Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво става с тия Никони ???
Автор: jrr   
Дата:   30-09-12 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: batzeto   
Дата:   30-09-12 18:24

Черен ПР от страна на конкуренцията [smilie5]
Но да не забравяме, че лоша реклама няма [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-09-12 18:45

Така е от 10 човека, 7 са с никон! Това обяснява много неща, при всички си има някакви проблеми... Но, с всеки следващ модел се оправят и изникват нови [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: jingov   
Дата:   30-09-12 19:53

jrr -Никоните не са толкова проблемни,проблемни са хората ,работещи с тях,къде от мързел ,къде от недоглеждане,някои даже нямат или не са си чели менЮала.... за разлика от другите с белите обективи,дето без четене на могат си включат хапарата
П.П.Важи за всички марки [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: io_bs   
Дата:   30-09-12 20:02

Да чукна на дърво, на моя D90 му няма нищо (освен разлепената гума за палеца [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: photostoykov   
Дата:   01-10-12 00:18

Нашло, пък зашло!
Няма водеща в отрасъла фирма, която да не допуска "предвидени" грешки!
Всичко се оправя с последващи фърмуери...
Nikon, Canon и всички на хорото използват "пролуката" за маркетингови цели!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: Canon   
Дата:   01-10-12 00:33

Автор: jingov
Дата: 30-09-12 19:53

jrr -Никоните не са толкова проблемни,проблемни са хората


Да бе - как не се научиха тези хора да си калибрират АФ матрицата, сензорче по сензорче. Не са много, някакви 51 сензора са [smilie3]
Или се бръкнат с още 100-на лири стерлинги за софтуер, който да им покаже къде им е проблема. На фона на общата цена на апарата нищо пари са ...
Заспивал бил, ми хората всеки ден заспиват и то по къде осем часа, сега за няколко минути проблем ща праим ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: sd   
Дата:   01-10-12 00:38

това ми напомня на стария лаф - Как се чисти матрица?

ОТГОВОР!

Пиксел по пиксел! [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: otvorenia   
Дата:   01-10-12 02:28

Предполагам че малка част от Никоните проявяват дефекта дето има още 2 теми за него.
Спомням си за 5Д3 колко се говори за проникването на светлина през дисплея на високо исо...
По горе се споменава че не се чете manual-a на апарата.
Да, не го чета. При Канон нещата са интуитивни и едни и съши и не се налага.
Чета само когато нещо ново не мога да го схвана с пробване.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: pefoto01   
Дата:   01-10-12 03:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: sprintgb   
Дата:   01-10-12 07:54

7 от 10 са с Никон! Смяяяяяяяяях..............[smilie5]
Няма такъв филм,разлепени гумички,заспиване,и т.н. пълни глупости!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: Dekov   
Дата:   01-10-12 08:19

Не си четат препоръките с какви карти да ги ползват, не си четат инструкцията за работа, ама то чукча "Писател", чукча не "Читател"
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: alex_markov   
Дата:   01-10-12 09:01

Аз съм притежавал/ползвал 3 Никона и не съм имал никакви проблеми (освен чистене на матрицата от прах;))

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: mitku   
Дата:   01-10-12 09:03

Мда... вече доста народ с Никон и съответно доста от тях хем нямат достатъчно знания, хем не четат поне инструкциите. А е нормално да се набиват на очи проблемите, тъй като те най-много се обсъждат. Факт е и, че по принцип (с всяка техника) ако има във форума 10 човека с проблем - поне 9 ще се "оплачат"... а ако има 1000 без проблем - най-много 9 ще се "похвалят". [smilie3]
НО е факт, че има и няколко (включително и профи-та, с висок клас техникаи знания), които наистина имат проблем с апарата. Аз лично не се наемам да кажа дали са "много" или "малко" наистина проблемните и дали влизат в нормалния процент за гаранционни дефекти. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: dave   
Дата:   01-10-12 11:30

В дух на конструктивност да отбележа - ако Канонския фокус се оправяше с калибриране на сензора нямаше да ми се наложи на мина на Никон [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: frenchev   
Дата:   01-10-12 11:43

Че има много колеги дето не си четат менюала не споря. Аз лично го чета, ама и аз не знам защо. Всичко си е интуитивно и сходно с предните модели, както е при всички марки всъщност.

Но автофокуса си е проблем, както и това забиване. Не един се оплаква от това, но не мога да знам другите с какви знания са. Апарата може да не иска да снима по ред причини. Пълен буфер, лоша карта, загряла вградена светкавица, не намиране на фокус поради неподходящо разполагане на фокусната точка. Сигурен съм, че някои от тях се оплакват от проблема който е породен от една от по горните причини. За мен съм убеден, че нито една от тях не беше налице. Ако някой се сети за друга да споделя.

Аз лично също минах от Канон на Никон поради проблеми с фокуса, ама от тия дето не могат да се оправят с калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: batzeto   
Дата:   02-10-12 14:43

Антирекламната тема стана антирекламна... ама за конуренцията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с тия Никони ???
Автор: dave   
Дата:   02-10-12 15:11

Тя конкуренцията да одумва разлепващите се гуми да си мълчим.

Ама на тема фИкус да одумваш Никон не е умно. Никак [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »