Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   07-10-13 20:26

Питам именно тук, защото голяма част от вас ползват професионални монитори и са доста в час с нещата. Аз ползвам обикновен монитор на 15.6 инчов лаптоп и честон казано, почти нищо не разбирам от параметрите по-долу. Бих се радвал ако изкажете някое друго мнение за монитора.
Цената му втора ръка е 200евро или 390лв
гаранцията му е 6 месеца
Четох ревюта, че монитора е с много добри показатели, но все пак исках и да попитам и тук [smile]
Големина на дисплея: 24.0" (16:10)
Тип на дисплея: S-PVA
Резолюция: 1920 x 1200 (Full HD+)
Дълбочина и брой цветове: 24-bit (8-bit per channel), 16.77mln. true colors
Трептене подсветка (ШИМ): Фиксирана, каскадно управление
Подсветка: WCG-CCFL (Wide Colour Gamut)
Покритие на дисплея: matte (матов)
Контраст: 1000:1
Яркост: 400 cd/qm
Ъгъл на виждане: 178/178
Време за реакция: 6ms (g-2-g)
Размер на пиксела: 0.270 mm
Други екстри: HDMI, DVI, VGA, Audio out, S-Video, PiP, USB Hub
Клас: Професионална техника
Статус: Употребяван, статус А (без забележки)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: _koko_   
Дата:   07-10-13 20:41

Май имаше голям input lag. Бях му хвърлил око когато беше актуален. Но нещо ме отказа да го взема. Имаше някакъв проблем с него, а и беше доста скъп тогава. За 390 лв. и с гаранция, мисля, че си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: photostoykov   
Дата:   07-10-13 20:48

http://www.retropcmania.com/2013/05/samsung-245t-review.html


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: shagy   
Дата:   07-10-13 20:49

Този input lag, няма ли да намалее ако използвам HDMI от лаптопа към монитора ?

photostoykov - именно това ревю прочетох, доста неща не разбирам, доста са обяснени, но като цяло оценката е доста добра.
Сета като си зная късмета, може и вече да са го продали :D Обикновено, като си харесам нещо, така става [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-10-13 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: photostoykov   
Дата:   07-10-13 20:56

Не бързай да виниш късмета си, той се подчинява само и единствено на твоята воля!
На страницата на търговеца има и други добри монитори...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: shagy   
Дата:   07-10-13 20:59

Да разглеждам. Предполагам, че ако нямат този, ще намерим някои подобен. Не съм ходил в този магазин, но не вярвам да ме подведат като отида.
Как стои въпроса с калибрирането? Трябва ли да си нося лаптопа ако искам да го калибрират и има ли нужда въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: photostoykov   
Дата:   07-10-13 21:06

Добра идея е да си носиш лаптопа!
Предполагам, че срещу минимално заплащане ще ти направят профили на дисплея на лаптопа и на големия монитор с "мачване" - съвпадане на цветопредаването, до колкото е възможно (поне за единия монитор калибрирането може да бъде бонус).



Публикацията е редактирана (07-10-13 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: shagy   
Дата:   07-10-13 21:08

От прочетеното, определено се надъхах [smilie5]
При първа възможност ще отскоча да видя дали е в наличност

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   07-10-13 21:51

Монитора е страхотен, от както съм с него преоткрих снимките си. Няма да съжаляваш ако избереш този. Преди бях с LG led IPS, но този е класи нагоре като изображение и не товари очите при ниски нива на brightness. Избрах го пред всички в магазина до 600лв, но взех бройка от по-скъпите подбрани бройки.

п.п. Пичовете в магазина пазаруват от чужбина само определени модели монитори и имат доста бройки от всички. Не продават каквото намерят по западните битаци, както правят много други [smile]



Публикацията е редактирана (07-10-13 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: shagy   
Дата:   07-10-13 22:09

SteliyanStoyanov [smilie24]
Много полезна информация.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   07-10-13 22:19

Калибрацията не е екстра, а необходимост когато човек се занимава с фотография и не си гледа сам снимките. Задължително си носи и лаптопа. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 09:03

Не се сещам за логична причина да си купиш монитор втора употреба на цената на нов с достатъчно близки характеристики. Поне да беше някакъв монитор а то самсунг.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: stef7   
Дата:   08-10-13 09:10

Нови монитори от този клас почват от 900лв нагоре. Новите от по 350лв са от по-долен клас и картинката не е толкова добра.
По същия начин постъпих, купих си втора ръка 24'' от RMania, препоръчвам ги.


Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 09:24

Ами в крайна сметка той човека трябва да продава, за което достатъчно добре се грижи с ревютата си. Като остареят достатъчно сегашните нови монитори и тях ще почне да хвали, защото аз достатъчно добре си го спомням как мина и по този форум като комета плюейки по хп 2475 и актуалните тогава делове, сега гледам че са се издигнали до професионални монитори.
Не я разбирам тази работа да се продават монитори на по 7 години за такива луди пари. Самсунга си е среден клас домашен монитор с разширено цветопредаване, което далеч не е плюс за повечето потребители. Моята гледна точка е че има достатъчно нови 23 инчови монитори с IPS матрици за тези пари.
За протокола - заглавието на темата е грешно.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: nicos   
Дата:   08-10-13 11:46

didesignbg дай примери с нови монитори подобни като цена и параметри. Че така ми се струва, че само си пишеш...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 12:23

Аз монитор съм си купил, зор нямам да убеждавам. Един Dell P2414h струва също 400 лева. Има и достатъчно други нови 23-24 инчови монитори в диапазона 400-500 лева, да със сигурност няма да са с разширено предаване и 24 инча заедно, но ще са нови на нула часа и със съответната гаранция. А на питащият въобще не му трябва монитор с разширено цветопредаване така като чета въпроса му.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: shagy   
Дата:   08-10-13 12:30

Днес ще мина и през технополис, от любопитство да видя как се държат мониторите между 400-500лв
Исках да попитам, какви са рисковете при покупка на монитор на 3-4-5 години? Качествата на монитора променят ли се - избледняване, промяна на цветовете и прочие? Защото наистина въпросните наистина са втора ръка и не са никак евтини.
На някои монитори пише че са под 8 000 часа ? Това в границите на нормалното ли е за такъв клас монитори ?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: Rebellious   
Дата:   08-10-13 12:36

didesignbg,

Дай примери ако обичаш! Щом твърдиш нещо е редно да го аргументираш, а и ще е полезно за доста хора това![smilie24] А, че зор нямаш да убеждаваш, никой няма зор и да бъде убеждаван. Големи хора сме! Поне повечето тук, де...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: photostoykov   
Дата:   08-10-13 12:38

Точно ТЕХНО+++++ не е мястото, където трябва да гледаш...!
Да, цените им са ниски, защото могат да купуват на едро, но до сега не съм забелязал да предлагат добър монитор за редактиране на изображения в ценовия клас, в който се целиш.
Предлаганите монитори там са за обща употреба и ни най-малко за графична работа.
Аз и до сега ползвам графични монитори и компютри втора употреба, защото не съм си надвил на масрафа за чисто нови.
И това ще стане, когато цъфнат налъмите...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-13 12:46

Rebellious, мисля че горе съм дал конкретен пример за 24 инчов IPS монитор, нов от магазина на цена 400 лева. Трябва ли да изброявам всички 23-24 инчови модели на дел, хп, ейсър, асус, че и ейзо (сигурно има и други) който ще се вместят до 500 лева?
Защото аз не виждам сериозно предимство на Самсунга, което да ме накара да купя монитор дебютирал през 2007ма.


Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: shagy   
Дата:   08-10-13 16:20

Ако самсунга е зле, алтернативата HP LP2475w по-добра ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: nevermess   
Дата:   08-10-13 20:18

shagy за нов и евтин монитор бих ти препоръчал това:

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18867

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: algo   
Дата:   08-10-13 20:23

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511793/P11010301/Monitor-DELL-U2412M-IPS

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: algo   
Дата:   08-10-13 20:25

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1312883832

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: stef7   
Дата:   08-10-13 20:56

@didesignbg
Това са различен клас монитори, толкова ли е трудно да се разбере. Все едно да казваш, защо да давам 2.5 бона, че и отгоре за употребяван 5D Mark II който е на 4 години и без гаранция, когато един чисто нов 70D от магазина струва същата сума че и по-малко. Ами всеки има предпочитания. И като не може да си купиш това което искаш ново, го купуваш втора ръка

Dell P2414H има 1080 пиксела по вертикала. За филми ОК, но за фотография е малко. Снимките в портретен формат стават много малки. Ако се взема нов трябва да е поне U2412M (1200 пиксела по вертикала), който идва на 500лв.

Матрицата на 2414H e от тип eIPS и покрива 50-60% от Adobe RGB и е производство на LG, мониторите втора ръка които обсъждаме покриват 98% Adobe RGB имат PVA матрица на Самсунг или H-IPS на Хитачи. Имат по-добра подсветка, изработка, PIP (картина в картина), повече входове.

На теб за всичките тези неща не ти пука и не ти трябват на друг му трябват.

Затуй е най-добре shagy да пообиколи и разгледа картинката от въпросните монитори и сам да реши какво му харесва и с какво иска да направи компромис. Аз така направих и след като видях HPто на часа го купих. Бях изчел преди това доста ревюта и всички му даваха много висока оценка.

Купуването втора ръка е отделна тема. За монитори нещата опират до конкретна бройка. Всичките ми монитори за последните 8 години са с IPS матрица но втора ръка, някои със сериозни проблеми, като например леки петна. Има хора които няма да погледнат подобен монитор, но за мен беше ОК, защото за тези пари това съм могъл да взема. По-важното за мен беше че цветовете са истински и е голямо удоволствие да седнеш пред такъв монитор. Едно малко петно се забелязва рядко в реалната работа, цветове, ъгли на виждане са пред очите ти постоянно. HP 2475 което сега имам е безупречно, няма даже драскотина по корпуса, подсветката не е мръднала за година ползване, картината е върховна.

По принцип подсветката е нещото което с годините може да създаде проблем, лампите умаляват, яркостта започва леко да се губи. Но и за това си има решение. Подсветката се сменя за около 80-90лева и монитора отново грейва.

Та някои предпочитат да се возят на Мерцедеси Е или S класа на по 3-4 години, защото не могат да си ги позволят нови, други предпочитат за същите пари да вземат една нова мазда 5 или примерно VW Pasat но нови и не биха се съгласили да купят употребвана кола. Разни хора разни идеали.

Между другото всички фирми продаващи употребвана техника дават 6 месеца гаранция, която е достатачна за да се отсеят дефектите ако има такива. На новите гаранцията в повечето случаи е една година.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »