Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 lomo проблеми
Автор: variysky   
Дата:   28-11-12 23:26

Привет, днес ми сгъна нещо ломото, плъзгащия се капак който пази обектива и визъора спря да се отваря докрай, което пречи да се отблокира спусъка и в момента не може да се снима.
Според мен няма да е сложно да го оправя сам, но все пак да попитам преди да го отворя, ако има някой запознат, нека да сподели ако има някакви тънкости, като например някоя малко съчма която може да изпадне или нещо подобно :)
Ето докъде се отваря капака:


http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1354137876c.jpg



Има ли значение в каква позиция (отворена/затворена) да го отворя ?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: turntablism   
Дата:   28-11-12 23:30

Не съм отварял такова, успех! Имай едно на ум винаги!.. хубаво гледаш позициите на всички чаркове доакто ги махаш... че д аможеш да ги върнеш . Разбереш ли каква им е функцията няма как да сбъркаш :) Успех! може да има нещо счупено ...

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: fotorafi   
Дата:   04-12-12 16:45

Двете части на капачето са и ключалка за апарата.Иди при Наско -Дондуков-18 или Веска бул. Дондуков 51

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: cmouko   
Дата:   04-12-12 16:55

Отваряй смело четирите болтчета отсрани на капачето и механизма се вижда той е закрепен на самото капаче и няма нищо общо с лостчетата за фокус и бленда и елекрониката нищо няма да изпадне мойто го отварях да го изчистя от пясък във flickr има снимки http://www.flickr.com/photos/rabbitriot/2667808767/in/pool-lomorepairs



Публикацията е редактирана (04-12-12 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: MikeDimit   
Дата:   04-12-12 21:27

Моето ми е заяждал, но с леко раздвижване се е оправяло. С него имам друг проблем-уплътнеието (като дунапрен) отзад на капака се излющи и се чудя с какво да го заменя.

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: anjsan   
Дата:   05-12-12 09:27

За уплътнение съм чувал , че може да се използва от кутията на фотолента черното дунапренче , ама не съм слагал още . Във Фотоателиетата , където проявяват имат много такива кутийки непотребни . Просто идея .... , ама в сегашно време сигурно има по-подходящи и достъпни материали . Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: MikeDimit   
Дата:   05-12-12 10:08

Много са тънки.Ако се залепи излиза, че слоя лепило е колкото филца.

Отговори на това съобщение
 Re: lomo проблеми
Автор: El_Fuego   
Дата:   05-12-12 10:33

MikeDimit, за смяна на уплътнения съм използвал успешно черна подложка за мишка. Режеш си ленти с необходимата дебелина и пъхаш/лепиш в улеите, след като си махнал старите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »