Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети от Борис Ковачев
Автор: darth_kane   
Дата:   05-10-12 09:13

Здравейте колеги, преди една година - Септември 2011 - започнах да снимам технициате в нашата страна, които са се нагърбили с тежката задача да ремонтират фотоапарати и обективи. Аз самия съм зъботехник и знам твърде добре колко нелеко е да се работи върху миниатюрни детайли и обекти по цял ден, за това винаги съм се възхищавал от ФОТОТЕХНИЦИТЕ, търсил съм техните съвети и услуги и ми се прииска да покажа съсловието им на по-широката незапозната публика. Изложбичката си финансирах изцяло със собствени средства и единствената помощ, която получих, бе щедро предоставената ми експозиционна зала от Регионалния Исторически Музей Пловдив. За мен ще бъде чест и удоволствие да посетите скромната ми фото-портретна изложба, като съм отворен за критика и хули :)
Ще се постарая да осигуря достатъчно количество развалени яйца за откриването, за да може всеки свободно и в пълен размер да изрази оценката си за моите дилетантски напъни. Заповядайте!
Откриване - от 19:00 на 7-ми Ноември 2012, Музеен център за съвременна история на ул. „Ангел Букорещлиев” № 14, гр. Пловдив


http://i45.tinypic.com/344y64m.jpg




ФОТО ТЕХНИЦИТЕ НА БЪЛГАРИЯ

Фото-разказ от Борис Ковачев – НЕфотограф се осъществява в партньорство с Регионален Исторически Музей Пловдив. Откриване - от 19:00 на 7-ми Ноември 2012, Музеен център за съвременна история на ул. „Ангел Букорещлиев” № 14, гр. Пловдив
Любовта ни към фотографията – неподражаемо изкуство, техническа магия, висша наука, майсторска манипулация на светлината, кражба на моменти, житейска борба за отстояване на един труден начин на живот – винаги ни е подтиквала към възхищение и съзерцание на прелестните творби на именити български творци. През последните няколко години се отпечатаха ред юбилейни издания, почитащи колосания труд на родните фото-деятели – художник-фотографи, фото-репортери и т.н.. Колко често обаче наблюдателите на красивите плодове на фотографското изкуство, пък дори и застанали зад визьора на многочислени камери и апарати, с пръст на спусъка, се замислят каква е силата поддържаща тези инструменти „живи и работоспособни” ? Механизми с ювелирна прецизност и сложност, надминаваща и най-скъпите изделия на часовникарските заводи в Швейцария и Япония, се ремонтират, центроват, преправят и понякога дори – подобряват над фабричните стандарти, от шепа Българи в страни от блясъка на светкавиците и изложбените зали. Това са ФОТО ТЕХНИЦИТЕ на България. През годините те са поддържали оръдията на фотографския труд в изправност, често надвивайки невъзможни задачи - да поправят апарати и обективи спрени от производство преди десетилетия, да произвеждат сами резервни части и да приспособяват помощни материали при липса на заводски заместители. Българската реалност кара тези виртуози често да ремонтират за минимални суми техника, струваща толкова скъпо, че болшинството от нас дори не смее да погледне към този раздел от каталога на производителя. Освен че помагат на умели фотографи или начинаещи фото-любители с ремонтна и сервизна дейност, нашите ФОТО ТЕХНИЦИ са постоянен източник на съвети и информация за всички аспекти на фотографията , като се отнасят с разбиране и отзивчивост за всеки който се допита до тях. С удивление установих, че у нас на фона на десетките и стотици хиляди хора с апарат в ръка, за територията на цяла България едва по-малко от двадесет души са се нагърбили с тежката задача да поддържат фотографската апаратура за всички нас! Преобладаващата част от широката публика дори не са чували имената на тези прецизни майстори на фината механика и смятам че е време да бъдат представени на широката общественост в нашата родина – страна която им е задължена, защото редица фото-репортажи и събития от историята ѝ не биха се увековечили с кадър, снимка и фотография ако не бе именно труда на тези горди Българи. Днес повече от всякога, с невероятната популярност на фото-изображението като средство за споделяне на впечатления и емоции, се оценява огромното разнообразие на всички поколения фотоапарати и обективи – както стари и аналогови, така и нови и цифрови – и именно тези неколцина майстори са отговорни за поддържане и често вдъхване на нов живот в цялото многообразие от фото-средства около нас! Аз не съм фотограф, но любовта ми към фотографията е подкрепена от факта че тя е неделима част от моята професия. За мен фотографията се превърна в страст, хоби и спасение от всички „негативи” на съвременния живот – и най-надрания негатив е по-успокояващ от която и да е емисия „Новини”. През цялото това време именно ФОТО ТЕХНИЦИ са ми помагали със съвети и професионалните си умения да поддържам своята страст жива.
С уважение: Борис Ковачев – НЕфотограф

THE PHOTOTECHNICIANS OF BULGARIA

A story in portraits by Boris Kovachev - NONphotographer is made possible by the kind support and cooperation of The Regional Historical Museum of Plovdiv. The official opening will take place at the Museum centre for modern history @ Angel Bukoreshtliev Str. 14, Plovdiv, Bulgaria.
Our love for photography - as an art, a technical sorcery, a higher form of science, a masterful manipulation of light, theft of moments from reality, and last but not least - life's struggle for maintaining a life of hardship and constant challenge - has always driven us to gaze upon and marvel at the magnificent fine-art work of renowned photo-artists and photographers. With that said, HOW OFTEN DO WE - the beholders of all that photographic beauty, even with an eye to the viewfinder of numerous cameras, flexing our itchy trigger-fingers - TAKE THE TIME to consider what force drives and keeps these mechanical instruments of our art "alive and kicking". OUR CAMERAS - mechanical devices that far surpass in complexity even the most exquisite products by the Swiss and Japanese watch-makers - are being maintained, repaired and sometimes upgraded even above factory-standards by A HANDFUL of proud Bulgarians, who remain unlit by the flashes and obscured from the attention of the grand exhibition halls. These are the PHOTO TECHNICIANS of Bulgaria. Over the years these masterful artisans have kept the tools of the photographic trade in working order, often tackling nearly impossible tasks – repairing cameras and lenses decades since discontinued by their original manufacturers, being forced to manufacture spare parts on their own, and often even converting everyday objects into makeshift solutions when a factory-spec substitute is not available! The tough living conditions here in Bulgaria forces these technical virtuosos to repair for overly-discount prices equipment SO EXPENSIVE, that the majority of us dare not even look at that part of the manufacturer’s catalog. Besides helping skilled photographers and photo-enthusiasts alike by servicing their gear, our PHOTO TECHNICIANS are a streaming source of valuable advice and information on all aspects of photography, sharing with patience and understanding with all who care only ask for their opinion. IT WAS WITH AMAZEMENT I discovered that for the hundreds of thousands, or even millions picture-snappers, holding a camera in all of Bulgaria, there were FEWER THAN TWENTY brave souls daring to undertake the colossal task of repairing an maintaining photographic equipment for all of us! The vast majority of the public remain oblivious to the personality and the names of these precise masters of fine mechanics and I think it is about time we acknowledge their professional skills and achievements in our land – Bulgaria. A country which is in debt before these unspoken heroes of Photography, since a lot of photo-stories and events of its history would have remained unrecorded in photographs, pictures, shots if it hadn’t been to the toils of these few proud Bulgarians. Today, more than ever, with the immense popularity of the photographic image, as a medium for sharing impressions and emotions, we get to value and treasure the vast diversity of all generations of cameras and lenses – old and analogue, as well as modern digital devices, and the magical blend of both – AND IT IS exactly these few people who are responsible for maintaining, and sometimes even imbuing new lease of life, to the entire kaleidoscope of photo-gadgets surrounding us every day! I am not a photographer, but my love for photography is kept burning by the fact that it’s an inseparable part of my job. To me photography has grown into a hobby, a life’s passion and a salvation from all the “negatives” of modern life – even the most scratched and smudged in fingerprints emulsion negative is more soothing than any “news broadcast”. All this time it was the talented PHOTO TECHNICIANS, who aided me with advice and lent me their professional skills, in order to keep my passion alive.
Kind regards: Boris Kovachev – NONphotographer



http://i46.tinypic.com/2814hab.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   05-10-12 09:17

Ето и линк към страницата на събитието в Facebook:
http://www.facebook.com/events/362094790540142/

Пропуснах да спомена че експозицията е открита за посещения до 21-ви Ноември
[beer]



Публикацията е редактирана (14-11-12 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: asahi   
Дата:   05-10-12 14:26

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   05-10-12 18:29

asahi [smilie19] , Така са ми спуснали адреса от РИМ-Пловдив, ако имате забележки - адресирайте ги до тях, става ли? Задайте като търсене в Google текста:
"Музеен център за съвременна история на ул. „Ангел Букорещлиев” № 14." или пък само "Ангел Букорещлиев" и вижте дали има или няма попадения. Плаката и адреса бяха инспектирани и от директора на Регионалния Исторически Музей Пловдив, който освен всичко е и Главен Асистент в Философско-Исторически Факултет на Пловдивския Университет, ТА ВСЕ СЕ ПРЕДПОЛАГА ЧЕ ЗНАЕ ТОЧНО КАК СЕ КАЗВА УЛИЦАТА НА КОЯТО Е ЕДИН ОТ ФИЛИАЛИТЕ НА МУЗЕЯ, КОЙТО РЪКОВОДИ!
АМАН ОТ ПРАВОПИСНИ ИНСПЕКТОРИ В ТОЗИ ФОРУМ [smilie9]



Публикацията е редактирана (06-10-12 06:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: asahi   
Дата:   05-10-12 22:11

публикацията е маркирана като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   06-10-12 06:25

Иначе аз съзнавам че нямаш личен живот, asahi [smilie19], но т'ва пък не е причина да пишеш в моята тема, така че просто СПРИ. Или както казваме в Пловдив - "Пътя, чантата и на хлебозавода за хляб."
[smilie22] [smilie9]



Публикацията е редактирана (06-10-12 06:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-10-12 13:23

darth_kane, точно се зарадвах, че виждам Наско на плаката и гледам някаква невероятна злъч към правилната забележка на Асахи.

Фамилията идва от столицата на Румъния - БукУрещ и трябва да се изписва Букурещлиев. Разрових малко по гугъла и същата улица и в Пловдив и в София се казва Букурещлиев.
Ето и линковете:
София

Пловдив

Разбира се в мрежата има и неправилното БукОрещлиев, но то е поради незнание или грешна транскрипция. Виждал съм и Софиянски изписано , като СофиАнски.

Една сгрешена буква не е токова фатална(язък му за дипломата на този главен асистент), но си мисля, че твоята реакция е извън нормите за благоприличие, а още повече, че ни каниш на изложба.

Желая успех с изложбата и гледай на живота по-ведро![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: darth_kane   
Дата:   06-10-12 19:41

GOSPODIN, благодаря за пожеланията относно моята изложба. Много се радвам че моята "реакция извън нормите за благоприличие" ви е накарала да обърнете внимание на мероприятието - явно самата изложба иначе не би била много интересна.
[beer]
Да са ни живи и здрави инспекторите по правопис - за къде без тях щяха да са нашите скучни начинания! Адреса остава ул. „Ангел Букорещлиев” № 14, гр. Пловдив.
[thankyou]
Все пак, ако имате път към Пловдив на 7-ми Ноември 2012, то ще се радвам да ви видя на откриванео от 19:00 ч.
С уважение:
Борис Ковачев - автор на жлъч и скучни снимкаджийски напъни.
Телефон за още хули и частни уроци по правопис - 0878 794 902
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: вальо   
Дата:   06-10-12 21:21

Моите поздравления за труда, който си положил.
Поздравления и за идеята да изобразиш чрез фотографии хората, занимаващи се с ремонт и поддръжка на фототехника - истински "хирурзи".

До коя дата ще продължи изложбата?


Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: asahi   
Дата:   06-10-12 22:03

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   06-10-12 22:11

asahi, ставаш "свръх"-досаден и нагъл вече. писва. млъкни.

Вальо , балгодаря ви, ще се радвам ако успеете да посетите скромната ми експозиция. Ще бъде разположена в Музейния център за съвременна история на Регионалния Исторически Музей Пловдив в продължение на 2 седмици. Разбира се много ще ми е приятно ако успеете да дойдете и на самото откриване. Поздрави и наздраве
[beer]



Публикацията е редактирана (06-10-12 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: monkilok   
Дата:   09-10-12 10:25

Здравейте,

Името на улицата е "Ангел Букорещлиев" и не е грешка. Такова е и името на българския общественик, композитор и фолклорист. Виж стр.400 от том 1 на енциклопедия "България".

Поздрави!



Публикацията е редактирана (09-10-12 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: atrifonov   
Дата:   09-10-12 10:38

там сме

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: fotorafi   
Дата:   09-10-12 10:57

БРАВО ЗА ИЗЛОЖБАТА, ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!!!!!!!

ДА СИ СПОМНИМ С ЛЮБОВ И ПРЕКЛОНЕНИЕ ПРЕД СТАРИТЕ МАЙСТОРИ[smitten]

1.Гарбис Налджиян-доайен/бате Гаро/цех Цайс/,София-починал
2.Кирчо /ул.цар Симеон/починал
3.Роберт Лаушман/Българска фотография/
4.Събевски/Светкавици/починал
5.Мао /Светкавици/починал
6.Милка Налджиян/Цайс-Екзакти,Пентакони/
7.Иван Светославов/Цайс-Практики, Хаселблади,Ролайфлекси/
8.Ашод Палабикян /Цайс-Пентакони,Смени,Байрети/
9.Арман Марукян /Цайс-Лайки,Киеви,Зенити,Аспектомати/в САЩ
10.Веска и Цветан Драганови/Минолта,Пентакони,Канони/
12.Атанас Атанасов/бате Наско/цех Цайс и Дондуков 18/обективи, Никони, Канони,Минолти
13.Виолетка /цех Христо Ботев/Практики МТЛ
14.Людмила Попмихайлова/Цайс-Смени, Байрети, Пентони, Черто/починала
15.Петър Ганев/Цайс-Феникс,ФЕД,Зоркии,Зенит/


[smitten] [smitten] [smitten]



Публикацията е редактирана (10-10-12 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   09-10-12 11:10

[thankyou]
monkilok благодаря за подкрепата, досадниците няма да се свършат на тоя свят - смешното е че същите никога няма да направят изложба, твърде са заети да буквоядствУват и не им остава време да направят достатъчно кадри, а могат ли даже? Ще се радвам да се видим на откриването на изложбата ми!

atrifonov Добре сте дошъл! На 7-ми Ноември от 7-вечрта! Доведете и свои приятели.
[shtrak]

г-н Марукян! Благодаря ви за помощта както винаги! Веска и Цецо, както и Наско и Виолета са представени с портрети в изложбата! Останалите хора нямах възможност да открия и до колкото знам вече не ремнонтират техника. Идеята бе да заснема една "моментна снимка" на гилдията - техниците, които в момента ремонтират! ТОВА НЕ ЗНАЧИ ЧЕ НЯМА ДА ПОЧЕТЕМ СТАРИТЕ МАЙСТОРИ! Напротив - списакът, който ми изпратихте ще се постарая да допълня и от свои источници и ще бъде поместен като поредния портрет от изложбата [thankyou]. За тези които се чудят - Рафи Марукян, известен като fotorafi тук във форума, винаги ми е помагал със съвети и консултации, за което съм му страшно признателен!



Публикацията е редактирана (09-10-12 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: мара   
Дата:   09-10-12 11:28

интересна ми е инициативата и понеже няма да мога да ида до пловдив, щото ми стана много често ходенето там напоследък, бих се радвала все пак да видя портретите.
забележката на асахи има основание, макар, че може да е невярна в конкретния случай. доброто възпитание и интелигентността обаче изискват да се отговори по начин, който не се наблюдава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   09-10-12 11:43

[smilie7] Забележката на asahi, освен че е погрешна, показва много добре, как много народ (не само във форума, ами в цялата страна) се съсредоточават върху показно псевдо-благоприличие с претенции за реална действеност, а не върху истинското съдържание. Имам абсолютна непоносимост към такива лицемери - те не демонстрират достатъчно възпитание да си затворят устата овреме и ДА НЕ СЕ ВРАТ В ХОРСКИТЕ РАБОТИ, следователно не Учаквайте да им мълча. Така че следващия който ми заговори за на асахчо "забелажчицата" му, ще бъде блокиран, коменмтара докладван като АБСОЛЮТЕН СПАМ, отклоняващ абсолютно акцента от съдржанието на темата, а автора на нежеланата белитристика ще бъде докладван/а на админите. Преглдах на асахчо снимките - да хабеше поне половината време, в което се изявява като "на всяка манджа меродия", в снимане - до сега да е задминал Ансел Адамс като фотограф.



Публикацията е редактирана (09-10-12 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: asahi   
Дата:   09-10-12 12:27

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: darth_kane   
Дата:   09-10-12 16:19

Предупредих.

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: atrifonov   
Дата:   09-10-12 22:36

бате Наско да е жив и здрав- оправи ми потъналото Никорче 10-24[cool] и какви снимки стават с него[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: darth_kane   
Дата:   10-10-12 00:26

atrifonov [cool] нямате си представа какво страхотно чувсто е като гледам как тея хора - Наско от "Дундуков", Наско Станев от Пловдив, Веска от Летаково, Рафи от София... и ред прелестни личности, които нито ме познават отдавна, нито пък съм им някакъв, ми събраха информация за други свои колеги - така че да се осъществи до край тая моя инициятива!
Да са живи и здрави всичките! Аз лично се чуствам задължен пред тея хубави хора и страхотни професионалисти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: nick70   
Дата:   10-10-12 10:39

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: darth_kane   
Дата:   13-10-12 13:14

http://www.youtube.com/watch?v=C5ISgEmCV50

[smilie7] пия си следобедното кайве на слънце от черна керамична чашка с ръчно-рисувани сребристи мотиви и коняк от верното ми стоманено павурче (3 унции) и ми се прииска да ви кажа "Наздраве" [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба "ФотоТехниците на България" разказ в портрети
Автор: taskoni   
Дата:   13-10-12 19:37

Успех колега! Поздравления за изложбата! Жалко,че няма да мога да присъствам.

П.С.
Като екстра бонус дойде и отношението ти към Асахи, който всъщност се пъха във всяка тема без да казва нищо ново [smilie10]

П.П.С.
А на бас някой ще забележи, че би трябвало да ме маркираш и мене като спамер, за което нямам нищо против!

Поздрави от зад границата,

б.

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте на изложба
Автор: darth_kane   
Дата:   13-10-12 22:22

[beer] taskoni, брат, който са пробва да та маркира като спам ще бъде блокиран незабавно!
Огромни благодарности за подкрепата и се радвам че изложбата ми ти е направила впечатление [thankyou]
Ще се радвам да си с нас на откриването поне духом [shtrak]
Поздрави от Вечния Пловдив
Борис



Публикацията е редактирана (13-10-12 22:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »