Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде е проблема?
Автор: maca745   
Дата:   02-06-12 12:00

Здравейте! Имам пентакс K-r с три обектива! Единия е малкия китов, другия е тамрон 70-300 и третия пентакс макро 100! Проблема е, че при макрото, когато снимам ми се вдига огледалото и като изключа фотоапарата се затваря! Веднъж дори направо си блокира(през визьора тъмно, само цифричките се виждаха). Наложи да извадя батерията и всичко се нормализира. Не е системно, но е често! С другите два обектива не съм забелязала това да се случва, затова смятам, че е от обектива! Молбата ми е, ако и на друг се е случвало да сподели! Обектива е на два месеца с три години гаранция! Тялото и останалите два обектива са от съфорумец и няма гаранция! В началото като, че ли това го нямаше, поне не ми е направило впечатление, по- скоро втория месец! Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Къде е проблема?
Автор: Нели   
Дата:   02-06-12 12:12

Сервиза трябва да кажат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е проблема?
Автор: pefoto01   
Дата:   02-06-12 13:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е проблема?
Автор: maca745   
Дата:   02-06-12 14:14

Благодаря! Дано да е това :)!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е проблема?
Автор: 3df   
Дата:   02-06-12 15:33

Бре щом е Пентакс хвърли обектива в кофата пред блока.
После дай адреса на блока, до който е кофата.

А, да не забравиш дса сложиш гаранцията до обектива, като го хвърлиш.[smilie5]
---------------
Ами щом е в гаранция само от сервиза може да ти кажат, а ти само можеш да почистиш контактите на обектива. Щом само с него го прави проблема. МАлко спирт на парцалче и потъркай контактите.[smilie24]

Еееей да не сложиш от онова дето чисти лак за нокти. В НИКАКАВ СЛУЧАЙ!!![smilie23]



Публикацията е редактирана (02-06-12 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е проблема?
Автор: mr_kras   
Дата:   02-06-12 15:43

Ако имааш възможност сложи съмнителния обектив на друго тяло. Ако и там прави същото, ясно че е в него причината. Ако не, става по-сложно и носиш комплекта на ремонт. Едва ли ще помогне, но не пречи да го направиш - почисти контактите на картата памет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »