Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: amgdizain   
Дата:   21-11-12 00:47

Здравейте,
Разполагам с Олимпус Е-410 с китов 14-42мм f1:3.5-5.6 обектив и имайки на впредвид малкото ми опит с такава техника не мога да постигна добри резултати в затворено помещение на изкуствена светлина(сапунерката ми Sony DSC-HX1O се представвя доста по добре в затворени помещения снимайки дъщеря ми примерно). Доколкото схващам от това което знам и прочетох имам нужда от светлосилен обектив но малкото ми опит не ми позволява да направя свястна снимка без афтофокус а един Zuiko digital 50mm f/2,0 4/3 е около 1000лв (Хубав е, но ми е малко скъп имайки на в предвид тялото за което е). След дълго препрочитане на всякакви теми и последващата главоблъсканица от разнозначните мнения за други модели не мога да стигна до решение дали да си взема примерно обектив от този род:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=9206&show=additional и да използвам някакъв вид преходник с който да ми работи автофокуса ( нямайки си ни най малка представа какъв преходник, кой става и кой не) или да търся и чакам нещо на добра цена на Olympus. Отворен съм за всякакви предложения и съвети от по-запознати и разбиращи от мен съфорумци :)
Прдварително благодаря за мненията и се извинявам за поредната подобна тема на колегите [beer]
Поздрави [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: pefoto01   
Дата:   21-11-12 01:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: amgdizain   
Дата:   21-11-12 01:21

pefoto01 написа:
"на впредвид"[smilie10]
ПРЕДВИД е достатъчно,има си и
представка и от "на" и "в" няма нужда.

Мерси за корекцията [smilie24] Малко съм преуморен и пиша без да мисля както се казва.
Коригирах се [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: bluebird81   
Дата:   21-11-12 02:46

На система 4/3 50 мм стават 100 мм приравнени, може да се окажат много за затворено помещение. Може би ще е по-подходящ обектив Zuiko Digital 25mm f/2.8 , но вероятно пак няма да е достатъчно за снимки без светкавица, като се има предвид че Е-410 няма стабилизация, и че на ISO 800 с това тяло шумът вече става прекалено много

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=66&product=3466&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: pefoto01   
Дата:   21-11-12 03:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: amgdizain   
Дата:   21-11-12 22:08

Много благодаря за съветите [beer]
Ще си ще го използвам за някой и друг пейзаж и ще щракам малката на светло и със светкавица, може и да пробвам ZD 25мм все пак :)
Поздрави на всички [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за съвместимост на обективи и тела с преходник..
Автор: pefoto01   
Дата:   21-11-12 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: