Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 SLT-A57 след два дни
Автор: mugen   
Дата:   11-03-12 09:56

Засега - 16mp сензор в тялото на А65, и EVF с по-ниска резолюция:


SLT-A57
Sony ExmorHD 16mp
EVF - 1,44 милиона точки
12 FPS
ISO 100-16000
FullHD 60p AVCHD 2.0
Подвижно LCD




Представяне на 13-ти Март, наличност от Април.

Body only - 700 $/€ [smilie8]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: didesignbg   
Дата:   11-03-12 10:07

Ако беше някой друг производител, щях да попитам какъв е смисъла от толкова еднакви тела, ама it's a sony.
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: mugen   
Дата:   11-03-12 10:13

Всъщност ако тялото е на А65 е доста смислен модел - A65 с 16мп сензор се получава.

И А55 е 16, но това ще е малко по-голямо тяло, а и ъпдейтнат сензор, може би като на 5N.



В крайна сметка нещо между A55/A65.
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 10:14

Canon по едно време се славеха с това, но се спряха, докато Сони натискат до край :))
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 10:15

Добре звучи това, даже с него е можело да започнат...
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: MARLOV   
Дата:   11-03-12 10:18

А защо трябва да е проблем голямото разнообразие!? Няма нищо лошо да можеш да избираш в детайлите.
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: mugen   
Дата:   11-03-12 10:25

И аз не виждам нищо лошо да се пускат близки по спецификации тела, даже трябва да разширят асортимента [smilie6]

Тъпото е, че го правят само в ниските и средни класове, трябва тараничкат и горните. [smilie5]


A77 с 16/20/24MP, с/без въртящи екрани и т.н., от всичко това варират цени и спецификации - тоя с 16mp примерно ще пълни буфера бавно и т.н. [smilie24]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-12 10:41

като му сменят сифрите и хоп A-75

Ама сега новата им политика нали е всеки месец нещо ново.

Няма да чакаме вече Юнуари, Май и Август за обявления....всеки месец по лъжичка. Дано некс-овите лупи са на ред Април
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: didesignbg   
Дата:   11-03-12 10:42

Вместо да хванат да направят едно читаво тяло, предпочитате да има пет дето все нещо не е като света? Може и така да е по-добре.
Също не разбирам логиката да имаш три класа тела 3,5,7 и да започнеш да объркваш потребителя първо с нови цифрички между тях, сега 5ца с тяло на 6ца, която почти била 7ца?
Това което мен ме дразни в Сони е липсата на ясна цел, като почнеш от интерфейса, та стигнеш до позиционирането на телата. Липсва ясен фокус, как трябва да стават нещата. От прекалената програмируемост няма идентичност. Но това очевидно съм само аз.
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 10:47

Абе то хубаво, ама ако на човек дето за първи път си купува камера му е ясно какво му се иска точно от апарата... Иначе се получава малко - вземеш нещо и след 3-4 месеца, хммм това има, това няма па го видях у комшията, че е много яко... Да бях взел Ахх. По някое време, уфф то супер, сега изкарват едно дето хем има от едното, хем от другото, що ли не изчаках...Ох, ама пък моя има трето дето си ме кефи [smilie10] [smilie18]

Като вземеш от другите марки, поне знаеш че е максимума на тоя етап за класа си и следващата камера ще е една цяла стъпка нагоре в почти всеки компонент...

didesignbg [smilie24]
Абе имат договри освен с Цайс и с останалите производители ми се струва [smilie18] [smilie18]
По времето на Д7000 ако бяха пуснали едно като това дето сега се очаква на 16мп + малко по-така тяло в стил А77 и на по-конкурентна цена си ги затапваха от всякъде... То че сега цената на А77 е почти близка до Д7000, друг е въпроса де го има де...



Публикацията е редактирана (11-03-12 10:53)
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: jivkojj   
Дата:   11-03-12 11:38

Все пак да не забравяме каква фирма е Сони. Масовата промишлената електроника се продава по тоя начин - бълвай нови модели с минимални разлики. Кратък цикъл на производство, за да излезе следващия модел. Вменяване на потребителя, че вече е с остаряла техника. Затова и резултата е ясен - много тела, малко обективи.

Нокия се пробваха по тоя начин да продават телефони. В началото работеше, но когато се появи истински иновативна конкуренция в лицето на Apple, HTC, Samsung и се охълцаха. Сега са световния лидер по производство на телефони до 30 евро. Останалото е жалки опити за привличане на внимание.



Публикацията е редактирана (11-03-12 11:39)
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: kapitancho   
Дата:   11-03-12 11:39

Това тяло е обречено, подобно на останалите, започващи с цифра 3, 4 или 5.

Виж, ако бяха взели А77 за основа, щеше да е готино. Просто А65 е достатъчно орязан спрямо А77 и нямаше смисъл да взимат него за основа. Дано Хотснейл е прав за А75.
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: ludiakolio   
Дата:   11-03-12 11:41

Май в тоя форум има няколко канониконски акционери и смятат ,че във всяка тема за друга марка трябва да изкажат хейтърското си мнение за да са доволни,че инвестицията им все още си струва.

Относно слт А57 ,ако е с подобрения 16мп сензор от К5 и Д7000 ще изкърти всичко със слт технологията за 700 евро.[shtrak]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 11:59

Виж, ако бяха взели А77 за основа, щеше да е готино.

[smilie24] Ами а де, и на мен това ми беше мисълта. Тогава щях да ги призная, че наистина мислят максимално за потребителите, понеже предлагат А77 алтернатива с малко пиксели, за тези които са си преценили, че ги устройва + подобрен на макс 16-мп сензор, който ще мачка яко...

ludiakolio, да, за мястото където е класиран, но дори по тия малко спецификации, които са писани горе в темата си личи, че пак се цели ниско, между до сега излезлите модели и тоя апарат... Ако мислиш, че са хейт всички коментари до сега, ок [smilie24]
Хем ви е тъпо, че Сони не продават прекалено много апарати, хем се дразните, че потребители на други марки си изказват мнението защо е така. За мен сами по себе си са супер апаратчета, но самите им решения като фирма са малко странни. Ако пуснем една анкета сред алфа феновете тоя апарат ли искате или онзи, за който споменахме като идея с kapitancho е ясно какъв ще е резултата ;)



Публикацията е редактирана (11-03-12 12:19)
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-12 12:11

Те потребителите на други марки, дето изказват "мнение" в темите за сони, обикновено още от втория пост сте двама, Алекс. Де го Черната станция, как още не се е обадил и той?
А иначе пазарът си казва, кое е тъпо и кое умно, не форумните "маркетьори". Факт е, че в момента в който се появи бройка а77 на пазара веднага я прибира някой, т.е. има НЕДОСТИГ, дори в Бг, при все, че цената на това тяло въобще не е ниска
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 12:15

fast_eyebrow, щото аз тука само в теми за Сони се логвам да пиша [smilie18] Това, че вие сте такива, не значи, че останалите са... Пак за мен се хващате, другите потребители ще ви се обидят, че ги игнорирате, моля ви се [smilie18] [beer]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: jivkojj   
Дата:   11-03-12 12:16

Факт е, че в момента пазара е ПРЕПЪЛНЕН с а77 (справка idealo.de), но няма особен интерес към него (справка гугъл трендс). [smilie3]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 12:17

А иначе пазарът си казва, кое е тъпо и кое умно, не форумните "маркетьори".

Много си прав! [smilie18] И аз това казвам :)

А то А77 ако не може да се продаде, смятай до къде сте я докарали [smilie18] Прекрасен довод!
На тая цена като разлика, която е в B&H ако някой ме пита какъв апарат да си вземе, бих казал А77 без да се замислям [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-03-12 12:20)
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-12 12:17

kapitancho, сериите почващи с 3 и 5 са едни от най-продаваните тела на сони,особено тези с 5, така че за какво обричане става на въпрос[smilie18]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 12:19

Супер, всеки втори със Сони... [smilie24]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-12 12:23

Викаш преситен бил пазарът,а jivkojj [smilie18]
http://www.adorama.com/ISOSLTA77VH.html

http://www.bhphotovideo.com/c/product/817858-REG/Sony_SLT_A77V_SLT_A77_Digital_Camera_Body.html


Алекси, нещо май не ме разбра. Точно, че много се продава. Преди месец в синтезиса във Варна дойде една бройка и след ден го нямаше вече. Доколкото знам така е и в София. Факт. И сега няма нигде



Публикацията е редактирана (11-03-12 12:24)
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: jivkojj   
Дата:   11-03-12 12:25

Абсолютно препълнен:
това са фирмите които веднага могат да доставят а77 (зеленото камионче) само в Германия. Пробвай за сравнение да потърсиш д7000 [smilie3]

 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-03-12 12:26

Я сега всички да си признаят, ако Сони направят апарат като тяло Д7000 /или по друг начин казано, на базата на А77/, SLT, с максимално оптимизиран 16мп сезор, с EVF като на А77, с типичните за технологията много кадри в секунда и приличен буфер и на цена 100-тина до 200 долара под Д7000 няма ли да е апарат, който дори и след 2-3 години като дойде време да е Discounted ще се търси под дърво и камък [smilie3]

За сметка на това ви пускат пак по-малко тяло, все едно няма 1000 такива, до колкото разбрах с намалена резолюция на визьора, който въобще не трябва да го пипат, те и без това хората са скептични малко и там трябва да се търси максимума винаги, заради особеността на технологията... Та това е моята логика [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-03-12 12:31)
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-12 12:32

jivkojj в сайта дет го даваш си направих труда да прочета мнения на купувачи, хубу, че поназнайвам и малко немски. Ми един няма, дето да не е доволен, виж му рейтингите на апарата, дори е в топ продаваните продукти на фирмите, които си посочил, благодаря, че ми го показа[smilie24]
 Re: SLT-A57 след два дни
Автор: jivkojj   
Дата:   11-03-12 12:39

fast_eyebrow, ми тея дето са го купили са такива като теб. Остана и да са недоволни.

Освен това сега поледнах и аз мненията. От 7 мнения в сайта само 3 са 5/5. 2 мения са 3/5 и едно изцяло негативно.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.