Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 конвертиране на неф файлове
Автор: moali   
Дата:   16-07-12 14:44

Здравейте,
нова съм тук.Имам проблем с конвертирането на снимки.Наскоро си взех Никон,и не мога да отворя нефовете.Изтеглих си триал версия на Кептчър нх2,но не мога след това да запаметя снимките.
Ще се радвам ако има някой да ми помогне със съвет как да конвертирам файловете,или линк от където да си дръпна фрии Кептчър хн2,не триал версия.
Извинявам се ако не съм задала въпроса си както трябва ,но съм начинаеща в тези неща.
Поздрави!!!
Хубав и усмихнат ден:)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: onir   
Дата:   16-07-12 15:10

http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/NVNX/ViewNX.html

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: compur   
Дата:   16-07-12 15:59

"фрии Кептчър хн2" не съществува!

безплатен е View NX! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: bobonai   
Дата:   16-07-12 16:27

По-добре последната версия ViewNX-2,тя също е безплатна http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/NVNX2/ViewNX-2.html

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: moali   
Дата:   16-07-12 19:13

Благодаря на всички отзовали се,
изтеглих си View nx2,
но може ли да се превърнат неф файловете в jpeg.
Защото след като ги отворя на компютъра си искам да си ги запаметя.

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: MarinY   
Дата:   16-07-12 19:25

Moali, душичко, всички програми под уиндоус имат падащи менюта. В първото, което се нарича FILE има команда SAVE AS. Като я стартираш, се появява прозорец, където те пита за име и вид на файла.

ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ ПРОГРАМИ!!!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: asahi   
Дата:   16-07-12 20:02

Четете ги тези хелпове!

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: moali   
Дата:   16-07-12 20:20

За съжаление не сте ме разбрали.
Имах в предвид,когато отворя дадена снимка в програмата кептчър нх2 и след като съм направила промени някакви,как мога същата тази снимка ,която е с неф файл да я направя jpeg,пробвах да запаметя снимката,но не става не зная защо.
Може би има друг вариант ...знам ли

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: MarinY   
Дата:   16-07-12 20:41

Ok, правиш промените.
На екрана, горе в ляво има падащо меню <file>. Отиваш на <save as>. Излиза друг прозорец, където даваш име на файла и пътека (къде да го запише). Там има и бутон, като какво да го запише - TIFF, JPG, RAW и т.н. Избираш JPG.
Понеже го описвам по-памет, не си спомням питаше ли за качеството (размера) на файла. Enter и ... готово.
[smile]

П.П. Това е за ViewNX. Za CaptureNX след save as, излиза прозорец. Долу пише по дифолт TIFF. Чукаш и избираш JPG. Има съседен бутон за размера (качеството) и място къде да го запишеш - в същата директория (по подразбиране) или browse - да си избереш пътека.



Публикацията е редактирана (16-07-12 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: moali   
Дата:   16-07-12 21:36

благодаря ще пробвам[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: bobonai   
Дата:   16-07-12 22:37

Във версията, която Сте инсталирали са орязани точно съхранението на обработения файл, защото е пробна и учебна версия [smilie5]
Влезте в някой торент и си я свалете кракната програмата и си се наслаждавайте, пък един ден ще си я закупите евентуално [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-07-12 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: moali   
Дата:   16-07-12 22:42

сега тегля един торен,но от 3 часа е на 2%.
Търпение му е майката[smile] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: bpavlov   
Дата:   16-07-12 22:55


Кепчър Ен Хикса е последната програма като за начинаещ.
Ползвай Фотошопа и не се мъчи

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: moali   
Дата:   16-07-12 23:11

а кой вариант е по-добър фотошоп цс екстендед или кептчър.
Друго нещо м,което искам да споделя е,че фотошопа ми също не ми предлага опция за запаметяване на снимки ,с сейв ас.Аз ги запаметявам с уеб и девайсес.Дали по този начин снимките не са защитени.или няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: bpavlov   
Дата:   16-07-12 23:39


купи си Мак и проблемите ти ще се решат от само себе си, ама да е над 5000 лева, там има сейв асс, инсталирано е хардуерно

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: tonyf   
Дата:   17-07-12 10:52

Moali,
Ако не се бъзикаш, просто не знам...[smile] За 5 минути, само от спортно любопитство, си свалих пробната верия на CaptureNX2 - действа както ти го е описал MarinY - т.е. правиш си промените, запазваш си кадъра като нов файл - джипег, неф, тиф, каквото си решиш - бутон 'file'->'save as'!!! Оригиналният неф си остава.

Иначе имам и ViewNX2 - тази, която си идва на диск заедно с апарата - там падащото меню на бутона 'file' (който е най-горе, най-ляво) НЕ съдържа 'save as'. Съдържа 'Convert Files' и предполагам, че на версията, която ти сваляш, е същото - значи кликваш 'Convert Files' - отваря се прозорче - и там вътре в прозорчето си задаваш джипег или тиф; компресия; къде да ти го запази; да ти съхрани ли метаданните и т.н. и натискаш 'Convert' най-долу на прозорчето и чакаш. Може да си селектираш произволен брой файлове (НЕФове или каквито са) и с едно отваряне на прозореца да си ги конвертираш/запазиш всичките наведнъж.

Има и отделен бутон 'Convert Files', намира се горе на втория ред бутони най-отдясно в редицата.

Направените промените в неф-а ще се запазят автоматично в новия джипег или тиф файл, когато натиснеш 'Convert Files' или ако минеш на друг кадър. Записите, а после конвертирането не стават мигновено, малко се чака, а понякога много.

Ако си селектирала много неф-файлове и започнеш тогава да правиш промени върху един от тях, промените ще се извършат върху всички селектирани файлове щом кликнеш 'Convert Files' или ако минеш на друг кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: fly-free   
Дата:   12-01-13 22:31

Колега ТониФ,сред като си редактирал снимката в НЕФ със CaptureNX2 и си я запомнил като НЕФ,после при преглед със ViewNX няма възможност за конвертиране във ТИФ "Convert Files" е неактивен бутон.При запомняне от CaptureNX2 във вид ТИФ файлът от 75 МВ се запомня на 4.8 МВ.
Така ли е или аз нещо бъркам?

Сега забелязах ,че Неф съм го обработвал със 72 ДПАЙ ,може от там да е проблемът.Ще пробвам с друга резолюция и ще пиша.



Публикацията е редактирана (12-01-13 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: конвертиране на неф файлове
Автор: mr_kras   
Дата:   13-01-13 11:38

FastStone отваря всички по-разпространени RAW формати и след основни обработки - curves, levels, crop, colors и т.н., файла може да се запише в jpg, tiff, png, bmp формат. Самата програма не е подходяща за обработка, но пък зависи на кого какво му трябва. Освен това е напълно безплатна за некомерсиална употреба.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »