Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   26-06-12 10:27

Обикновено всеки си е избрал модел и пита какво не му е наред та и аз така предполагам.
Но нека обясня какво искам да снимам и къде:
Аз живея във Великобритания а тук както предполагате слънчевите дни са голяма редкост.
Това което искам е Канон който да прави снимки при облачно време от тип семейни снимки или пейзажи.
Трябва ми да може да поставя дата и час върху самата снимка / много важно условие /
Да може да прави снимки в 16 / 9
Да има поне 14 мегапиксела / напоследък срещам все повече 16 мегапикселови /
Оптично приближаване 7 или 8 пъти ще ми е достатъчно предполагам.

Спрял съм се на Canon PowerShot SX150 IS но ме предупредиха за слаба светлочувствителнос и се обърках, пък като гледам снимки на приятели във феисбук и насам натам каноните най ми харесват цветовете. А и не зная този апарат може ли да поставя дата и час на снимката.

В момента имам два апарта един Samsung P1200 и един прехвален Olimpus SP-810UZ от който не съм доволен защото няма опция да поставя дата и час върху самата снимка а снимките са някак бледи. Има опция в която цветовете са леко засилени / поп арт / но тогава снимките са прекалено тъмни. единственото му хубаво е 30x оптичен зум.

Снимките в облачно и по мрачно време са голямо предизвикателство но ми предстой пътуване до Шотландия а тази страна не се слави с много слънчеви дни.

Ако има друг модел канон в този ценови диапазон който да е подходящ ще се радвам да ме упътите.

Каква е тази опция за GPS където можела да запаметява къде е правена снимката или нещо такова? Каноните имат ли подобна екстра?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: pluha   
Дата:   26-06-12 10:38

А 14-те мегапиксела защо са[smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   26-06-12 10:49

За да имам по голяма разделителност на снимките и съответно като ги приближавам с фотошопа нещо да пипна да е по лесно.

То почти вече няма нови камери с под 14 но предполагам и 12 биха ми свършили работа.

Аз съм начинаеш любител и напоследък попадам на много красиви места та от около година някак ми е хоби да правя снимки.

Ето мойте първи опити:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3515930693368.2135750.1124974284&type=3

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-06-12 12:24

Можеш ли да формулираш какво търсиш в следващатия си апарат ? Така ще е много по-лесно да те упътят в избора. Какво ще снимаш (за пътуването ясно, нещо по-специфично ?), нужна ли ти е лека и компактна машинка, какъв бюджет имаш. И не е зле да почетеш малко, за да разбереш кои са важните характеристики на апарата (а не поставяне на дата/час на заснемане и geo tagging, което между другото харчи много ток :) ). Моето предложение към момента (стрелям на посоки предвид това, което си написал) - Canon G12. Във всеки случай дефинирай изискванията си, помогни на хората да ти помогнат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   26-06-12 13:19

Нека да опитам
Търся апаратче което да може да прави HDR снимки.
За професионални такива нямам финанси но поне кой е най евтиният вариант за фото камера правеща HDR

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   26-06-12 13:24

Когато се напише в гугал HDR photos и излизат много снимки.
И опцията за часа и датата върху снимката найстина ми е важна заради родители. А на всяка снимка да го правя ръчно с PhotoDater си е мъчително още повече, че тази програмка не слага час а само дати.

Ще снимам пророда, градчета, селца, планина, замъци и други подобни туристически снимки. Както и себе си пред някой замък разбира се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   26-06-12 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: io_bs   
Дата:   26-06-12 14:55

Цветовете зависят най-вече от настройките в апарата. Повечето мегапикселите са необходими само при правенето на огромни принтове. Всеки фотоапарат записва час и дата в EXIF-a на снимката. Не знам защо трябва датата да я има и върху самата снимка - стои грозно, а и виждал ли си някога снимките на професионалисти или дори аматьори да са с дати върху тях? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   26-06-12 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-12 15:24

Някой от серията G на Канон ще свърши работа, G11-G12.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   26-06-12 16:18

Мда харесах си G-12.
Изглежда обещаващ

искаш ли да обясниш на баба дядо че може и на баща ми и майка ми на село как да кликне за да види информацията за снимката :)
Щом споменавам, че тази глупост ми е важна значи държа на нея.
Апарат който я има като опция винаги можеш да му я спреш но който я няма си я няма.

Уж ненужна опция но се доитай в магазините как хората я търсят тази глупава опция защото имат стари родители или пък просто е по лесно. Да не говорим че информацията в инфото на снимката се променя при копиране и преместване доста често. Примерно качваш я някъде в нята за да си я свалят и я свалят с друга дата. Често срещано.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: alphatier   
Дата:   26-06-12 16:25

Аз още си търся апарат,който освен дата,час и година,да ми изписа облачност,процентен шанс да завали,температура,влажност,налягане на въздуха и скорост на вятъра [smilie18] Щом автора държи на това,значи му е важно,лошо няма,но и аз като другите не разбирам чак колко задължително трябва да е това,че да е определящо за избора на апарат[smile] Успех G-12 е много добра камерка [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-06-12 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: qpalzm   
Дата:   26-06-12 17:12

според мен Г12 не е добър избор.Твърде голям е.Има малка матрица.Много скъп бацка.За толкова пари може си земеш нещо по-добро.много ще е по-добре нещо с сменяема оптика.Panasonic lumix GF3 +14-42 обектив ПРИМЕРНО Побира се лесно в джоб на яке или сако и може си сменяш обективи.Само обектива ще стърчи малко.Но може му вземеш обектив тип палачинка и ще си побира в дънки.А относно датите-просто влизаш в редактора на снимки и там има една опция за да се покаже информация

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-06-12 17:30

Bozdukov,
ами ако все пак не намериш камера, която хем да ти харесва, хем да има тази екстра, може да обърнеш внимание на FastStone.
Може освен всичко останало да ти слага доста самостоятелно която и да е част от EXIF-а като текст, а също така и произволен текст - така ще можеш да пишеш на снимките и къде е това, че да виждат и това вашите. Пък става лесно - показваш му само с пръст папката с кадрите и той отива да работи. И е напълно безплатно, пък има и други симпатични възможности ... Като за любител е екстра софтуер [smile]
Само като предложение, в случай че се наложи да избереш камера без тази възможност, пак да кажа [smile]



https://dl.dropbox.com/u/5802025/FF/fasstn.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   26-06-12 17:32

За панасоника не съм сигурен дали може да прави HDR снимки с тези цветове като картичка дето стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   26-06-12 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-06-12 23:46

На мен ми е малко Х от'де изкочи изискването за HDR... Особено в комбинация с търсенето на подобни снимки. И то не за друго, а понеже в google ще излязат някои доста добри снимки, които не се правят чак толкова лесно. Към автора - ако искаш да правиш по-добри снимки, просто седни и почети малко. И след това практикувай това, което си прочел. Между другото, HDR снимки могат да се правят и без вграден режим в апарата. Аз още не знам как точно, НО след около месец смятам да премина през гореописания процес :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: sir_sky   
Дата:   27-06-12 03:59

Понеже стана дума за ХДР в тази интересна тема, ето как се преви наистина: КЛИК! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: Bozdukov   
Дата:   27-06-12 13:44

pefoto01 - Ами за наще аз съм си виновен, че ги научих преди все да им показвам снимки с дати и сега вече няма как.

pdimitrov - Прав си искам много неща и ако може апаратче за 300 лева да ги прави само но явно ми трябват повече познания и четене по въпроса. Точно това мисля да направя преди да се заема с каквото и да е.

sir_sky - полезно четиво което ми даде доста отговори. Благодаря ти.


HSGeorgiev - Тази програмка е велика. Поне на мен ми е страшно полезна. Щастлив съм и ти благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителски Canon
Автор: sir_sky   
Дата:   27-06-12 15:20

[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »