Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: d256h   
Дата:   05-11-12 20:13

Не знам за вас, но за мен настъпи събитието на годината. Доживях да видя, как Photo Shop CS4 работи перфектно с Ubuntu 10.10.
Няма толкова некоректна и мразена ОС както Microsoft Windows. Темата не е за омразата, а за реалната възможност да ползваме Фотошоп в среда на Линукс. Ако използвате приложението за Линукс наречено PlayOnLinux може да стартирате успешно Фотошоп. Не само да го стартирате, но и да направите перманентна инсталация във виртуален дял, който осигурява всички условия за ползване на програмата.
Това събитие е с огромно значение. Настъпи моментът, когато и последната задържаща нишка, на недоносчето на Бил Гейтс ще бъде прекъсната и в бъдеще ще може да се ползва нормална ОС. Единствено липсата на Фотошоп за Линукс ме възпираше да се освободя от тази цинична ОС Windows.
Хей, аз ликувам, душата ми пее, щастлив съм, край на Windows-ерата за работа с Фотошоп.
Който се интересува от подробности по ползването на PlayOnLinux софтуера за виртуална среда нека, пита Гугъл, той ще го упъти, не е трудно..
[cool]
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: wania   
Дата:   05-11-12 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: d256h   
Дата:   05-11-12 21:12

Ами има съвсем леко забавяне при тежките операции, но това спокойно може да се преглътне.
Ако имате време може да изпробвате сами кое как е, в краен случай може да се кара и с някоя портъбъл версия...
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: sky-fan   
Дата:   05-11-12 21:38

Аз мисля да го пробвам. Портед ли е апликейшъна?
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   07-11-12 20:52

Е аз от години ползвам Фотошоп на Ubuntu под Wine.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 1vo   
Дата:   07-11-12 21:34

Тия дни пуснаха crossover без пари, не съм пробвал, но с него трябва да е още по-добре.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: mitku   
Дата:   08-11-12 11:15

Голям праз. Аз и с Прозорци и с МакОС, и с Линух си ползвам ГИМП. ГИМП-ът си е "железарка". [cool]
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: niro   
Дата:   08-11-12 16:45

Тю, тъкмо излезе извънземния Win8 и ти да се откажеш [smilie3]
А пропо, а защо 10.10, не е ли на дневен ред 12.04... [smilie11]
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 1vo   
Дата:   08-11-12 17:03

GIMP-a си е супер, само "екшъните" ми липсват от PS.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: guesswho   
Дата:   08-11-12 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   08-11-12 18:59

Като стана дума за Гимп, та да попитам: Някой знае ли за плъгин, който да работи с Гимп като Shadow/Highlight на фотошопа?
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: sky-fan   
Дата:   08-11-12 21:39

Има това


http://www.blogkori.com/wp-content/uploads/2011/03/filters-light-and-shaddow-drop-shadow.jpg





Публикацията е редактирана (08-11-12 21:40)
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   08-11-12 22:08

И как аджеба работи това
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: otvorenia   
Дата:   08-11-12 22:47

Радвам се за това че ставаш независим от Уиндоус. Аз имам и двете ОС инсталирани на компа и някога се надявам и аз да мога да се оправям по добре с Линукс.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: sherbit   
Дата:   09-11-12 08:45

Да направим една тема за Gimp да си споделяме благини.. :)
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   09-11-12 08:53

Готово: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1489558&t=1489558&phorum_uriauth=


 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: n1x0n   
Дата:   09-11-12 09:58

Линукс да понаучат някои неща за колор мениджмънта, щото "некоректната ОС" е в пъти по-коректна от тях в това отношение.

Колкото до читавата работа - работата през тези емулатори забавя точно с толкова, че сведе до нулата последният ми ъпгрейд за 250-300 лева.

Съвсем отделен е въпроса, че да бачкаш с Фотошоп на Линукс, за да си "независим" е просто абсурдно. Плащането на 1000 и кусур лева за Шопа, не знам как се вмества в концепцията за независимост и безплатният Линукс.

 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 1vo   
Дата:   09-11-12 10:12

Какво знаи "по-коректен" и "по-некоректен" колор мениджмънт, не е ли има-няма?
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: n1x0n   
Дата:   09-11-12 10:21

За съжаление далеч не е "има-няма" положението... вариантите са доста.

Ричард Хюз прави доста по Gnome СМ, Argyll е обещаваща платформа за целта, но имат още доста да свършат.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: valen_tin   
Дата:   09-11-12 10:28

аз пък така и не мога да разбера какво не му харесвате на уиндоуса ... особено 7-цата. А и ХП-то си беше супер [smile]

работил съм и на линукс ... еми сори, ама дори на копи-пейст да не мога да разчитам 100% от времето не е сериозно ...
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 1vo   
Дата:   09-11-12 10:42

От година-две не бях пипал Уин, скоро ми се наложи Виста/7, еми неприятно е доста. Тежки, тромави, грозни, чегъртат по харда за ден колкото Линукса за месец не го прави. Уин експл. е най-неудобния мениджър който съм виждал. 12.04 се стартира с под 200МБ рам, чудовището Виста 700 [smilie10] , без антивирусни, без нищо.

Забравил съм какво са вируси, антивирусни, адауеъри, дефрагментации и пр. Компютъра се рестартира веднъж месечно/при ъпгрейд без това да влияе на работата му, избор на десктоп среди и още и още [smilie5]

РавТерапия + ГИМП върши идеална работа на 95% от футографите [shtrak]

Линукса хич не е без кусури, но след Виста/7 ми се издигна много в очите [smilie24]

[shtrak]
http://admin.modno-atelie.com/Screenshot%20from%202012-11-09%2010:20:15.png
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: uri64   
Дата:   09-11-12 11:26

Е Вистата си е голямо дърво наистина, но ХР, 7цата и за сега 8цата са си супер стабилни и бързо работещи. И аз като n1x0n мисля че комбинацията от Линукс и Фотошоп в емулатор е хипер безмислена история. Поне за сега.
Но спорът Линукс срещу Уиндоус е като Никон срещу Канон - и в двата случая талибанщината проявявана и от двете страни на барикадата води до безмислено хабене на време.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: guesswho   
Дата:   09-11-12 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: 1vo   
Дата:   09-11-12 17:57

гесху споко, не ти требва фотошоп, и ГИМП-а ше ти свърши работа [smilie25] [beer]

За моя прастар Оли Е-1, РавТерапията (вер.2) е най-добрия конвертор, пробвах всичко което отваря .ОРФ. И понеже нямам пари за шоп-а, си ползвах ГИМП и под Уин. Е тогава за къв чеп да стоя с тая операционна система, да махам адуер-и и да дефрагментирам ли [smilie5]
 Re: Диживях Photo Shop CS4 да работи читаво с Ubuntu
Автор: n1x0n   
Дата:   09-11-12 18:07

Интересно е как се мрази Майкрософт, но се инсталира Фотошоп, при наличие на Гимп... [smilie5]
Явно се пропуска факта, че Адоуб и техният патентен тролинг осакатяват всеки един алтернативен графичен редактор от десетилетие насам.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.