Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: DNDimitrov   
Дата:   02-07-12 20:56

Здравейте колеги.

Идва рожденният ден на сестра ми и ми се иска да и взема някакъв ultrazoom. Като пристрастен почитател на Canon веднага се спрях на SX40, но реших да отида в Technomarket, да хвана камерата в ръка и да поиграя с нея. Поразцъках го малко (не останах особено очарован), като през това време имаше консултант до мен, който обаче горчиво ми препоръча аналогът на Sony. Колкото и да уважавам DSLR Canon, е не успяха да ме грабнат, така както ме грабна Sony. Изработката му е много по-качествена от тази на Canon.
Понеже нямам по-сериозно наблюдение от това, което сега описах за двата апарата бих желал да се обърна към вас за съвет.
Някога имах SX10 IS, нещата които не ми харесваха в него, бяха:
- ужасната светкавица, не знам тази на Sony как е
- покъртително гадният ръчен фокус (същият като на SX40), за разлика, Sony има focus ring

Помогнете, че имам 20-ина дни да избера и поръчам.
Благодаря предварително!
Митко


Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: pachok   
Дата:   02-07-12 21:12

Незнам какво не ти харесва на светкавиците им на Канон-ите, силни са и можеш да им регулираш мощността. А и това което ме радва много при SX 40 e, че светкавицата бачка до скорост 1/2000 от секундата (един вид имат вграден HSS режим) и са перфектни като запълващи, докато снимаш през деня в голямото слънце.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: DNDimitrov   
Дата:   02-07-12 21:16

Това което не ми харесваше беше скоростта на зареждане. Отнемаше време и съм изпускал доста моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   02-07-12 21:45

Влез в SNAPSORT,напиши марка и модел на 2та апарата и стой та гледай. Дано това да помогне![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: DNDimitrov   
Дата:   02-07-12 21:57

Snapsort избират Canon.
Някой, който да изкаже мнение от личен опит за съответната камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: ludiakolio   
Дата:   02-07-12 22:07

sony

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: pachok   
Дата:   02-07-12 22:22

Да добавя още, че преди 3-4 години като сравнявах на ръка идентични модели на Canon и Sony, Canon-a беше по-добър.
Относно SX40. Въпреки, че качеството си е доста по-зле от на ДСЛР заради малките матрици, със системата HS на Canon и новият им процесор вече можеш да снимаш и на по-високо ИСО. В предните модели не си позволявах да го вдигна на повече от 100, а сега ползвам дори и 800. Цветовете също са по-наситени и приятни, а сенките съвсем слаби.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: DNDimitrov   
Дата:   02-07-12 22:30

Момчета, мисля да не се главоблъскам повече. Наистина Sony-то много ми допадна, но нямайки никакъв опит с марката предпочитам да заложа на вече отработеното, пък и на доста по-добра цена.
Отново избирам, за 3-ти път Canon и не смятам, че ще съжалявам.
Изчетох къде, каквото имаше в интернет за двата апарата, всички избират SX40, Вие също.
Благодаря Ви и до нови "срещи". [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   02-07-12 22:57

Абе най-важното е да се зарадва момичето и да си щрака с кеф. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon SX40 vs Sony HX200
Автор: surg   
Дата:   07-07-12 20:21

снимах и с Канона сх40, и съм впечатлен, казвам това зашщото още имам и снимам с С2, а с пробвал цялата серия от тогава до днес, с Сонито не съм имал контакт...
Канона е много бърз във всичко, а това е много важно, снима задоволително на хартия дори на ИЗО 1600, пък ако ти е кеф може и с шум да се бори човек,
а най важното е че зоома му е напълно използваем по отношение на фокус в двата края, бързна на фокуса, бързина на местене на зоома, и най вече на стабилизация....
просто не е за вярване...
според мен СХ40 е чудесен избор...
горещо препоръчвам да се избягват настройки АУТО и да се ползва РЕЖИМ А, с избрано ИЗО 100 или 200, и близко до най отовореното, тези насхтройки може да се запаметят в режим С....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »