Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: morano   
Дата:   19-07-13 13:21

Здравейте , двоумя се между тези апарати ,Просто 5R e с тъч,и ако е само заради това по добре да взема NEX 3N .Ще съм благодарен ако споделите впечатления или ако имате в пред вид някой друг модел в този ценови диапазон до 1000лв. Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: hotsnail   
Дата:   19-07-13 14:47

Има и други разлики

За 5R се сещам за:

1. Wifi
2. Приложения с допълнителни функции например управление от телефона, bracketing на всички параметри и т.н.
3. Бърз автофокус
4. по-добро видео - 60 кадъра в секунда
5. Екрана се обръща наопъки - пдходящо за снимки за фейсбук
6. Работа с безжично дистанционно
7. дв еколелца за настройки и функционален бутон, които правят сериозното снимане доста по-лесно

За 3N се сещам

1. има нов порт за аксесоари, който позволява кабелно дистанционно

5R е сериозен фотоапарат и това, че сега е на ниска цена (под 1000 не съм го виждал) е много добър шанс да се обзаведеш с доста качесвен продукт с много големи възможности.

3N е "entry" модел т.е. има много възможности, но е не толкова удобен за напреднал любител. Предназначен е за хора които купуват 1-ви апарат с по-голям сензори по-големи възможноси.

Няма много неща дето 5R да ги може а 3N да не се справи, но 5R ще ти е по-удобен ако сериозно искаш да се начиш да снимаш. За семейни снимки 2-та са почти идентични.

Ако искаш компактен вариант 5R се предлага с новия обектив 16-50 също. 18-55 според мен има малко по-високо качество на оптиката и лично аз бих го предпочел въпреки размера.

На цената си 5R няма конкурент. Олимпус е доста по-скъп в този клас т.е. E-P5 или каквото пуснаха наскоро е над 1500 лева. Панасоник и Самсунг не бих ти препоръчал въобще за апарат. Има едни никон 1 модели, които са хубав избор ако става дума за семейни снимки. Разбира се ако не държиш на сменяемия обектив има много апарати и трелефони коиот правят повече от прилични снимки



Публикацията е редактирана (19-07-13 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: Emoxide   
Дата:   19-07-13 16:08

Hotsnail, за SAMSUNG не съм много съгласен с теб.
Имат чудесна оптика, по know-how от PENTAX(Tokina), а отделно последното им "изруТче" NX300 е фреш клонинг на NEX-5R, помоему 1 идея по-добър. (1/6000 + пълнофункционална обувка за светкавица)
Ама цената му е ЪпсурТна!!! 1500 колкото беше и 5R при представянето си. Което е пълна лудост да му се търсят толкоз кеша, в днешно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: Emoxide   
Дата:   19-07-13 16:10

morano, вземи си NEX-5R +18-55, определено!
По-добра комбинация е във всяко отношение.

1049лв. за NEX-5R+SEL1855 във фотомагазин; клиентска отстъпка 7%, крайна цена = 975.57лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: JohnyWalker   
Дата:   19-07-13 18:25

Още един глас за 5R. Ako те притесняват размерите на 18-55, вземи го с 16-50. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-13 02:17

Емо Самунг гледам че все го препоръчват хора дето го нямат. Един познат мина а Олимпус след неуспешен опит със Самсунг. Да не говорим, че Самсунг разкараха фото дивизията въобще от Корея и оставиха някакви китайци да се учат на техен гръб т.е. Въобще не им е приоритет и то си личи - бледи имитации, нефелни попадения едно след друго....е го пуснаха апарат с андроид ама е такова недоразумение, от 10км се вижда, че е недомислен.....ако го правеха в корея подобна глупост нямаше да се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: morano   
Дата:   20-07-13 09:37

hotsnail :Благодаря много за съвета и за така изчерпателното резюме , благодаря ви , сигурно ще се ориентирам към NEX-5R ,само не разбрах много много относно разликата в обективите , в интерес на истината с 18-55 става наистина малко голям , като идеята ми е да е с мен постоянно , някакси неудобно е да разнасяш цял ден огромен фотоапарат на врата си , и накрая точно като ти трябва да се окаже в колата ти :) .Хубав уикенд на всички


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-13 10:47

Ако можеш вземи 16-50. Като гледам ти е пръв апарат и по-добре така.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: Emoxide   
Дата:   21-07-13 20:38

Според мен ОСНОВНИЯТ НЕДОСТАТЪК на SAMSUNG фототехниката е, че от официалният представител/вносител не предоставят свободни наличности по магазините.
Аз никъде почти не съм мернал най-новите им модели в наличност, веднага след представянето им официално по света. Остават си електроника за жълури. Нито сервиз имат като хората, нито предлагане на продуктите, каквото и да си харесаш е с доставка... А така насляпо никой не ще да купува.
Относно NX300, който споменах, никой нищо не може да каже за него, понеже никой в BG не го е пипнал. Е, аз нямам излишни 1500лв. за да го пробвам и доказвам като по-добър избор пред NEX-5R, на когото се явява копие.
До месец SONY ще пръснат по магазините NEX-5T , а който иска, нека си чака NX300 да слезе на 900лв...

SAMSUNG има обаче един МНОГО СИЛЕН КОЗ пред NEX, FUJI-X, EOS-M и Nikon 1. Това е Samsung 85mm F1.4 ED SSA !



Публикацията е редактирана (21-07-13 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: Emoxide   
Дата:   23-07-13 13:46


http://img11.imageshack.us/img11/1682/yf6f.jpg


SAMSUNG NX300 В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е ПО-ЛОША ФОТО-КАМЕРА OT SONY NEX-5R
(за по-нагледно кликнете на линка под снимката)

Единствено цената му в България е все още неадекватно висока! 1500лв., за подобен продукт си е кощунство. Другият субективно (-) е това, че Samsung НЯМА електронен визьор за прикачване.



Публикацията е редактирана (23-07-13 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Sony NEX -5R 18-55.или NEX 3N 16-50
Автор: Emoxide   
Дата:   23-07-13 14:00

Samsung NX300 Review by Barrie Smith





Публикацията е редактирана (23-07-13 14:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »