Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: Starswriter   
Дата:   04-03-12 02:51

Изчетох доста от темите във форума, но така и не успях да си направя изводи за това какъв апарат да си взема. Колебая се дали да дам 200 - 300 лева за някакъв компактен и малък апарат с не толкова добри характеристики или да си взема голям апарат, със сменяеми обективи и т.н. Но е видимо, че не разбирам толкова от фотография и мисля, че на този етап не съм "достоен" за професионален апарат. Другият проблем е разбира се, че в брой мога да отделя не повече от 300-350 лв. (има вариант и за кредит, но не ми се ще :). Все пак - моля ви предложете няколко добри марки и модели в рамките на тази цена и разбира се - посмейте ми се на невежеството. А относно съвета на повечето от вас - да попитаме в Техно*** и т.н. - опитах - но все попадам на недостатъчно квалифицирани работници. Затова очаквам добър отговор от повечето от вас. Още веднъж се извинявам затова, че ви губя времето с въпроси - но нали все пак един "фотограф" трябва да тръгне от някъде :) Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: slav4cho   
Дата:   04-03-12 03:45

На цена от 300лв,повечето апарати,показват еднакви снимки като краен резултат.Професионален в никой случи не значи,апарат от 1200лв със сменяема оптика.Професионалните започват от 4-5000 нагоре.Качеството при дслр камерите е много по-добро заради по-голямата матрица и качествената оптика,но са по големи и по-скъпи.Бих те посъветвал,ако искаш да се научиш да правиш малко по добри снимки и да търсиш определен ефект,да си вземеш апарат с ръчни настройки(както и другите режими разбира се-PSAM).

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: gbrain   
Дата:   04-03-12 05:22

Каквото и да избереш само недей да взимаш кредит !

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: crownmaker   
Дата:   04-03-12 08:12

Вземи си книгата на NG Как се правят хубавите снимки.Тя е едно доста обобщено ръководство по фотография,но ако в теб спи нереализиран фотограф ще го събуди и ще те ориентира каква камера да си купиш,защото КЕФ ЦЕНА НЯМА![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: caracol.Bs   
Дата:   04-03-12 09:25

Много хора като видят някой с DSLR апарат било то и най евтиния ,че е професионален и аз мислех преди така :)
Ако си решил наистина да снимаш и не ти пречи размерите му отдели 400-500 лв и си купи втора ръка някой DSLR от базара. Така направих аз първият ми апарат беше Nikon D60 перфектен е за начинаещи може да си вземеш и Nikon D40 за около 500лв с китов обектив .Винаги като ти писне да се занимаваш или ако ти мине мерака може да го продадеш ,повярвай ми DSLRите си държат цените в смисъл купих си сапунерка сони за 900лв година по късно не мога да и взема 300.Може и други марки DSLR да си вземеш просто давам пример ....А за ученето рови се в нета и чети сега има една мноого добра книга вчера си я купих "как да подобрим фотографските си умения " от Хеликон я взех . Но при фотографията всичко е проба грешка ....

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: sickdreams   
Дата:   04-03-12 10:20

Здравей, колега. За тези пари няма смисъл от чисто нова техника. Разгледай тук в обявите има много добри апарати, въвеждащи в първите стъпки на фотографията. Гледай за Olympus E-450, E-520 или нещо от тази серия. Има добри оферти за по 400 лв. с обектив или в някой случай, че даже и с два! Това ще е най-доброто нещо, което ще може да направиш в този момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: lacky_boy   
Дата:   04-03-12 12:56

Аз съм в същата ситуация. С жена ми имаме ателие за шоколадови бонбони и фигури и вече се мъчим със сапунерката, а имаме крещяща нужда от хубави снимки. Предвид това, че нищо не разбирам (не мога да класифицирам марките поради липса на опит), си направих труда да разуча в борсата цените на марките и моделите в ценови клас до 400 лв. максимум с китов обектив. И така дано съм полезен на колегата който е пуснал темата:
CANON - 10D и 300D
FUJI - S2PRO
NIKON - D40, D50 и D100
OLYMPUS - E400, E500 и E520
PENTAX - *ist DS, DL и К100
Но тук идва големият въпрос, КОЙ ОТ ВСИЧКИ? За нас те са еднакви. Може би на едната марка обективите и консумативите са по евтини (при евентуално надграждане), на друга екрана е по-голям за да се вижда по добре ръчната настройка или пък сервиза на трета е по евтин!!! Напълно го разбирам колегата, няма такова объркване за начинаещ любител с огромно желание да пробва. И така очакваме отговорите на професионалистите.
Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: pefoto01   
Дата:   04-03-12 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: lacky_boy   
Дата:   04-03-12 14:00

Използвам услугите на продуктов фотограф, даже на двама, но нали се сещате, че не винаги са на разположение. Работим и по индивидуални поръчки и когато продукта е готов, още същия ден заминава към клиента. И pefoto01, ако нямаш конкретно предложение или мнение, моля не ми организирай работния ден. Коментара ти беше неуместен и подигравателен. Така рискувате форума да заприлича на един друг на една масова автомобилна марка, където всеки трети коментар е обиден или некадърно написан.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: peter_m   
Дата:   04-03-12 14:28

За мен избора е лесен. За толкова пари втора употреба най-важното е да е по-малко използван (на малко километри). Защото ако се наложи смяна на затвор например е по-изгодно да се търси ново тяло ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: lacky_boy   
Дата:   04-03-12 16:27

Ето това е добра насока. Критерий N1, да е на малко кадри. Но колко е ориентировъчно максимума, където вече се поема риск? Чел съм, че гаранцията е 100 000, но повечето които се продават са в интервал 30 000 - 80 000. Тук възможна ли е манипулация както при колите? Уверяват те, че е на 160 000км, а то било на 460 000км.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-12 17:22

С жена ми имаме ателие за шоколадови бонбони и фигури и вече се мъчим със сапунерката, а имаме крещяща нужда от хубави снимки.

И смяташ, че като купиш по-голяма камера, и снимките автоматично ще станат по-хубави?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: lacky_boy   
Дата:   04-03-12 17:41

начинаещ любител с огромно желание да пробва.
Отново не помагате на основната тема. Коментирате без да знаете с какво желание ще се отнесем към фотографията. Предлагам на Starswriter да прегледа една друга тема около неговата за избор между Canon 10D и Nikon 40D. Там поне ще научи нещо повече от отговорите.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: El_Fuego   
Дата:   04-03-12 17:54

Казвал съм в други теми, ще кажа и тук: "Техно-нещо-си" не са магазини за фотографска техника и продавачите в тях не разбират за апаратите нищо повече от написаното на етикета с цената. Прекарах преди години един месец с такива и имам много добра представа за нивото им на компетентност - клони към минус безкрайност.

Купувайте си фотоапарат от едната от двете вериги за фототехника и няма да сбъркате. Най-малкото хората разбират какво продават. Е, преди време в едната черпеха с непоискано кафе по повърхностно-обливния метод, но се надявам да е минало.

Сега по темата:
1. Отделете си някаква сума.
2. Разгледайте в сайтовете на веригите предложенията в този ценови диапазон.
3. Изберете си сапунерка с ръчни настройки от покриващите критерия по т. 2, даже по възможност няколко.
4. Питайте някого с по-добри фотографски познания кой от моделите по т. 3 да си купите, ако имате съмнения, че продавачът в магазина държи да пробута определена марка.
5. В краен случай питайте същото и тук във форума.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: pefoto01   
Дата:   04-03-12 17:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: victory13   
Дата:   04-03-12 18:24

каквото и да четът и да карат, им трябва нещо в ръцете да щракат [shtrak]
иначе какво им предлагаш, наум ли да го правят [smilie23]
нещо с тия курсове и книги взехте да се оливате [smilie23]
аман от теоретици и тестове в тоя форум, на нищо не прилича ... толкова ли е трудно да прочетете въпроса, и ако има какво да отговорите, да го напишете... ама не, трябва ентелект да се демонстрира, нищо че в други теми сте смешни... то и в тази [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-03-12 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: pefoto01   
Дата:   04-03-12 18:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: victory13   
Дата:   04-03-12 18:35

най-важното правило във фотографията е да имаш апарат [smilie5]
по темата... ако намерите читаво д40, и китов обектив 18-55, вземете ги, няма да сбъркате [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: peter_m   
Дата:   04-03-12 18:38

"километрите" са според класа на тялото - любителски или професионален и варира много. От към 50000 през 100000 до 400000 ... Разбира се за тези пари се сещаш какъв клас ще е тялото и колко е номиналния живот на затвора. И всичко е според зависи ...


Аз бих събрал примерно около 700 лв и си взема нещо от типа на Д3100+кит - появяват се понякога оферти на нови (или на до 5000 кадъра примерно) апарати или на внесени от америка ...

За около 500лв се появяват почти нови д3000 +кит примерно

И освен всичко ще имаш доста по-висок клас апарат от такъв за 300-400лв ...

Но при всички случаи при такъв избор на първо място за мен са "километрите", след това останалото ...

Да не излезне накрая поговорката - Не съм толкова богат че да си купувам евтини обувки ...



Публикацията е редактирана (04-03-12 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: lacky_boy   
Дата:   04-03-12 20:37

най-важното правило във фотографията е да имаш апарат Скоро един колега ми даде Панасоник TZ10 и след 3 дни настройки и снимане не постигнах очакваният резултат. Дотук един глас за NIKON D40.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: peter_m   
Дата:   04-03-12 20:40

И минус един глас за д40. Страда от един проблем "press shutter button again" - за справка Гуглето. Появява се на около 25-30000 кадъра ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: imitev   
Дата:   04-03-12 22:30

Какво го хвалите този Д40 толкова не мога да разбера.

Колегата имаше и го продаде.

Няма брекетинг, само 3 аф точки, не е много чевръст...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: Tonidi   
Дата:   04-03-12 22:47

Май не го хвалят Д40, а се опитват да са полезни на питащият. Обаче с тия ограничения от 300-350лв. за "професионален" апарат и обектив е като шоколадови бонбони за 45ст. кутията

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: imitev   
Дата:   04-03-12 22:50


Това е вече конструктивно.

Като си вземе за 300 лв. апарат с китака какво му е професионалното?

И как ще пазаруваш нещо професионално, след като не знаеш какво ти трябва за да си го купиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, посъветвайте ме ?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-03-12 23:04

D40 e много прилична и симпатична камера. Ами то при тази гъстота на пикселите и много добра 6 мегапикселова CCD матрица какво друго може да се очаква...
Комбинацията D40 плюс например 18-105 си е направо чудесна.
Много отдавна можех да заменя D40 с нещо по-многопикселно като D90 например като втора камера към S5Pro, но просто не виждам никаква необходимост от това.
Досега не ми се е появявал проблемът "press shutter button again", ама аз съм с 5-6 камери и D40 ми е още почти нов - на някакви си 5 хиляди и нещо кадри.
Така че не го отписвайте с лека ръка това Никонче.



Публикацията е редактирана (04-03-12 23:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: