Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв телеконвентор да избера?
Автор: mini4iki   
Дата:   25-05-12 17:18

Здравейте, имам нужда от съвет. Какъв телеконвентор бихте ми препоръчали за обектив Сигма 300мм 2,8 с апарат Никон Д700? Разгледах няколко модела в интернет, но бих се радвал на вашето мнение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: дидибаев   
Дата:   25-05-12 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: pumabg   
Дата:   25-05-12 21:24

Ползвам 1.4 на Никон и на практика не виждам разлика в качеството /острота,контраст/ със или без него..
За Д700 обаче ще ти е малко късо 420.. По думите на един колега 1.7 II Никонският бил много добър.. С двойката, качеството ще падне осезаемо! В това можеш да си сигурен..
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: mini4iki   
Дата:   25-05-12 21:46

дидибаев благодаря за линка! Аз също точно тези двата гледах, но не знам, кой е по-добре, 1,4 или 2. За това пък ми дава отговор поста на pumabg , сега ще ги погледна и тези на Никон 1,7. Щото е логично да разваля качеството двойката , иначе нямаше да се колебая, него щях да взема.
Благодаря момчета [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: angin   
Дата:   25-05-12 22:33

Ако се ориентираш към никонския 1.7х попитай или ако имаш възможност опитай дали се сработва със сигма обективи. Аз имам сигменския конвертор 2х работи с обектив сигма 70-200 2.8, но като поставих конвертора сигма 2х на обектив 70-200 2.8 никон хънти много яко, фокуса никакъв го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-05-12 22:57

Само сигма телеконвертори за този обектив.

До колкото съм информиран Никкор телеконвертори не влизат на тази сигма. Само Сигменски и Канонски.

Та добре си е преди да давате акъл за Никкор телеконвертори да проверите дали въобще влизат на тоя обектив. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: pumabg   
Дата:   25-05-12 23:49

http://www.sigmaphoto.com/shop/300mm-f28-ex-apo-dg-hsm--sigma

Corresponding Mounts - Nikon HSM CONV


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв телеконвентор да избера?
Автор: dave   
Дата:   26-05-12 12:03

Дам, за сигменски обектив - сигменски конвертори. Добри са.

Ако ти е сгода да си играеш с конвертори в София може да ми се обадиш - имам 1.4х и 2х на Сигма. Имам и 1.7х Никонския, който може наистина да не влиза.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »