Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: eosturbo   
Дата:   24-01-13 13:22

Здравейте,взех си екстаншъни днес,но като ги монтирам на никон д5100 ,тялото ми изписва,че няма прикрепен обектив и не може да снима,как да го "накарам" да снима ?[smilie11] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: sd   
Дата:   24-01-13 13:24

ми те за това са екстеншъни или казано на български "макро пръстени". Трябва да им закачиш обективче отпред [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: eosturbo   
Дата:   24-01-13 13:28

Хмм забравих да поясня че са механични без афто-фокус и че със обектив на тях също пише че няма обектив eosturbo написа:

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: Iordanov   
Дата:   24-01-13 13:32

Обективът ти трябва да има гривна за промяна на стойностите на диафрагмата. Ако се управлява от тялото, нема да я бъде. Ще снимаш в режим М. Мисля, че не мери тялото, затова ще снимаш на принципа проба-грешка. Винаги ще пише, че няма обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: eosturbo   
Дата:   24-01-13 13:35

Благодаря много ,напълно изключих че може да зависи от режима ,иначе белендата по старомодния начин с хартийка да я даржи отворена :) [thankyou] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: sd   
Дата:   24-01-13 13:36

и да позволиш на апарата да снима без да има закачен обектив. Някъде в менюто е тая опция. И естествено в ръчен режим и ръчно затваряне на диафрагмата както е казал Иво.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 13:47

аз между другото... какъв обектив си закачил след пръстените... не че има значение към темата

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: eosturbo   
Дата:   24-01-13 13:59

ами 50мм 1,8 G сега ще си играя и с 70-300мм G и 18-55мм

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 14:05

70-300мм G и 18-55мм + макро пръстени... направо го забрави

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: dfxos   
Дата:   24-01-13 17:37

той говори за екстеншъни не пръстени


http://fineartphotographysite.com/wp-content/uploads/2011/06/Extensions-Tubes-Macro-Photography.jpg



не са кой знае какво тия без фокус, но за 10 лева стават, ей това е правено с такива с китака


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/399172_562820080400263_203085273_n.jpg





Публикацията е редактирана (24-01-13 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: asenr   
Дата:   24-01-13 17:43

dfxos написа:

> той говори за екстеншъни не пръстени
>
>
http://fineartphotographysite.com/wp-content/uploads/2011/06/Extensions-Tubes-Macro-Photography.jpg



Екстеншъните на български се казват макро-пръстени [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: dfxos   
Дата:   24-01-13 17:53

може, аз винаги съм си мислил, че макро пръстени им викат на тия, които се слагат отпред на обектива [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-13 18:12

Макро пръстени са тези, които имат оптичен елемент и се слагат пред обектива, на мястото на филтъра. Това са екстендери (макар че не е българска дума).
Екстеншъни ползват грозни моми и чалгаджийки да си удължават косите...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: juslen   
Дата:   24-01-13 18:27

Тези които се завиват пред обектива и имат оптичен елемент са макро лещи-тези които се слагат между апарата и обкетива са си точно макро пръстени

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: io_bs   
Дата:   24-01-13 19:34

juslen [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: simbon4o   
Дата:   24-01-13 21:53

Д5000 няма да запали, ако отпред няма обектив с чип или поне контакти на които да бъде разпознат като такъв. С евтините екстенжъни - няма да стане нищо. G обективите и китаците не са подходящи за такива експерименти понеже нямат ринг за бленда и няма как да я управляваш.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: juslen   
Дата:   24-01-13 22:07

G-обективите имат лостче отзад-с него може да се регулира блендата, но може да си избираш само една бленда на настройка. Настройката обикновено става посредством хартийка или клечка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: dfxos   
Дата:   24-01-13 22:58

simbon4o отгоре снимката която съм постнал, съм я направил точно с Д5000 и китов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: simbon4o   
Дата:   24-01-13 23:33

Ако имат екстенжъните чип и управление на блендата - може както казах. И за модификацията с клечката знам, пробвал съм 35 1.8 на пентакс тяло [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: vanquished   
Дата:   25-01-13 00:26

Няма ли в менюто опция да снима без обектив ?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: dfxos   
Дата:   25-01-13 00:39

Не му трябва опция, просто го включваш на ръчен режим (М)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: shampoanta   
Дата:   25-01-13 00:42

еостурбо ... e с тия с тъмни стъкла 70-300мм G и 18-55мм плюс макро пръстените ще постигнеш неописуеми върхове в макрофотографията, то ако можеше с китов обектив и куха тръба да постигнеш качеството и прецизността на свестен макрообектив ,душата на макролюбителя отдавна щеше да е в рая[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: MarinY   
Дата:   25-01-13 02:00

Шампоанта, защо го сецваш човека. Да не би да снимаш макро на бленда 1,4-1,8?!!! Винаги се ползва и допълнително осветление и/или статив. Редакция: Да не говорим, че всички снимаме само върховни кадри за международни изложби и НГ, та само топ техниката прави кадъра. [beer]
Номерът е, че когато нещо се купува, се проучва и пита предварително.
Еостурбо, ако може, върни ги тези и си купи такива с контакти, камерата да получава цялата информация от обектива и да го командва. Е, струват 3-4-5 пъти по-скъпо, но ще си правиш удоволствие от снимането.



Публикацията е редактирана (25-01-13 02:03)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-13 08:49

Ех, не можело, не ставало. Я махни тея макро пръстени, сложи 70-300 на апарата. Запъни с нещо чопа за диафрагмата на 18-55 на най-отворено, сложи го на 18 мм. Задръж двата обектива така че челните им лещи да са една до друга, хубаво е да не ги опираш. Сега можеш да разцепиш мащаба. Ако ти хареса, вземи си един обръщащ пръстен 52-67 (или там колкото е 70-300).

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ за макро екстеншъните ?
Автор: niro   
Дата:   25-01-13 11:09

juslen [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »