Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CanonFisheye леща заместител ?
Автор: vigo11   
Дата:   12-06-12 13:36

Исках да попитам понеже гледам че има някакви заместителни лещи вместо макро обективите , дали пък няма такова чудо и за Фишайа ?
Любопитно ми е , то е ясно че няма да е същото като цяла система от лещи/обектив Фишай но все пак , пък и ми е интересно до каква степен би могло да наподоби фишайа ако въобще има такова нещо ?

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: asahi   
Дата:   12-06-12 14:01

Ако си мислиш за широкоъгълен конвертор направо го забравяй.

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: vigo11   
Дата:   12-06-12 14:03

Защо няма файда или ?
конкретизирай малко моля



Публикацията е редактирана (12-06-12 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 14:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: vigo11   
Дата:   12-06-12 15:29

Това заради че лещата не пасва със системата на обектива отдолу ли се получава или просто самите конвертори/лещи не са читави ?

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: neuromancer   
Дата:   12-06-12 17:18

Качествения заместител е някой руски фишай - Зенитар, Пеленг. Няма да е много евтин, щото са популярни, но разликата с цената на канонския фишай е астрономическа.

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: prisonbreak   
Дата:   12-06-12 18:44

Не се занимавай с тия евтините конвертори, трал-ла-лаааа. Няма да си доволен...Скоро имаше същата тема, и пича си купи конвертор , и после като постна снимки го оплю..... Няма фокус, няма картинка, няма нищо... Купи си на Самянг ръчния, за 400лв и не се занимавай....

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: iraro   
Дата:   12-06-12 23:35

Наистина, няма смисъл от конвертор. И аз бях на тая тема, но ме разубедиха, а и наистина няма как да стане - за да са малко аберациите се слагат специални комплекти лещи, за отблясъците си има покрития, а за да се случи пък това наистина всички стъкла пред сензора трябва да са напаснати. Ако всичко е в един обектив на читав производител - може, но ако си с обектив и конвертор пред него оставаш само с един (мнооого) малък шанс двете неща да са си паснали.
А дали има добри конвертори - има, скъпи са, но има. Но пак идва проблемът, че не можеш добре да събереш оптичната система (обектив+конвертор) и оставаш с посредствено качество в най-добрия случай, а цената на тая гимнастика със стъклата е поне 300лв (не помня точно конвертора, но цената беше там някъде). Смисъл има само ако по някаква причина не можеш да смениш обектива и конвертора е единственото решение. А за 450лв вземаш веднага един Самянг (евтино, но добро решение), навиваш го и щракаш.

Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: dave   
Дата:   13-06-12 09:18

Има приличен конвертор: http://www.raynox.co.jp/english/dcr/dcrcf187pro/index.htm


Съответните фирмени са по-остри и по-светли, но и този работи прилично. Готиното е, че можеш да го сложиш на всичко - видеокамера, сапунерка, DSLR произволна марка, GSM.

Имам го и може да си поиграеш с него ако речеш [beer]

Няколкото снимки с кръгово рибешко око в профила ми са щракнати с него


Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: dave   
Дата:   13-06-12 09:30

ops, уточнение - като казвам съответните фирмени имам впредвид DSLR обективи, а не фирмените афокални конвертори за сапунерки. Последните Raynox ги бие убедително.


Отговори на това съобщение
 Re: CanonFisheye леща заместител ?
Автор: vigo11   
Дата:   13-06-12 14:17

Благодаря за съветите и мненията на всички , явно не си е работа с конвертори . Никъде не съм уточнил дали става за ДСЛР обектив върху който да се слагат тия конвертори защото постнах темата от любопитство просто , а иначе точно за такива става въпрос.Но явно не си струва такъв конвертор , пък гледам че повечето вече имате опит с Фишай и явно не е толкова скъп тъй че може и да си взема някой ден :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »