Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на апарат
Автор: darkmanbg   
Дата:   21-11-12 08:39

Здравейте

Обмислям да си купя нов фотоапарат и бих искал да изкажете вашите мнения и предпочитания. И ако можете да ми дадете точни съвети с дадени модели. Парите който съм заделил за апарат са 700$. Живея в САЩ и тук за тези пари смятам, че ще мога да си купя ново читаво DSLR апаратче. Магазина от който мисля да пазарувам е ето този http://www.bestbuy.com/ и бих се радвал ако някой се поразрови и ми даде хубави предложения около тази цена 700$.

Благодаря предварително на всички[shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: muncho_   
Дата:   21-11-12 08:45

Някакви предпочитания за марка?Горе долу какво възнамеряваш да снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: darkmanbg   
Дата:   21-11-12 08:51

До сега съм ползвал апарати на Sony, но това не значи, че не мога да ги сменя. Чувал съм някъде, че Sony имат доста хубави автоматични функции за хора който нямат много опит в това. Снимките ще са лщбителски. За пътувания, пейзажи, панорамни снимки и такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: muncho_   
Дата:   21-11-12 10:06

Всички тела в този ценови диапазон ще ти дадат близки резултати.Почти няма разлика.Ако имаш обективи за Сони, то това би бил най-удачния вариант.Най-добре иди и виж телата на място.Виж кое ще ти е най-удобно и ти харесва най-много.Сведи си въпроса до 2-3 модела и тогава започни да се чудиш кое е твоето тяло.Лично аз когато избирах за мен, първоначално се спрях на Никон, но имаше неща които не ми допаднаха и започнах да мисля за Канон и в крайна сметка взех Пентакс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: vanquished   
Дата:   21-11-12 10:19

Я виж тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: darkmanbg   
Дата:   21-11-12 10:26

ТУК

Не знам, защо но не гледам изобщо пентакс. Гледах горе долу в един ценови диапазон и виждам тези неща. Чувал съм и хубави отзиви за Sony NEX. Сонитата са по-добри от гледна точка , че имат по-добро видео което не е малък бонус.

Sony SLT-A65 - 1920 x 1080 (60, 24 fps), 1440 x 1080 (30fps), 640 x 424 (29.97 fps)

Сегашния ми апарат е Sony HX100V и е много хубаво компактно апаратче. Ясно ми е че за цената почти всички предлагат едно и също, но всеки 1 модел си има и плюсове и минуси.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: muncho_   
Дата:   21-11-12 10:34

Естествено, че има + и - .За тези пари няма тяло без минус.Разликата е в това с кои минуси би се примирил и кои плюсове са ти най-важни.Другото нещо което е много важно е, че каквото и да вземеш ще ти се иска да го смениш с нещо по-ново да речем след година или две, когато вече със сигурност ще знаеш какво искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 10:37

Разликата между некса, СЛТ и Д3200/600Д е толкова голяма, че просто трябва да ги видиш на живо май. Като система и сензор - Д3200, като компактност - НЕКС, като разни екстри и видео SLT... Но и ел. визьор вместо оптичен, предимство/недостатък трябва сам да прецениш... С оглед, че идваш от малко апаратче и нямаш навик с ДСЛР може би предимство...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: muncho_   
Дата:   21-11-12 10:43

Стига си ни чел глупостите.Бягай в магазина!Разгледай ги, разцъкай ги и после се чуди кой е твоя апарат.

ПП само не слушай много продавачите.Рядко са от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: darkmanbg   
Дата:   21-11-12 10:59

Един въпрос имам: Каква е разликата в двата Електронни визиора?
На сегашния ми апарат е Електроник и е много лъжливо и почти не го ползвам като опция. Гледал съм през DSLR и всичко е много по-хубаво когато е оптичен. Защото имат и някакви проценти...

Optical (pentamirror)
Electronic (optional)
Electronic

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: darkmanbg   
Дата:   22-11-12 12:38

Някой да помогне и да каже каква е разликата? Всички сонита са с такива?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: vicking   
Дата:   22-11-12 13:20

Автор: vanquished
Дата: 21-11-12 10:19


много се смях [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-11-12 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: PeterA   
Дата:   22-11-12 13:21

darkman Вземи си KIT NIKON D7000 със af-s 18-105 и като за начало си готов пък след време сам ще си прецениш какво ти трябва още. А апарата за тази цена която е в момента е супер.



Публикацията е редактирана (22-11-12 13:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »