Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нови Zeiss за NEX
Автор: koceto82   
Дата:   11-06-13 20:25

Какво мислите за новите Zeiss обективи за NEX?
Току що ги видях във photosynthesis-а
Zeiss 32mm f1.8
Zeiss 12mm f2.8


Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: Vanquished   
Дата:   11-06-13 20:27

12ката е супер,32ката е безсмислена.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: qpalzm   
Дата:   11-06-13 20:28

в България макс 3 човека ще си купят.Сетете се за първият.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: photostoykov   
Дата:   11-06-13 20:29

Това са първите свестни обективи за E-байонет!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: qpalzm   
Дата:   11-06-13 20:29

защо 32 да е безсмислена?Става към 45мм което е колкото човешкото око...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: koceto82   
Дата:   11-06-13 20:34

Как е 32-ката в сравнение с по старта 24мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: didesignbg   
Дата:   11-06-13 20:40

Като photostoykov [smilie24]
Има една марка която предлага по-хубави и от двата, ама не стават за некс, което като се замисля май не е минус [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: qpalzm   
Дата:   11-06-13 20:43

абе нз обаче ако някой търси добра оптика на ниска цена може да пробва старите цайсове за контакс-гледам въртят се по 200-400лв средно

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-13 21:06

хайде тия дето нямат и хабер за какво пишат да го пишат другаде. Идете на сони.бг вижте обективите върнете се и да си изтриете помиите. Благодаря!

Обективите не са лоши ама 32/1.8 без стабилизация и супер добра картина срещу стабилизирания и доста добър 35/1.8 няма да е лесен избор ако те привлича тази фокусна дължина

ПП по поръчка са само май



Публикацията е редактирана (11-06-13 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: didesignbg   
Дата:   11-06-13 21:14

пък и 16/2,8 отнася 12ката отвсякъде... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: koceto82   
Дата:   11-06-13 21:30

hotsnail маи не ме разбра, имах предвид между новия 32мм Zeiss и по стария 24мм Zeiss

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-13 21:39

@koceto82 ами 24-ката е много готина. Не е безумно остра на 24МП ама рисува прекрасно. Почти като 2/45 за контакс.

Ама този 32/1.8 как да го сравним. Пък сравнен с 24/1.8....32-ката е планар, 24 е зонар....може би 32-ката ще е по-остра и с по-малко аберации.

@didesignbg който може да снима и с 16-ка ще се оправи, а палячовците и с лайка са си такива. Аз бих взел 10-18 преди следващата екскурзия. Знам че цайса ще рисува хиляди пъти по-добре ама малко по-универсално и евтинко мисля, че бих искал....а може и да греша



Публикацията е редактирана (11-06-13 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: koceto82   
Дата:   11-06-13 21:44

Не ги знам раликите затова и питам, имам предвид между сонар, планар, контакс....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-13 22:43

Потърси в гулгъл

articles on lens names site:zeiss.com

Sonnar е дизайн за телефото обектив не е симетричен доколкото знам. характеризира се с много високо качество на изображението - ужасно много детайл, ниски аберации и т.н.. Добър пример е 135/1.8 за Сони Алфа, май най-добрия произвеждан в момента подобен обектив.


ПП Във фото форум и линкове вече не мога да поставям...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: Frenchev   
Дата:   11-06-13 22:53

хммм тази 12ка звучи интересно. Просто ми е много трудно да реша с каква система да летя. Но остана ли на Некс, тази 12ка май ще е задължителна, особено ако е толкова добра колкото я хвалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: nomadsl   
Дата:   11-06-13 22:53

Обективите от началото на темата са с маркетингово изключително раздути цени. С по 1000 лв отгоре. Погледнете един обектив за някоя от водещите производители /Никон, Канон/ - 35мм на 1.8 колко струва. При това са за голям сензор, следователно по-трудни за направа и коригиране. Дори прекрасния Дистагон на Цайс за пълен формат 35/2 /ръчен фокус е 1100 лв. Изцяло метален и с повече оптични елемента.

Преценете сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: didesignbg   
Дата:   14-06-13 08:53

Really Getting In Touit

Отговори на това съобщение
 Re: Нови Zeiss за NEX
Автор: victory13   
Дата:   14-06-13 09:41

"On June 13, 2013 at 6:13 PM
Dave said:

Mr. Cicala, can you please elaborate why you stated that this is Zeiss’s first autofocus lens? As far as I know, Carl Zeiss has been supplying Sony with excellent autofocus lenses since its acquisition of Minolta’s alpha-mount camera division. Were they just providing Sony with the optics?
Thank you.


On June 13, 2013 at 6:31 PM
LensRentals Employee
Roger Cicala said:

Dave, it is my understanding that Zeiss has optically designed several lenses for Sony, but has not manufactured any (who actually does make them seems somewhat controversial), nor have they been responsible for the autofocus systems or other electronics. Zeiss, at the release, was also very clear that they have cooperation from Sony in E mount, but did not say a word about alpha mount.

Roger "

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »