Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: coverdale84   
Дата:   15-01-13 10:37

Надявам се да Ви е интересно. Предварително се извинявам, ако вече е пускано. [shtrak]

The End of an Era: Steve McCurry and the Final Roll of Kodachrome Film


Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-13 16:56

Много вдъхновяващо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: fotorafi   
Дата:   15-01-13 17:33

За мен е много тъжно.. Отиде си една цяла епоха на Кодакхрома...[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: MikeDimit   
Дата:   15-01-13 17:48

Ами то такива инициативи бол. Някой пуска "предай камерата" проект, хората се записват и става интересно. Аз лично си спомням за поне 3 подобни проекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: name1993   
Дата:   15-01-13 18:08

Този филм го повтаряха редовно сутринта по NG (може и през друго време да е било). Иначе ето ги кадрите (във филма ги няма направените от филма, ако не се бъркам): Last roll Kodachrome

Иначе малко встрани от темата - с залязването на една епоха се появява друга: Да живее JK Imaging aka бивш Кодак.



Публикацията е редактирана (15-01-13 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-01-13 18:09

И те снимкте не са обработвани, не не,неееее. НатЮрлих от лентата така си измизат. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-13 22:23

Мен ме вдъхнови процеса. Как човека въпреки ,че е професионалист от световна величина си носи дигиталката да прави пробни кадри.В какво се превръща фотографията когато имаш само 36 кадъра.

Мислиш няколко стотин пъти повече за всичко. [smile]
Добре е всеки един от нас да се сеща за този филм когато прави поредния кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 22:33

Дали да вярвам, че е Last Roll или да погледна в хладилника и току виж съм намерил още 10 Rolls:)

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-13 22:52

Бони, става въпрос за последната ролка Kodachrome, която излиза от производствената линия на Кодак, преди да я спрат завинаги. Иначе от хладилници и шкафове - сигурно още няколко десетилетия ще има да изскача по някоя ролка.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: tuizzl   
Дата:   16-01-13 22:53

Вече живеем в друга Ера, следвайте новите технологии защото те диктуват правилата. :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 22:54

Никсъне, знам:)

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-13 23:05

Хареса ми кок проверява 10 пъти всички параметри и тогава натиска спусъка. И самия звук като го чуваш се насираш направо. Щото се отпечатва на филм и знаеш ,че тва е ...нема 2-ри опит.
Това ме вдъхнови.И си зададах няколко лични въпроса и си отговорих на тях.

Всъщност ценното е това не ,че се снима на филм. А просто ценното в една фотография понякога е процеса на заснемането и усилията вложени преди натискането на спусъка. И нищо друго няма значение.
Едно щтрак....и толкова. Но преди това щтрак...има опит,знания,светлина,момент,главен обект,композиция и десетки др неща. Кефя се просто на видеото.

Напомни ми с един приятел като снимахме. Как всичко си нагласяше ,смяташе и за кадъра не му бяха нужни пробни кадри. Подготовка ,подготовка и само едно щтрак.За да се увековечи момента и идеята.

Магията на фотографият е точно това "щтрак" ...колко просто звучи.
А преди това щтрак има една малка или голяма история.И след това щтрак добрите кадри има още дълга история.

Докато днешните фотографи и преди това "щтрак" няма история и след това "Щтрак" обикновено киснат на некой външен хард забравени и с лиспа на стойност ,културна и каквато и да било.
Кадри клишета повторени милиони пъти.Кадри без стойност и съдържание.


[beer]



Публикацията е редактирана (16-01-13 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 23:09

Pd, какви прозрения:) А още по-добре е ако филмът е само от 12 кадъра:)

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-13 23:14

boni братле нали знаеш как нещо ,което го знаеш и си го чел и виждал милиони пъти го оставят назад във миналото и понякога е нужно някой или нещо да те подсети за тези неща.

Смисал нищо ново не казвам особено за вас хората ,които са запознати с този процес. Но просто за това ме вдъхновява. Не ,че не съм го знаел преди това или друго. Никак не е тъжно видеото. Видеото е инспириращо ,защото тази епоха трябва да се запомни.

В съвремието е лесно...правиш при всяка прекомпозиция по 10 пробни кадъра без да мислиш...и накрая пак нищо не правиш. Просто спираш да мислиш с тия дигитални камери. [smilie18]

Гледах едно уайлдлайф видео как един орел каца и нищо не прави.
През това време в укритието му набиха бощо около 500 кадъра за 10 секунди....а той само си седеше.... в това се превъща фотографията.

Но все пак всеки има право да е любител и да "снима прав". [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: mmjm   
Дата:   16-01-13 23:32

Мисля, че би могло да се направи камера за ентусиасти само с оптичен визьор, т.е. да не можеш да видиш кадъра преди да си извадил картата - филма и не си я "проявил" чрез PC-то.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 23:37

То имаше едно време такива цифрови камери:) Без дисплей и само с оптичен визьор. Ама беше отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-13 23:39

То всичко е в главата ти. Няма смисал да ти осакатяват инструмента.В случая филма като инструмент е ограничение. Но то те провокира да мислиш повече за всичко. А дигиталките ти дават "възможноста" да мислиш по-малко и да правиш слепи опити.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-13 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: juslen   
Дата:   16-01-13 23:41

То и сега може да се направи-залепва се нещо на дисплея и цял ден снимаш само на визьор като настройваш само посредством инфо дисплейчето без да знаеш какво реално си направил.

Интересно е дали ще се промени нещо в мисленето и подготовката за всеки кадър по този начин-ако не можеш да видиш снимката на момента, а чак вечерта на монитора [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: mmjm   
Дата:   16-01-13 23:48

Добре е да има техника примерно телевизор без дистанционно, печка без таймер, камера без екран и др които да ни провокират да се понапрягаме от време на време, да не се превърнем в овцемаймуни.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: Posledenzalez   
Дата:   17-01-13 00:08

Жалко за Kodachrome... Ако докопам наистина последната ролка, бих я заредил в Зенит ЕТ с Хелиос 44М-2 или Смена 8М. Лудост нали? Защо пък не - според мен си е 100% изживяване [smile]. Руска рулетка - снимаш като за последно!


Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: mmjm   
Дата:   17-01-13 22:02

http://www.youtube.com/watch?v=jViGFO9J_5c

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: kristiyan   
Дата:   17-01-13 22:10

едва ли е последната ролка която е излязла от конвейра преди машината да спре. по-скоро някой ролка от последната партида, така сантимента е под въпрос.
и последната ролка от конвейра да е - отидоха 30 кадъра в Индия, аз очаквах по 5-6 кадъра от точки по целия свят, ама нали сам си плаща пътуването - той си дирижира кефа. носталгията е по неговото минало, не по ролката диапозитивен филм. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Краят на една ера: Steve McCurry и последната ролка Kodachrome Film
Автор: Tantris   
Дата:   17-01-13 23:38

Според мен голяма халтура е тая последна ролка, поне ако става въпрос за същата, която съм гледал. Някакви клишета на каквото намерил в холивуд.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »