Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: BlackSnoopy   
Дата:   01-02-13 17:31

Другият месец смятам да си взимам 650D (T4i) с 18-135 STM от B&H.
За портретник смятах да взема Canon 50mm F1.8, който е $110.00 до утре, но видях че днес B&H са пуснали $200.00 намаление на Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM до $289.00.

Не съм запознат с Sigma обективите, въпроса ми е дали конкретния обектив си заслужава? Като изключим HSM мотора, разликата в милиметрите и че е по-бърз как е самото качество на снимките, сравнително добри резултати ли вади? Нямам планове да снимам пейзажи с него, а портрети, както и видео на F1.4-F2.8... като за в бъдеще се обмисля и покупката на Blackmagic Cinema Camera (отново crop сензор).

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: io_bs   
Дата:   01-02-13 18:17

Всичко опира до милиметрите и от това какви портрети искаш да правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: pstoev   
Дата:   01-02-13 18:19

вземай го, цената е повече от добра...
обектива е страхотен!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-02-13 18:24

Изчакай новия 30 1.4 на сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-13 19:21

Ееее, аз очаквах да кажат, че кривял, че не ставал, не бил остър...
ДА, изчакайте новата версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 20:16

По принцип този обектив има един по-съществен недостатък - фронт-бек фокус повсеместно. Независимо от версията. Другото, което си струва да се отбележи са ламелите на блендата. Сигурно ще кажа някоя глупост, но така ги бяха дефинирали - "правоъгълни" са, не са заоблени като новите. Не помня, но мисля, че и на 2.8 бокето става шестоъгълник. В това се изразява този "дефект". Напомня на кино обектив.

Един от любимците ми, но съм на никонска система и не съм правил видео с него. Изчакай новата версия, може да има и някакви по-съществени подобрения, но като цяло е от любимите ми стъкла. Особено за тесни пространства, като това тук.


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1359742279_maria.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: plamen_mom4ilov   
Дата:   01-02-13 22:00

Аз съм снимал 1 година с тази сигма и впечатленията са ми че е много качественн, но няма рисунак на бокето. Аз предпочитам за портрети по-артистичен рисунак, този ми е много мек.
Иначе цената е убиец



Публикацията е редактирана (01-02-13 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-13 22:52

За Никон е ясно- натъртения, евтин 35/1.8, всички чегъртат само с него.
За Канон- бива този 30/1.4, цената е върха като за Америка и света. Бек-фронт фокус и при 2-та Канонски и единия Никонски вариант не се е случвал. Без интервенции от сервиз на Сигма за калибрация и т.н.
Обективът е доста добър за портрети, и е достатъчно остър. Новата версия определено ще бъде доста добра, дано да става не само на кроп, ами и за ФФ. Въпреки че 35/1.4 също не е за подценяване.
Ами...за тия малко пари, бих купил 2 дори, нека да са лоши, със слабо боке, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-02-13 22:54

Аз незнам от кога "мазното""меко" боке е лошо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 23:11

На фулфрейм винетира, но то това не е пречка народа да си снима с него напук на "дефекта"[smilie3]. Като се джойннах при облъчените с това стъкло имаше проблеми и при канон с фронт-бек фокуса.

pd
Става дума за "цоф"-а и "светлинките"[smilie5] Та те не са кръгчета, а са многоъгълничета[smilie18] Забравих от коя бленда нагоре.

Това горе е на 1.4. Ако си внимателен и се съобразяваш с характерните особености на тая дължина, стъкларията е един път.[smilie24] Много се колебах и не съжалявам за избора си.
Има си ги и болестите типични за всяко светлосилно обективче, но на мен отдавна не ми пука за тъпотии.

kvakioh добре го каза - за тия пари взимай. Минус на новия ще бъде цената. Ако повторят нещата с 85-цата, ще бъде и единствен.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 23:26

Тук в галерията е горната снимка, че така пусната ми мазнее. Има и екзиф. Без кьорава обработка и е прост джпег от роу. Само ресайз за галерия.
https://photo-forum.net/i/1696679

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: blacksnoopy   
Дата:   01-02-13 23:40

Благодаря за мненията. Най-вероятно ще взема Сигмата, че един колега ще взима 50-ка и ако ми потрябва мога да разчитам на неговата :)

Тази нова версия на Сигмата знае ли се кога ще се появи по магазините? Но и като се появи надали ще е $300, те сигурно заради това са пуснали намаление..


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 23:50

Ако покрива ФФ, цената забрави да е ОК[smilie3] На другото не мога да ти отговоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: io_bs   
Дата:   01-02-13 23:55

Не покрива ФФ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30mm f/1.4 за Canon APS-C?
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-02-13 00:15

И вероятната цена в долари ще е поне 500$ [smile]
Но се очаква обектива да е много добър и консистентен в качеството си. Старите 30-ки са лотария.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »