Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарат за дискотека
Автор: jorjoba   
Дата:   12-05-12 17:56

Здравейте,
можете ли да ми препоръчате фотоапарат който да прави добри стнимки и на затъмнени места, барове, нощни клубове и да не е твърде голям? Мястото, което гледам е ebay като съм готов да дам до 150$. Не е задължително да е нов, но е задължително да НЕ е с литево-йонна батерия.

Като за нов си мисля за това Canon PowerShot SX150 или Panasonic LUMIX DMC-ZS1

[shtrak]

Благодаря много за мненията Ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: stardriver   
Дата:   12-05-12 18:36

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: juslen   
Дата:   12-05-12 18:59

Абсолютно няма да стане с тоя бюджет и тия апаратчета. За затъмнени места и ниска осветеност си трябва сериозен апарат със светъл обектив и високо ISO- с други думи DSLR или поне нещо от сорта на Nex серията със светлосилен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: chefo1979   
Дата:   12-05-12 19:31

@jorjoba - имаш два варианта - взимаш кой да е от тия и пукаш с вградената светкавица и ще имаш осветени обекти (които трябва да са търпеливи и да не се движат много, за да може апаратЯ да фокусира на тях) отпред и тъмна пещера отзад; другия вариант е да си намериш някой от тия по-новите моделчета с абсурдно високи ИСО стойности - 6400 примерно и да снимаш на тях - ще имаш снимки с шум на парцали колкото главите на обектите си...
Сега, ако искаш хубави снимки при тия условия и големия обем не те плаши - добавяш още една нула отзад на бюджета и пак ще говорим.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (12-05-12 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: mrge.org   
Дата:   12-05-12 23:34

Сони 717 и 828 могат да фокусират на тъмно - имат лазерена решетка, която се прожектира в тъмното и апарата хваща фокус, освен това имат и режим Нощно визиране, при който на визьора виждаш залено като уред за нощно виждане, но прави нормални снимки. Разучи и пробвай преди да вземеш.[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-05-12 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: Myth   
Дата:   13-05-12 01:33

Няма как да стане с тоя бюджет, ако все пак говорим за любителски снимки. Трябва ти първо апарат, който да се справя с фокуса на тъмно, с прилични снимки МИНИМУМ на исо 1600-3200, хайде светлосилния обектив.... може и да го прескочиш, но без светкавица, външна трудно ще постигнеш добри (зависи на кое казваме "дпбри" де) резултати. Незнам новите безогледални със сменяема оптика как се справят с тези параметри, но са далече над този бюджет, та ориентирай се към някой DSLR. Ама повечето в ниския клас... незнам с фокуса как ще се справят на подобно място.... Та бюджета ти хич да не е, ама наистина поне още една нула.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: jorjoba   
Дата:   13-05-12 08:40

Багодаря много за коментарите и обективните мнения.

Аз съм напълно съгласен с вас, че трябва да си е истинска техниката за да прави прилични снимки ... и добър фотографа :). Идеята ми беше да го взема да си го мъкна и да се снимаме с приятели и гледайки разни снимки в сайта се чудех дали няма нещо поносимо прилично на пазара, за пари които мога да прежаля. На мен canona ми се вижда голям за мъкнене.... а да ми свият някъде апарат за 1500 -2000 лева минимум ...:)))

Ще се размина за сега с покупката.

Благодаря за отделеното време!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: Wania   
Дата:   13-05-12 09:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: alphatier   
Дата:   13-05-12 14:06

Е с тая комбинация в дискотеката само някви Hipster-ки най-много да забие [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: deathzone   
Дата:   13-05-12 14:35

Най-евтината сапунерка ще ти свърши работа. На теб ти трябват снимки като за фейсбук. Да си гледате после магариите. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: jorjoba   
Дата:   13-05-12 20:29

До deathzone,

Ми да, да има да си припомняме на старини. Не ми се занимава с обработка на снимките след това. Беше то, едно време.

Пробвах няколко фотоапаратчета за по 200-300 лв.... реших че техниката се е развила, а цените паднали и има вече умни фотоапарати :). Объркал съм се. Ще слагам бележки под снимките, за да не забравям какво съм искал да снимам [cool].

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: deathzone   
Дата:   13-05-12 20:40

Е дигни цената до 500 лева и няма да слагаш бележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: nickey71   
Дата:   14-05-12 12:24

Ми да, да има да си припомняме на старини. Не ми се занимава с обработка на снимките след това. Беше то, едно време.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Снимки+Фейсбук+старини= една очаквано невъзможна комбинация
Да не говорим ,че веднъж качени в фейсбук вече за нищо не стават

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: jorjoba   
Дата:   15-05-12 08:06

Снимки+Фейсбук+старини - ще ни надживеят определено, имайки предвид как съхраняват даннитие във фейса, но не съм споменавал, че ще качвам нещо в архив.

deathzone - а за 500 какво предлагаш ? Конкретно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: deathzone   
Дата:   15-05-12 10:32

Едно Сони като http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10133&show=additional
това би ти свършило работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: tonyboy79   
Дата:   15-05-12 10:41

Ако ще снимаш в пернишка дискотека 500лв. ще те оправят за здрав статив плюс каска. [smilie5]
Някакво Никонче с 50мм на ф1,8 тук от базара. Нека по запознатите с Никон да кажат, кое евтино тяло държи на шум. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: satyno   
Дата:   15-05-12 12:27

Canon PowerShot A570 IS примерно. Или каквото и да е апаратче с ръчни настройки на експозицията и на вградената светкавица. Yongnuo YN460 от най-старите или каквато и да е светкавица и един оптичен тригер. Сапунерката в едната ръка, светкавицата с тригера в другата или хвърлена на някоя маса.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за дискотека
Автор: imitev   
Дата:   15-05-12 12:54


В дискажа стават еднакви снимки с всички сапунери...

Справка - фацебока...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »