Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: IsoIv   
Дата:   13-07-13 10:35

Искам да ми препоръчате макро обектив за Д7000.Ще се радвам на мнения на хора използвали обективите,а не такива който са чели ревюта из нета и други мнения из форумите.Лимита ми е 1000лв

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-13 12:21

Най-добрия оптически и механично е 105VR. Гледам обаче, парите са лимит. Значи 105Сигма с OS или micro 60VR. Moже и стария micro 105D.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-07-13 12:23

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Tamron-90mm-f-2.8-Di-Macro-Lens-Review.aspx

За мен лично, един от най-добрите макро обективи на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: slav4cho   
Дата:   13-07-13 12:42

събирай за Никора според мен,пробвах Тамрона,но нещо не ме убеди да го купя

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-07-13 13:23

Говорим за тотално различен ценови клас. За тези пари според мен Тамрона е най-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: Pavlov   
Дата:   13-07-13 13:30

Tamron 90/2.8 macro е добър обектив. Но няма стабилизация, и се разпъва при фокусиране. При това положение - в този ценови клас Sigma 70/2.8 macro е по-добър.

ПП. Снимал съм с Tamron-а, и притежавам Sigma-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-13 13:39

Tamron 90 VC стига точно 1000-1050лв. Нов е, не знам как е, но изглежда че е по-добър от стария. A и май досега не са го тествали никъде. Поне в по-известните в нета и печата места. Само реклами пускат.
Аз лично бих ги подредил така- 105VR, Sigma 105 OS, Micro Nikkor 60VR, Sigma 105, Micro Nikkor 105 D, Sigma 70, Micro Nikkor 60 D, Tamron 60/2, Tamron 90 VC, Tamron 90, Tokina 100. Пропускам Micro 40, понеже идва доста къс, както и Токина 35. Kaкто и недолюбвания 85/3.5 Никонския. Пробвал съм ги почти всичките, без новия Тамрон и 40ката на Никон. Не пропускам да кажа за развалената ми Сигма 105, стария вариант, със запецнало моторче за автофокуса, което малко ме разочарова.
А, има и вариант да се намери Сигма 150 макро за до 1000лв. Което разбива всичките останали. Преди 2 седмици направих точно такава сделка, но не съм в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-07-13 13:39

Все си мисля, че макро без статив няма. Тоест тази стабилизация е малко относителна. Освен това поправете ме ако греша, но този вариант Di не е ли точно стабилизиран? (говорим новия 90мм)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-13 13:41

Di не е стабилизирания, а стария вариант. Иначе, стабилизацията действа понякога за макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-07-13 13:44

Да прав си за Di-то. Беше ми се запаметило че има стабилизирана версия това стъкло. И все пак е хубав макро обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-13 13:50

Има, да, но е нов, с VC.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: IsoIv   
Дата:   13-07-13 13:56

Август месец мисля да ходя да Германия за 10-тина дена и гледам че там цената на Сигма 70мм 480 евро,а тамрон-а е 400 евро.Гледам че пишете за никор 60мм стабилизиран,но незнам да има такъв.То е ясно че с моя бюджет ще е един от трите,ама да видим кой:[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-13 14:00

ЗА този си признавам, обърках се. ДА се чете като Nikon 60mm AF-S G, а не 60VR.
Maaaлко със около 80 евро по-евтино може да се намери Сигма 70 в Германия...от 480 евро. Само трябва да се потърси.
Може да погледнете и Тамрон 60/2. Дсота добри отзиви и е як като картинка и възможности. Става и за портрети.
Пропуснал съм Сигма 50/2.8 макро, но той е също късичък.
Най-добре Сигма 105 със OS за тези пари, мааалко може да е по-скъп от 1000лв, но си заслужава отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната скучна тема за избор на обектив
Автор: IsoIv   
Дата:   13-07-13 14:17

Ами там на място ще търся да видим какво ще излезе по магазините,защото искам да е нов.Втора ръка не купувам:)Никор-а също ме блазни главно заради солидната си изработка и нано-кристалното покритие.Но ако си го взема ще ми се припокрие малко фокусното разстояние с 50мм ми обектив,за това гледам макрото да е с малко по-дълго фокусно разстояние.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »