Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   28-12-11 15:03

Я кажете най-добрата според вас комбинация за целта. Или има ли смисъл. Имам си ултрашироко Токина 11-16, стабилизирания китак 18-55 и 70-200 - нестабилизиран. Искам някакси да уеднаквя филтрите и резбата. Видях от снимките, които снимам, че рядко ползвам 200 мм. Та мисля си, дали ще е удачно да заменя китака и 70-200-а, с 24-105 примерно. Я кажете някакво мнение по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: imitev   
Дата:   28-12-11 15:18

китака може да го смениш с 17-55 2.8is [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   28-12-11 15:59

То, може ама цената хич не е малка. Идеята е да ги смъкна до 2, то с 3 е ясно: Широк, среден, и теле зоом. Почти не ползавм отворени бленди. Така, че за целта мяй няма смисъл според мен от 17-55 2.8is.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tantris   
Дата:   28-12-11 17:03

Кривенето фактор ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   28-12-11 17:07

Фактор е, щото влияе и на остротата все пак. Трябва все пак да е в определени граници. Защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: apollo   
Дата:   28-12-11 18:25

Ето ти съвет: Токината и 70-200 да не си ги пипнал! Махаш само 18-55 и го заменяш за Сигма 17-70 Макро/първо я пробвай за да си сигурен, че ще се разбере с тялото/[smile] [smilie24] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   28-12-11 20:07

То и аз бях тръгнал да правя сет от 3 обектива, но чуденката ми беше не става ли с 2. Широк + среден до леко теле. Затова ми хрумна идеята с 24-105. Щото и бюджета притиска, не за друго. А по-лесно за носене са 2. Аполо мерси иначе.


Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: apollo   
Дата:   28-12-11 22:16

Дупката между 16 и 24 не е никак малка... а точно в нея са и голям процент от използваемите дължини. Освен това 200 са си 200... и си трябват [smilie24]

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: io_bs   
Дата:   28-12-11 23:53

apollo написа:
> Дупката между 16 и 24 не е никак малка...

Едва ли е повече от две-три крачки [smilie3] Според мен няма смисъл в това да се „запълва“ цяла дължина (от 11 до 200мм в случая).

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   29-12-11 00:49

Да, милиметрите са доста. При широко и всеки мм има значение, и невинаги могат да се правят крачки. Аполо е прав. Както и io_bs. Та, дали е оферта Токината да се замени за примерно сигма 10-20 и към него вече 24-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: io_bs   
Дата:   29-12-11 01:17

Токината е по-добра от Сигмата, аз не бих я сменил (ако я имах[smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   29-12-11 08:57

И аз знам, че токината е по-добра.Явно ще се събират пари за сигма 17-70. Мерси все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: chukov   
Дата:   29-12-11 09:04

24-105 е хубав обектив, но като фокусно разстояние е подходящ за фулфрейм

70-200 е задължителен обектив
вместо да се купува 17-55, който наистина е прекрасен обектив, но е за кроп, по-добре вземи 17-40. Винаги можеш да го продадеш един ден. Стига да уцелиш добра бройка, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Комплект от 2 обектива за Landscape - АPS-C Canon
Автор: tyunkata   
Дата:   29-12-11 11:57

Чуков, благодаря и на тебе. Така е и Токината, и 70-200 си ме кефят, ама някакси исках да намаля бройката и теглото, Да ги направя на 77мм резба, да е лесно и с филтрите. Ма няма пълно щастие :) То е ясно, че за пейзажи е по-добе FF, ама засега финансите също не помагат в тази насока. :) Та значи, чакаме новата година и новия късмет, дали стъкло или голямо тяло... времето ще покаже. Май по-добре е да тренирам за по-добри кадри, отколкото за по-добри стъкла. Приятно посрещане на 2012 на вас :)[cool]



Публикацията е редактирана (29-12-11 11:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »