Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   19-12-11 18:02

Трябваше темата да я пусна миналия петък и да е сериозно-лежерна, ама не се получи затова сега.

Има голяма доза вероятност да сменям системата към Никон и засега сондирам обстановката.
Интересуват ме алтернативи за Никон на следните канонски обективи.
16-35 II f/2.8 L
24-70 f/2.8 L
24-105 f/4 L

Параметрите, които търся са на първо време качество на картинката, а след това светлосила и съвпадение на фокусните дължини.
Никора 24-70 го оставям като краен вариант, заради качеството на картинката му, a 24-120 не е вариант изобщо.
За широкия край 14-24 е върха на сладоледа, ама не ми е толкова удобед като фокусно разстояние, 16-35 е перфектен в това отношение. Нямам впечатления от никонския 17-35 как е...
Възможни са и комбинации от твърди обективи които да покриват тези фокусни разстояния, стига да не са много по-скъпи от съответния варио обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: didesignbg   
Дата:   19-12-11 18:08

[smilie18]
dau, нали чакаше канонски фулфрейм с малко пиксели и добър аф, баш сега като го обявиха ли ще предадеш отбора.
За спорта, никон толко мек обектив, като 16-35 няма[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: Alex-dan   
Дата:   19-12-11 18:14

Ти за тоя обектив си първи на линия, ама странно защо навсякъде по ревютата го пишат с много остър център и не по-зле от канонските варианти като 17-40Л /който па е голямата работа сигурно/ по останалата част от кадъра [smilie8]

Иначе mitku мисля го имаше 17-35, но не знам дали се намира лесно. Един от обективите дето се чудя, защо още не се произвежда от Никон [smilie8]

24-70... То избора е или Никон или Сигма, но тя в най-добрия случай беше като никона...



Публикацията е редактирана (19-12-11 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: CyberGene   
Дата:   19-12-11 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dametoo   
Дата:   19-12-11 19:05

Здравей,

Аз снимам с кропка и Nikkor 16-35/4 (24-52/35mm). Без каквито и да е претенции, че разбирам имам само положителни впечатления от обектива. Достатъчно остър на f/4 бързо фокусира, стабилизиран (макар че често не включвам стабилизацията ... по скоро забравям да я включа [smile] ). Не знам как е обаче при ФФ. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: zlak   
Дата:   19-12-11 19:15

Здравей,
Въпреки че има харизмата на отличен обектив все пак прочети ревюто на един собственик на 17-35 от ВН:

I wanted a lens wider than 20mm to do some scenic/landscape photography. The specs on this lens looked great and I was excited. After spending a small fortune on this lens I put it to work shooting the Golden Gate Bridge and Yosemite National Park. Although the lens performed well from 20mm to 35mm. I was extremely disappointed that at 17mm the corners were vignetted at all f-stops. Had I known this, I would not have bought this lens. I wrote to a Nikon rep months ago and I still have not heard from them.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: io_bs   
Дата:   19-12-11 21:27

Ревю на Nikkor 16-35mm f/4G ED VR
Conclusion - Pros
Very high image quality on both DX and FX formats
Excellent build quality with dust and moisture sealing
Highly effective optical image stabilization
Fast, silent autofocus with manual override

Conclusion - Cons
Huge barrel distortion at 16mm on FX cameras
Relatively big and heavy for its class (larger than many F2.8 wideangle zooms)
Slightly inelegant flare handling

И крайното заключение:
Nikon's 16-35mm F4 VR is the first true wide zoom to sport optical stabilization, but thankfully doesn't compromise imaging performance to do so. It's an excellent choice particularly for full frame users, but you do need to be aware of its pronounced barrel distortion at wide angle.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   19-12-11 21:36

И кво няма подходящи обективи...

Канон пуснаха чудесното тяло с 2 малки забележки, все още няма група от точки на които да се фокусира, има само 1 и съседните около нея като асист, но това което имат Никон от незнам колко години вече 9/21 точки избор го няма, а на мен ми е много полезно, но това не фаталното, проблема че това тяло ще дойде тук сигурно за 15999лв, за което можеш да си вземеш в момента почти D3s+14-24+24-70+70-200, което е леко неравностойна комбинация...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   20-12-11 13:36

Май никой тук не ги познава никонските обективи [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: rorus   
Дата:   20-12-11 14:03

Дау, ако си решил да сменяш системата - със сигурност и сам можеш да се оправиш. Фотосинтезис или Фотопавильон - ще ти асистират с удоволствие подавайки ти в ръцете най-различни чудесни обективи.

Аз, на твое място не бих сменил системата, а бих насочил енергията си в снимане и проекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: tziko   
Дата:   20-12-11 14:08

.



Публикацията е редактирана (20-12-11 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: ilcoin   
Дата:   20-12-11 14:20

Никаква система няма да сменя, ами се закача с наболелите проблеми на талибаните от другия лагер. [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: valetvitor   
Дата:   20-12-11 14:22

Направи като мен - мини на Сони. Няма да съжаляваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   20-12-11 15:06

Сони няма да мина със сигурност, нито за спорт става, нито за концерти, а основно това снимам така или иначе...

А за Никон да влезнеш тук в магазин и да очакваш да ти дадат тяло и 20 обектива, които точно на теб ти трябват и да искаш да си снимаш цял ден с тях и да тестваш, това мисля че му е ясно на всеки, че няма ка кда стане, ще се радвам да може това да е реалност някой ден, но сега не е така със сигурност.

А ако каже че искам 24/1.4, 35/1.4 и 200/2 примерно и познай какво ще стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pefoto01   
Дата:   20-12-11 15:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   20-12-11 18:08

16-35/4 VR и 24-120/4 VR са толкова зле като цяло, че няма какво да ги коментираме изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: Gruyu   
Дата:   20-12-11 18:17

скъпо удоволствие е смяната....навремето един D2H ми изеде главата![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: bpavlov   
Дата:   20-12-11 18:24


Май никой тук не ги познава никонските обективи

аз ги познавам... ама няма да ти се иска да чуеш каквото има да казвам.
Има все пак изход, ако искаш да не правиш упражнението проби-грешки и няколко хиляди лева фири от препродаване, пиши ми на лични и ще ти кажа кои са хубавите обективи под 200 мм, сравними с канонските Л

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: kvakioh   
Дата:   20-12-11 19:22

Според мен Канон са леко напред с обективчетата, но и Никон не отстъпват: 24-120 си е екстра на Д3/Д3х, Д700, 16-35/4 също. Има твърди- 135DC, 105DC, 180-ка...макрота също достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pefoto01   
Дата:   20-12-11 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: CyberGene   
Дата:   20-12-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   21-12-11 00:47

Е какво ще рече екстремно? Интересува ме качеството на картинката, а тези двата специално не дават това, което търся, за хоби и туризъм сигурно си стават, ама иначе не чак толкова... ако човек не е взискателен и не търси добър резултат сигурно няма да има проблеми.

Иначе от Д700+70-200 на 6400 исо имам вкъщи кадър 50х70 на еталбонд и си е перфектен...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: navy   
Дата:   21-12-11 01:00

утрепал се е за спорт това ще ти кажа, д700 и 70-200/2.8, няма такава зла комбинация...

аз моето 70-200 го продадох, попадна у добри ръце [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pefoto01   
Дата:   21-12-11 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: navy   
Дата:   21-12-11 01:20

Нещо съм склонен да си мисля, че туристическите обективи са палачинките... на някой малко и компактно тяло [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »