Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем... или така си мисля : )
Автор: Mishable   
Дата:   21-04-12 18:05

Здравейте! : ) Днес по невероятна случайност се сдобих с един старичък лентов апарат Вилия (ей такова нещо http://www.photo-tech.ru/wp-content/uploads/2009/04/viliya.jpg ), трябва само да му взема лента, но мисля, че блендата не работи ъъм, т.е. не се отваря, натисках всички 'копченца', въртях обектива и не ще и не ще [smilie5] Аз ли нещо не правя както трябва и ако е нещо повредено, дали може да се оправи? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем... или така си мисля : )
Автор: vga   
Дата:   21-04-12 18:56

А пробва ли да хванеш врътката и да я издърпаш нагоре? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем... или така си мисля : )
Автор: Mishable   
Дата:   21-04-12 20:14

Току що [smilie5] (ако говорим за едно и също, но мисля, че да... и това по никакъв начин не е свързано с отварянето на блендата
Като мърдам малкото ъъм лостче под обектива се отваря и затваря без проблем, но това пред него не иска ;х
Сигурно звуча глупаво ^_^

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем... или така си мисля : )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   21-04-12 20:36

Това, като го гледам е батко на Смената. Виж на един от пръстените има индикация на блендите. Хващаш, махаш задния капак. Нагласи си някаква бленда. Натисни и задръж спусъка. Ако нищо не се получи, натисни или издърпай големия черен ъъъъъъъ палец до корпуса на фотоапарата. Нещо подобно трябва да е. И пак натискаш и задържаш. Или нагласи някаква супер бавна скорост, което не знам къде се намира - вероятно пак е на пръстен.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем... или така си мисля : )
Автор: Mishable   
Дата:   21-04-12 22:12

ами нищо не става : (
Сигурно пак ще кажа някоя глупост, но има ли значение дали е с лента или не?
На пръв поглед няма нищо счупено по него.
А нормално ли е единия пръстен да се движи по-свободно от другия?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем... или така си мисля : )
Автор: Mori13   
Дата:   21-04-12 22:36

Отвори му задния капак и гледай оттам, като натискаш спусъка на бавна скорост или най-добре на B - щом Смената имаше B, значи и това има. Няма значение дали има филм в апарата, блендата трябва да работи. Когато гледаш отзад през обектива по описания начин, трябва да виждаш как отвора се стеснява при смяна на блендата. Направи проба първо на макс, затворена и после на макс отворена - разликата трябва да е очевидна.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем... или така си мисля : )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   21-04-12 23:09

Mishable

Виж това, което Mori13 ти казва.
Друго.
Като го отвориш, стандартно трябва да има 2 ролки. "Ролки" условно - т.е. лява и дясна. На лявата - там поставяш лентата, а на дясната, там тя се пренавива, след като снимаш. Тази втората в дясно, трябва да се задвижва от един пръстен, или горе да има "врътка". Обикновено има и някаква ориентация на броя на кадрите, на лентата. Опитай се да симулираш пренавиване, все едно си снимала един кадър. Трябва да се чуе нещо като изщракване, когато си преместила един оборот. Като го направиш това нещо, опитай пак това, което Mori13 ти казва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »