Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 избор на обектив
Автор: Stelcho2   
Дата:   08-06-13 17:08

Търся някой добър широкоъгълен обектив за канон... не е задължително да е канон. Искам да снимам пейзажи. ХОБИ е.. няма да си изкарвам парите с него.
Харесах си нещо такова Tamron SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di II LD Aspherical (IF

интересува ме ще ми върши ли работа.. какво бихте ми предложили. Едно уточнение.. все още съм аматьор. Но вече съм решен, че искам нещо по-добро от кита който имам.
Ще ви помоля само за конкретни отговори, тъй като в следващите няколко месеца няма да имам достъп до интернет, а само ще влизам от някой свободен лаптоп...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив
Автор: Digitalgab   
Дата:   08-06-13 17:13

Пейзажи със всякакъв обектив можеш да снимаш, че и не е задължително да е остър като бръснач!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   08-06-13 17:18

А, не! Колегата е надраснал китака и сега търси "Солинген"[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   08-06-13 19:12

Аз лично на твое място бих обърнал внимание на Canon 10-22mm. Tokina 12-24 е много добро решение. Tokina 11-16 също. Може би един от най-добрите обективи за кроп в този сегмент. Сигмите също не са лоши.

Не че е лош ТаМпона, но според мен има и по-добри. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив
Автор: tzl   
Дата:   08-06-13 19:38

@Stelcho2 - преди да купуваш, покажи снимка, която си правил с обектива, който имаш, която смяташ, че ще стане по-добра ако имаш друг обектив, в частност - още по-широк.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив
Автор: ivanatora   
Дата:   10-06-13 09:05

Аз пък ти препоръчвам да си вземеш турбозум [smilie7]
Пейзажи не е задължително да се снимат на широко. Някой от най-доволните ми кадри са на 250мм. С турбозума имаш предимството че можеш да снимаш всичко и имаш избор от разнообразни композиции по цялата дължина на обхвата.
Имам Canon 10-22 и Sigma 18-250. С канона стават много готини кадри, но си е пиниз да снимаш ултра-широко. Иска да имаш добър преден фон, всичко става миниатюрно и просто забрави да имаш човек в кадъра. Ако е жена, може да не останеш жив [smilie5]

И съвсеееем случайно продавам сигмата - линк от базара :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »