или 600D
Автор: vasilvas   
Дата:   27-08-13 21:26

Понеже скоро не съм виждал тема от типа на "Кой DSLR да избера", реших да взема да питам и аз. Почти еднакво се интересувам от видео и фотография, което като цяло малко затруднява избора на боди+китов обектив под 1000-1100лв. След доста четене из интернет разбрах следното:


- 600D има — по-голяма матрица (APS-C), Magic lantern за видеото (За панасоника има софтуерни хакове, но те са много и различни и доста от тях са нестабилни), повече обективи, оптичен визьор, още се продава [smilie18];


- Gh2 - много остро китово варио, страшно по-добър кодек за компресията на видеото (според някои тестове е по-добър от на 5d MKII), по-лек и по-малък (не съм много сигурен дали това е реално предимство).
Също си мисля, че Sony A57 може да е опция. Ще се радвам на всякакви предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: wafen   
Дата:   27-08-13 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: peter_m   
Дата:   27-08-13 22:16

некс некс [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: stef7   
Дата:   27-08-13 23:02

Зависи кое от двете - видео или фото има приоритет за теб. В този ценови клас ще трябва да направиш компромис с едно от двете. По отношение на видеото GH2 е по-напред и е по-добър от всички камери в ниския а и по-високия клас. За фото по-голямата матрица носи някои предимства .

Всички хакове са софтуерни. Карам с хакнат GH2 от доста време, никакви проблеми не знам от къде си ги чел тия за нестабилността. Хората са снимали цели игрални филми с хакнат GH2. А и никой не те кара да го хакваш. Видеото както идва от Панасоник си е много добро.
Хакнатия firmware на Magic Lantern носи предимства за високия клас на Canon. И основното предимство е снимането на видео в RAW. От ниския клас само 50D става, заради по-бързата си CF карта. Но не съм сигурен дали това е за теб. Ще ти трябва отделна записвачка на звука, специални поне две CF карти, всяка една по 100$. Отделно че снимането в RAW e приключение. Иска много място на твърдия диск, много четене, и много добри умения в обработката. Не мисля че е подходящо решение за начинаещ като теб.

Така че изясни си кое е по-важно от двете за теб и избора оттам насетне е лесен.


Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: Swiftyfan   
Дата:   28-08-13 07:48

Аз съм неопитен, обаче бих искал да споделя мнение, защото си правя сметка да направя следното:

Защо не си вземеш 550Д и не инвестираш останалия бюджет в хубава карта, един хубав 50мм/1.8 и един Rode Videomic (в ибей са по 140 долара, дори видях един за 120 с buy it now опция)?

А относно обработката:

Хич даже не е трудна post-production обработката. Туториали в youtube колкото ти душа иска. Снимаш с малко контраст и после правиш един приятен color correction в Sony Vegas за точно 2 минути. Е, сега, звуковете и отделните ефекти са друго нещо.

Успех с избора и ъпдейтвай от време на време. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: vasilvas   
Дата:   28-08-13 08:52

@Swiftyfan stef7 имаше предвид трудна по-трудната обработка на RAW видеото,което добавиха в последната версия на ML а не на H.264 компресираното видео от канон.

Мисля, че ще се насоча към GH2, само остава да го намеря втора ръка от България [smilie18].

@Stef7 Снимките от профила ти с GH2 ли са правени, защото ако е така, съм изненадан от от low-light performance-а на M43 сензора.

В крайна сметка благодаря на всички за помощта.

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-08-13 09:33

Като собственик и на двата апарата, ще кажа 600Д. Това, което искам да постигна с 600Д ми излиза поне 250-300лв по-евтино, отколкото с Панасоника. Единствено по-сериозно предимство на GF2 е само размера. И дотук.
Не знам кой точно е този китов за Панасоника, който е толкова остър...даже изобщо не го знам такъв варио обектив.
Видео не снимам, не знам как се представят и двата апарата при тази им опция...
Сони, Никон, Канон, Пентакс, който и да е до 1000лв с обектив стигат като за начало...но само дотам. Панасоника може да се стигне до 2, макс 3 обектива за 1000лв и това е. За втора ръка обективи говоря към GF2 и голямо дебнене за добрите оферти.
И ако вземете Magic Lantern към Канона, отделете си сериозно време за научаване на опциите, при мен отне повече от седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: stef7   
Дата:   28-08-13 09:54

@kvakoih Говорим за GH2, не GF2. Има не малка разлика :).

@vasilvas Точно така, имах предвид обработката на RAW видео.
Снимките ми в профила са правени на филм повечето и има някои на Canon A720. Това е сапунерка с малък сенсор на 5-6 години. :) DXOMark казва че GH2 e почти равностоен на 600D. По отношение на шум във високите ИСО са практически равни, 600D запазва един стоп предимство във високите ИСО по отношение на динамическия диапазон. Не бива да се забравя че GH2 e особено животно. Сенсора му е истински multi aspect ratio и практически по размер е между ASP-C на Канон и м43. m43 са 2:1 спрямо full frame, Канон ASP-C 1.6:1 а GH2 1.82:1. Според мен си е напълно ОК за този клас. Качих една снимка към профила си снимна на ИСО 2500. Както ще видиш, след подходяща обработка в Lightroom много добре се получава. Ще ти пусна на ЛС за моя Flickr профил където ще може да я видиш в по-голям размер. Напоследък качвам снимките си на Flickr.

Имай предвид, че купуваш система в която обективите са по-важното нещо в дългосрочен план. Телата идват и си отиват.


Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-08-13 10:22

ДА, обърках се и аз. Все пак, според мен по-добре си е Канона.
Същото мисля и аз за телата, важни са обективите. Така като смятам колко ще излезе, ако искам пълна система от 4 обектива, които да ми покриват диапазон от мм за Канона и Панасоника, нещата са в огромно предимство за рефлексния апарат, над 1000лв повече идват обективите за безогледалката.
Все пак, кой е този варио остър за Панасоник, още се чудя...

Отговори на това съобщение
 Re: GH2 или 600D
Автор: stef7   
Дата:   28-08-13 11:45

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicGF1/page19.asp


The Lumix 14-45mm F3.5-5.6 OIS does extremely well in our studio tests. Panasonic has integrated software correction of distortion and lateral chromatic aberration into the system design, and this pays off with near-perfect results for these aspects of our tests; the lens is also unusually sharp for its class.

http://www.photozone.de/olympus--four-thirds-lens-tests/414-pana_1445_3556



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »