Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 от canon 40D към никон?
Автор: seal   
Дата:   06-07-12 01:50

Имам възможност да ползвам в момента 30% отстъпка от сайтовете на никон онлайн в Европа и се замислих дали да не сменя верния канон с някой по-нов никон

В момента имам 40D с:
Canon EF 24mm f/2.8
Canon EF 50mm f/1.8 II
Canon EF 85mm f/1.8 USM

Мислех си за 3200 или 5100, за обективи със сигурност ми трябва добър портретен и не е лошо някакъв зуум или широк за пейзажи

В момента основното, което ме кара да обмислям смяна е проблеми при високо исо и липсата на видео. Всякакви съвети и мнения по темата са добре дошли[smile]

Благодаря

п.п. като цена за новите неща не бих искал да минавам 2000лв (с отстъпката)

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 01:55

Имаш си обективи, като искаш видео си продай 40дто и вземи 60д. Смяна на системи е безсмислено начинание, защото няма да получиш нищо по добро. Горе долу всяка марка за определена цена предлага едно и също като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: asahi   
Дата:   06-07-12 03:02

Харчи пари за курсове и екскурзии.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-07-12 06:46

Да смениш 40Д с някаква пластмаса ми се струва не особено умен ход....

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Seifi   
Дата:   06-07-12 08:36

Съгласен с : Mogila 100%

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: gogo81   
Дата:   06-07-12 10:09

Че 40Д-то си е идеален.
Това което най много обаче ме дразнеше в него е отвратителният му дисплей. Нищо не се виждаше на него, точен ли ти е фокуса на снимката не е ли направо си е на фантазия с тоя дисплей иначе си е ок апаратчето.
На твое място ако имах малко излишни пари бих го сменил с запазен Canon 7D втора ръка.(който долу горе е в бюджета ти)
60D, нещо не ми грабва окото тая пласмаса :) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: satyno   
Дата:   06-07-12 10:32

За парите, които си заделил и целите, които си си поставил вариант е да си вземеш 600Д и да си запазиш 40Д-то, което е страхотна машинка. ИСО-то ще е като на 7Д и 60Д, чупещ се екран като на 60Д, единствено автофокусът ще е вероятно по-бавен, но нали не си спортен фотограф (пък и си запазваш за това 40Д) ,безжично управление на светкавици, видео хакнато с латерната, възможността да слагаш обективи от почти всички системи, снимайки филмчета.

PS: Дъщеря ми е с 40Д, аз с Д90 и ергономията на 40Д ми допада повече. Като всички писали по-горе съм съгласен, че смяна на системата, особено пък с тези скопени-))) ( дори зная кого дразня с тази думичка) пласмасови никончета е безсмислено.


Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-07-12 10:47

От Канон 40Д към Никон, само към Д7000 или евентуално Д300с. Голяма грешка е ако се вземе 3100/3200/5100, заради обективите.



Публикацията е редактирана (06-07-12 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 10:51

И с Д90 да го смениш няма да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 10:53

deathzone , защо? С какво д90 е по добър от 40д и ти ползвал ли си 40д?

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: atrifonov   
Дата:   06-07-12 10:56

правилно решение, даже си закъснял с минаването от Канон към Никон[cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 11:04

Mogila,
аз съм ползвал и Канон 40D и Никон D90.
В някой конкретни неща е по-добър 40D, в други е по-добър D90.
По принцип изборът между тях двата не е много еднозначен. Ако знаеш точно за какво избираш единия от тях и си съгласен да се откажеш от това, което пък предлага другия - ОК. Ако не си точно наясно, това означава че който и да избереш от двата, все едно.
И двете камери са прекрасни според мен, макар и вече малко старички.
Като цяло, да - ако имаш D90 или 40D и не знаеш абсолютно точно поради каква конкретна причина искаш да го смениш със съответно 40D или D90, по-добре да не го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 11:07

HSGeorgiev Именно

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 11:46

Ами много пъти съм щракал с него. Не мога да отреча, че има по-добра скорост и по-висока скорост на затвора. И до там.Всичко останало е в полза на Никона - качество на картинката, фокусна система, горен дисплей, заден дисплей, динамика, исо и т.н. Няма смисъл да се изброяват.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 11:58

Не се заяждайте за глупости бе, хора [smile] Сега зорлем ще търсите за какво [smile]
Горен дисплей??? Това не мога да го преживея просто - верно ли някой си мисли, че на една от тези две камери точно горния и дисплей е видимо по-добър от този на другата? Че то е просто горен LCD и на стария ми 300D не беше много по-различен от тези на D90/40D [smile] Чак пък до там ... [smile] Иначе да - задния дисплей на 40D е едно от нещата, които леко му куцат. Общо взето обаче е използваем.
Относно фокуса - да, ако снимате достатъчно много кадри, включващи динамични обекти, на D90 ще имате по-голям процент кадри на фокус. Особено пък ако се налага да използвате следящ фокус. Определено тук D90 е по-добър. Ако обаче снимате основно статични обекти, ако да речем си падате най-вече по портрети, просто не мисля че ще усетите видимо разликата.
Относно динамика и ISO - също D90 е по-добър, това е защото е по-нов в интерес на истината. Матрицата му има по-голям динамичен обхват, да. Също така никонската ADL определено се справя по-добре от канонската HTP, поне в конкретните им изработки в тези две камери.
40D има по-бърз затвор не само защото има скорости до 1/8000, а и защото може да снима с наистина прекрасните 6,5 к/с. Освен това е малко по-голям, което може би го прави малко по-удобен. Метален е и малко по-тежък - това не зная в чий актив да го пиша.
Предимство на 40D също така е възможността да се вдига огледалото. При D90, между другото, си има алтернатива - режима при който огледалото се вдига и камерата изчаква интервал от време преди да продължи със затвора.
Голямо предимство на D90 е никонската CLS. Първо, че може да управлява външни светкавици с вградената си. Второ, че просто никонската система светкавици е по-лесна за използване от канонската. Това не означава, че с канонската не може да се правят също толкова хубави кадри, само трябва да я познаваш и повече да и помагаш.
Като цяло - много зависи от конкретния случай.

[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 11:59

deathzone На 40д фокуса просто кове[smilie24] Как разбра че на д90 е по добра фокусната система не знам. И качеството на картинката[smilie18] това просто е смешно. А какво за горния дисплей? И 40д има, или на д90 е по красив?

Не знам как можеш да сравняваш фокусни системи на различни модели, при положение че пускаш тема като тази:

"Колеги един познат фотограф ми каза, че имам проблеми с фокуса на никона д90. Направих 3 контролни снимки. Каже ми дали е така, че се притесних." [smilie8]



Публикацията е редактирана (06-07-12 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 12:04

Mogila,
виж сега, фокусната система на D90 наистина е по-добра. Това обаче става ясно при снимане на следящ фокус при динамични ситуации. На 40D фокуса също е много добър.
Относно качеството на изображението - ако го гледаш 100% на 40D е малко по-добро май като снимаш jpg. Никончето нещо някак си повече ми маже или поне на мен така ми се струва. Но това е само до обработката -ако снимаш RAW и при двете камери е много сходно качеството.
За горния дисплей - да, смешно е [smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: didesignbg   
Дата:   06-07-12 12:05

По горната логика д90 е по-добър от д2х.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Mogila   
Дата:   06-07-12 12:07

HSGeorgiev Разбира се, че ще е сходно качеството.

В 40д точно следящия фокус ми харесва най-много[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-07-12 12:25

seal написа:

> Имам възможност да ползвам в
> момента 30% отстъпка от сайтовете
> на никон онлайн в Европа и се
> замислих дали да не сменя верния
> канон с някой по-нов никон
>
> В момента имам 40D с:
> Canon EF 24mm f/2.8
> Canon EF 50mm f/1.8 II
> Canon EF 85mm f/1.8 USM
>
> Мислех си за 3200 или 5100, за обективи
> със сигурност ми трябва добър
> портретен и не е лошо някакъв зуум
> или широк за пейзажи
>
> В момента основното, което ме кара
> да обмислям смяна е проблеми при
> високо исо и липсата на видео.
> Всякакви съвети и мнения по темата
> са добре дошли[smile]
>
> Благодаря
>
> п.п. като цена за новите неща не бих
> искал да минавам 2000лв (с
> отстъпката)

Ти не си в ред. Честно.
Просто си чел много никонски реклами, и хвалби от заклети фенове на марката.
Седни си на з... части, и чакай да ти мине този глупав мерак.

ПП. Ако все пак много те мъчи любопитството, вземи отнякъде назаем някой D5100, пощракай малко с него, виж снимките, и ако все още мислиш, че си заслужава - действай.
Но съм сигурен, че ще съжаляваш ...

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: j_mironski   
Дата:   06-07-12 12:41

мен ако питах D300s е това което ти трябва или D7000

на времето аз също имах 40д и много си го харесвах ама като поснимах с Д300 на колегата и се оказа че, Д300 ми дава по-малко брак в кадрите а и ми е по-удобен някак, та си взех Д300С но така и не снимах видео с него макар че си правех някакви планове
Затова сега съм на д700 и вече всичко си е на мястото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 13:24

Това са фактите, това, че не ги приемате си е лично вашен душевен проблем[cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: chefo1979   
Дата:   06-07-12 13:34

deathzone - ти разлика между D300 и D90 правиш ли? Ако не - това си е лично твой душевен проблем.
Ако човека каже - струва ли си да взема да сменя 40Д-то за Д300 - еми много ясно че си струва, но не това е питал, нали?
Пий си хапчетата редовно и чети внимателно, преди да пишеш, другарю от Чукотка.

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-07-12 13:54

chefo1979,
не че искам да споря, но грешиш леко и в двете посоки според мен [smile]
Ако приоритет ти е фокуса в динамични ситуации или работата с флашове, наистина пак си заслужава и D90. Пак зависи доколко точно са ти приоритет [smile]
В много случаи обаче, включително голяма и в много случаи на репортерско снимане, това "много ясно че си струва D300 пред 40D" също не е много вярно.
40D е прекрасна камера и има доста много случаи, в които смяната му с D300 не е много оправдана. Особено като се знае, че смяната на системата по принцип е травмиращ момент.
Та като гледам снимките на питащия не виждам причина да сменя 40D с D300, нито с D90. Много добре си се справя, фокусът очевидно не му е проблем при неговия начин на снимане, нито пък постоянно снима с флашове. Има сравнително читави канонски обективи. Така че на негово място аз или не бих сменял нищо, а бих си взел за тези пари някоя друга глезотийка (например обективче [smile] ) или пък бих избирал между 7D и 60D. Нямам опит с тях и не искам да давам съвет там, но просто не бих сменял системата. Никон е прекрасна система също и аз например съм много щастлив с Никон, но не виждам в случая никаква причина, заради която човекът да зарязва Канон - точно обратното, до сега нещата определено му се получават.

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: от canon 40D към никон?
Автор: frenchev   
Дата:   06-07-12 13:54

не ми се четат постовете досега, но смяна си заслужава единствено ако можеш да си позволиш д300с или д7000. Д5100 и надолу не те съветвам. Аз навремето минах от канон 40д на никон д300 и се родих. Разликата е огромна.

Но 5100 е смешен апарат. Ако не ти стигнат парите за д300с по добре си вземи филмово канонско тяло - тоест дигитално което може да снима филми :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »