Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lumix G7 - Замяна на китак за 25мм 1.7 ?
Автор: atisas3   
Дата:   05-07-17 11:23

Здравейте хора. Струва ли си да се разделя с китака и да си доплатя за съответния Lumix 25mm 1.7 обектив.. Питам, защото снимам с Gimbal, избягвам директната слънчева светлина и наблягам на сенчести места, понякога дори залез/улично осветление. Но китака някак си не ми изкарва никакво боке, което убива голяма част от моята продукция, въпреки че се старая монтажите да са интересни и различни [smilie25] .. Въпроса ми е такъв - ще съжалявам ли за тези 11mm отгоре, ще ми липсва ли широкоъгълния обхват или не според вас? Другото е, че преди снимах със Sony a6000 + 50mm OSS портрети и зверски много ми липсва, та тоя 25ак поне малко да покрива някакви изисквания за портрети с боке.. Какво ще ме посъветвате да правя, да си спестя ли 100на левчета от инвестиция за 25-цата като продам китака или ще съжалявам [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G7 - Замяна на китак за 25мм 1.7 ?
Автор: atisas3   
Дата:   05-07-17 11:32

П.С. Дали ще успява да докарва боке ако вкарвам в композиция цялата кола? https://www.youtube.com/watch?v=1ODNJ-7uVRA търси се нещо такова като резултат

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix G7 - Замяна на китак за 25мм 1.7 ?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   06-07-17 11:58

С една дума казано - няма да имаш боке, ако хванеш цялата кола, или поне ако фона ти не е далеч.
25цата е прекрасна, много лека, удобна и остра за парите си, но размазваш фона когато обектите са ти близо, или фона е доста далеч.
Щом имаш гимбъл и искаш боке, вземи си на Olympus 45/1.8, постоянно излизат в базара, и си запази китака за другите кадри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »