Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за градивна критика :)
Автор: RHCP   
Дата:   01-11-12 17:26

Здравейте, възможно ли е да отделите няколко минутки и да ми кажете кое не е добре на последните ми две снимки и как да стане по-хубаво. Особено ме вълнува снимката на момичето, понеже на мен лично ми допада доста, но отдавам това на субективни фактори.

https://photo-forum.net/i/1665985
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: e.StaneV   
Дата:   01-11-12 17:36

Тази с палатката няма фокус, тази с момичето е снимана от безумно близко разтояние и едното и око изглежда странно разтеглено. Опитай пак и пак и пак и пак...[cool] [smilie24]
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: muncho_   
Дата:   01-11-12 17:55

Относно палатката:
Липса на фокус

Много тъмни участъци с липса на детайл

Палатка заема много голяма част от кадъра

Имаш петна по сензора на фотоапарата

Някакво замъгляване на най-предния план, което не разбирам нито какво е, нито защо е така.

Прекалил си със сатурацията в небето.

Леко е крив хоризонта.А може и палатката да е поставена на наклон.Не знам

Има още, но мисля, че това е достатъчно.
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: promis   
Дата:   01-11-12 18:25


https://photo-forum.net/static/site_pics/102/1351409974_4A5S9528-1-6.jpg



Ако екзифът е верен, снимал си на бленда 1.4, което според мен е прекалено отворено, затова сигурно няма фокус. С това тяло спокойно можеш да вдигнеш ISO-то и да позатвориш блендата. Фокусирането на тъмно и без това е предизвикателство, аз често ползвам скалата на обектива, затворена бленда и дълги експонации. Само ако снимаш звезди ти се ограничава експонацията, но в случая няма пречки и 1 минута да е (ако имаш дистанционно).
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: RHCP   
Дата:   01-11-12 18:52

Обективът е ръчнофокусен, блендата е 5,6 - а липсата на фокус е точно заради 30секундната експонация и силния вятър, който духаше палатката. (този проблем нямаше как да го компенсирам и съм наясно с него)
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   01-11-12 19:27

снимката на палатката ми допада - светла палатка, тъмен фон, отзад - светлини. малко няма фокус, но от това не се умира.
момичето е хубаво, но не ми е ясно каква е била идеята на портрета.
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: localhost   
Дата:   02-11-12 01:02

Аз портрет не видях - някаква туристическа снимка от самолета, подходяща за facebook. Имай малко уважение поне към хората от форума и качи нещо наистина интересно или заслужаващо внимание.
 Re: Моля за градивна критика :)
Автор: RHCP   
Дата:   02-11-12 14:07

localhost, благодаря ти за комплексираната смотана неградивна психика. смятам, че твоите снимки са в пъти по-хубави от моите и наистина разбираш от всичко! браво. както и да е, благодаря на хората, които писаха по-смислени неща. затварям си темата, че не искам да замирише, то само по себе си знам, че не е най-интелигентното нещо да питаш за собствените си снимки, но... любопитство.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.