Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: simbon4o   
Дата:   09-04-13 00:24

Значи питането ми е следното.
Ако изпиля издадените две места по ринга за блендата дето стърчат към байонета на един AIS обектив ще наруша ли по някакъв начин функционалността му като такъв на модерните тела или на филмовите само?
Говоря за тези издадени места:

http://www.kenrockwell.com/nikon/images1/300mm-f45-ais/D3S_4220-aperture.jpg


Малкото и другото по-длъжкото. Идеята е, че ми пречат да ползвам обектива на пентакс в момента :), а после ще ми трябват ли на никон? Преди AIS моделите не стърчат толкова там и си пасват идеално на пентакса, тези са проблемни.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: Canon   
Дата:   09-04-13 00:36

развий винтовете и го свали.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: Vuc   
Дата:   09-04-13 02:19

Да, ще прецакаш обектива. Тази дългата част дава информация за блендата на тела D7000, D200 и следващите след тях модели.

И не слушай Канон в теми за Никон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: Canon   
Дата:   09-04-13 02:34

Мисля, че ясно е написал:
пречат да ползвам обектива на пентакс
там не му трябват!

Когато ще го слага на Никони, ще ги завие.
Ако Никон е система, на която завиването и развиването на два болта и променят функционалноста, пиши я бегала.

Това е недотепаната им предавка за външно предаване на блендата - актуална преди 30 години.
Ма айде - разбирачи много, дето само от четене на никове разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: Vuc   
Дата:   09-04-13 02:55

Оф, чудех се дали да пиша, ама айде и без това не спя.

Глей ся Каноне, опитал си се да прочетеш, ама не си внимавал. Нормално 3 часа е. Човека е написал Малкото и другото по-длъжкото., които са отливките в долната част на гривната за бленда. Не става въпрос за "недотепаната им предавка за външно предаване на блендата - актуална преди 30 години. " Съвсем актуални са си и работят на моделите дето съм написал горе. Мисълта ми е, че няма как да се развият, а ако ги пилне после няма как да ги възстанови. Освен с нова гривна.

Пък за разбирачите си много прав, и за никовете.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: simbon4o   
Дата:   09-04-13 07:30

Мда за издатините отдолу става дума, не за олд скуул предавката на два болта, нея я знам за какво е :) ама хич не ми пречи. Хм на преди AI обективите същите тези издатини са доста по-прибрани, това значи ли, че с тях модерните тела не функционират така добре?Аз мислех, че AI са някои модификации по самия байонет, не по ринга за блендата.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: didesignbg   
Дата:   09-04-13 08:10

На pre-AI обективите тази част е солидна, т.е. цялата е издадена. Ако изпилиш целият ринг няма да има никонско тяло което да може да мери с този обектив, освен ако не му сложиш чип, тогава поне новите тела ще могат. Не виждам смисъл да унищожаваш обектива, след като за 100 лева и надолу можеш да си купиш читаво никонско тяло. Кой всъщност е обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: simbon4o   
Дата:   09-04-13 08:23

Pre-AI пасват на пентакса понеже не е толкова издадена или поне не толкова навътре. Тези издатини на АI модела са със милимунда по-прибрани навътре и опират във външния ръб на метала на пентакс байонета. Започвам да обмислям да го дам на стругар да вземе леко отвътре издатините, за да стане съвместим със всичко. Обектива е микро никор 55 2.8, в никакъв случай няма да го модифицирам необратимо така че...
За сега търся резервен ринг за блендата или минавам на варианта стругар :). На малката издатина лесно ще и повлияя и аз без стругар, голямата нямам идея как мога да я пилна само отвътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: anjsan   
Дата:   09-04-13 14:30

Става преправяне на никонски байонет на Пентакс - аз си паснах никонски сменяем накрайник тип Т2-mount . Би трябвало и с обектив да стане , но не съм сигурен че после ще работи нормално с никонско тяло .
Като геометрично разположение и размери , трита зъба на байонетите са напълно идентични отвсякъде , само дето се върти наобратно . Има разлика в широчината на каналите. С лека стругарска намеса стават нещата , прави се и малко каналче за щифта , слага се нормално на Пентакс тяло чрез завъртане надясно . За подробности трябва да се мери с шублер или да се гледат чертежи на двата байонета .

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: compur   
Дата:   09-04-13 14:37

а Slav неможе ли да помогне?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: marrio31   
Дата:   09-04-13 21:07

много добър е тоя обектив,не го прецаквай,просто си купи тяло[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: simbon4o   
Дата:   09-04-13 22:19

Тяло ще има в бъдеще и както казах обектива няма да се разваля [smilie5] днеска си поцъках с него на К30 и резултатите бяха още по-впечатляващи от тези с К200. Много ми харесва и след умуване установих, че ще търся резервен ринг за бленда, който да съсипя :) с намаляване на ринга за блендата обектива пасва на пентакс както преди АИ моделите - идеално ме устройва. И както казах пентакс е временно докато мигрирам.

Сега търся подобен обектив за части и по-специално ринг за бленда, който да пасне. Предполагам ще паснат не само от 55 2.8, всякакви предложения са добре дошли.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам питане към никонци за една модификация на обектив
Автор: krismarg   
Дата:   17-04-13 23:45

Това няма ли да стане?

Гледах и по евтини китайски...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »