Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за продажба в ebay
Автор: daniil-k   
Дата:   30-06-13 01:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: daniil-k   
Дата:   30-06-13 01:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: Батко   
Дата:   30-06-13 11:05

Приготви се ebay и paypal да ти вземат поне 10% от получената сума! Освен това нямаш гаранции, че на търг ще получиш желаната сума. И именно заради това няма кой да си сложи главата в торбата, защото за продавачите рейтинга е всичко! На теб няма да ти хареса цената, няма да пратиш стоката и колегата продавач, ще загуби много.
Предлагам ти сам да се заемеш! Регистрация в ebay и paypal и продажба.
От моя скромен опит мога да кажа, че ако изчакаш ще си по-доволен от продажбата тук в базара!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   30-06-13 11:13

Освен това което е писал Батко цените на международните куриерски услуги от България са доста солени и при малки неща просто няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: variysky   
Дата:   30-06-13 12:08

Последното твърдение за доставките е абсолютно погрешно, особено за малки пакети.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: dareway   
Дата:   30-06-13 12:22

За да има продажба в ebay - трябва да има електронно доказателство (картинка с подписа) на получателя !
Тракинг номер със статус "delivered" - НЕ върши работа !

И още нещо - за ebay/paypal са важни КУПУВАЧИТЕ, продавачите винаги "духат супата" - според закона за дистанционна продажба и "ала-бала" други.

Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: variysky   
Дата:   30-06-13 12:27

За да има продажба в ebay - трябва да има електронно доказателство (картинка с подписа) на получателя !
Тракинг номер със статус "delivered" - НЕ върши работа !

- абсолютно погрешно хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: dareway   
Дата:   30-06-13 13:22

В моят случай - пращам с БГ пощи до Испания стока около 100лв., плащам 15.50лв. за да има тракинг номер, испанската пощa по българския тракинг номер казва, че е доставено на получателя. Той разбира се твърди обратното, и ebay/paypal отсъждат в негова полза. След разговори по телефона, разбрах че трябва картинка с подписа на получателя. Такива картинки дават САМО скъпите пощенски доставчици.
Ето така изгорях аз - нищо, че е абсолютно погрешно !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: Божидар58   
Дата:   30-06-13 17:22

Преди време синът ми поръча от САЩ обектив за 150 долара. Пратката се бави 30 дни. От пощата ми пратиха уведомление, че пратката е пристигнала. Аз отидох и те ми дадоха пратката без да изискват от мен да се подписвам някъде и без да ми проверят документите.Спокойно можех да кажа, че не съм получил нищо. И те няма как да докажат обратното.Въобще има нещо недоогледано в цялата работа. Но пък парите бяха платени предварително и това дали съм получил пратката или не съм предполагам тях много не ги интересува освен, че на продавача рейтинга ще падне малко.



Публикацията е редактирана (30-06-13 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: TheBossBG   
Дата:   01-07-13 06:15

Божидаре, това, че си платил предварително в случая няма никакво значение. Пускаш жалба в ризолв центъра и, ако те решат, че си в правото си, пейпал ти връща парите. От къде ли? Удържа си ги от кредитната карта или от сметката на продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: stenlius   
Дата:   01-07-13 12:29

Това е пропуск на пощенските служители, за всяка пратка дребна от Китай или по-голяма аз се подписвам, че съм я получил и ми записват ЕГН или номера на ЛК.В един от централните пощенски клонове в София. И винаги може да се провери дали е получена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: s_dyakov   
Дата:   01-07-13 13:02

Той въпроса не е дали е получена тук.
Как ще провериш само с тракинг номера на Български пощи дали е получена пратката ти която си пратил примерно в Китай?

И нещо друго застраховка не видях някой в пощите да предлага. - т.е ако ти се изгуби или повреди пратката не можеш да разчиташ на някакво обезщетение от пощите.



А за таксите са доста да..над 10% са според мен.

Пример с един мой аукцион - мисля даже че имаше някаква промоция и може сумата да е малко по-висока за таксите по принцип.

- продажна цена $36
- пощенски разходи: $17.85
общо: $53.85

такси на Пейпал - $2.94

Остават нето: $50.91

Върху цялата сума има и такси на Ибей (около 10% като гледам)

Final Value Fee $3.60
Final Value Fee on Shipping $1.26


в крайна сметка нещо което си продал за $36
си взел от него: $26.52

Като нов селър - парите получаваш след 21 дни в пейпал акаунта си - преди това са заключени. Ако искаш и да си прехвърлиш парите по твоята карта плащаш еднократно такса $2.50

Има и голям шанс купувача да те изгъбарка и да каже не съм получил нищо и гориш и там. Трябва да върнеш парите най-вероятно.
До там не съм стигнал още и да стискам палци да не стигна.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за продажба в ebay
Автор: Seifi   
Дата:   02-07-13 07:51

От как с една германка щяхме да се съдим , не продавам в ebay, бях попаднал на някаква психично болна. Която искаше да и пратя нещата за 5э до Германия , след като бях сложил цена за пратка само за Австрия. ebay могат да го духат хем пребират много пари от продавача хем могат да те прецакат, ако някой куповач се направи на тарикат.

Ако плащането беше с paypal щях да изгърмя с 150эедин приятел който има онлине магазин редовно се оплаква от купуващи тарикати които лъжат че не са получили стоката тори той да има обратна разписка ebay пак го прецаква ако плащането е с paypal.



Публикацията е редактирана (02-07-13 08:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »