Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широкоформатен печат, размери на снимка мега пиксели
Автор: M.Georgiev   
Дата:   19-09-16 11:32

Здравейте, направих тази тема за да се запозная с широкоформатния принт, както аз така и други, които искат да научат нещо по темата:)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатен печат, размери на снимка мега пиксели
Автор: M.Georgiev   
Дата:   19-09-16 11:37

Та въпроса ми е : да речем, че с 12мп може да се печата снимка около 60 на 30. Ако се направи панорамна снимка например от 15 снимки, може ли да се увеличат размерите на принта? Въчроса може да е малко тъпичък, но нали за това е форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатен печат, размери на снимка мега пиксели
Автор: Imaginarium   
Дата:   19-09-16 11:53

Естествено, че се увеличава общит размер.В едната снимка имаш 12мп.
Ако направиш същата композиция да речем от 4 или 6 вертикални кадъра(примерно), то мегапикселите стават автоматично 72мп.
Файл с подобен размер можеш да разепечаташ на билборд с резолюция горе долу 120-150ppi. Но не съм сигурен, че има подобен принтер, който да подържа подобна резолюция на такива размери.Мисля, че билбордите са около 72ppi, но не го твърдя.Нека разбиращите да кажат.
Така че, отговорът на въпроса ти е - Да, може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатен печат, размери на снимка мега пиксели
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-16 12:23

Малко логическа заигравка се задава. Ако панорамата ти е 12 мегапикслела, то 12 МП са си 12 МП, без значение от броя снимки. Иначе с панорама може да си докараш доста ГИГАпиксели картинка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатен печат, размери на снимка мега пиксели
Автор: M.Georgiev   
Дата:   19-09-16 12:32

Благодаря ти за отговора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатен печат, размери на снимка мега пиксели
Автор: yochcovpn   
Дата:   19-09-16 13:18

Широкоформатните принтери ти трябва cmyk не rgb и tiff формат и тези 12mp ще станат много повече. 9-18 метра билборд до 50 пиксела на инч. Най-лесния вариант мащаб 1:10 и 300 пиксела на инч.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »