Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: claas   
Дата:   28-12-11 11:31

Здравейте,
Имам Panasonic Lumix FZ30. От една година е в пенсия тъй като миналата коледа си взех D90.
Lumixa го оставих на родителите ми но за една година има 30-40 кадъра и събира прах върху единият гардероб. Много голям им бил, много сложен.
Мисля да го продам и да им взема нещо по компактно.
Изисквания:
- Широк обектив , около 24мм
- Без голям ZOOM, 3х; 4х е добре
- Светъл! Лумикса е 1:2,8-3,8
- Стабилизация
- Режимите да се избират с колелце а не от менюто.
- Цена до към 622 лв.
Спрях се на Nikon P300 заради f 1,8.
Ако се сещате нещо подходящо, пишете.

Чудя се, може ли Лумикса да се мери с тези нови апаратчета ( все пак е на 6 години) или има още хляб в него.

Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: Славов   
Дата:   28-12-11 11:45

Доооооооста от тези нови апаратчета с матрички 1/2,3`` FZ30 си ги слага в джоба по качество на снимката... верно новите са компактни, имат високо исо, снимат хд видео.... но човек знае ли какво прави.... [smilie3]
Но за родителите ти явно ще е по-удобен компактен апарат и ще се снима в режим ауто... вземи им поне нещо с матрицата на стария 1/1,8 а защо не и по-голяма...

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: hartt   
Дата:   28-12-11 11:59

Изискванията са така поставени, че водят към вече направения избор. За по-голямата матрица не достигат малко парички, а и едва ли хората ще видят някаква разлика. Единствен въпрос: след като става дума за родители ...[smilie8], с възрастта обикновено /но не задължително/ се явява далекогледство и снимането по екранче си е мъка - да не би да очакват визьор?
В Панасоника си има хляб и поне като качество е по-добър от Никона, но си е вярно голям, сложен и най-вече: на широкото е само 35 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: simbon4o   
Дата:   28-12-11 13:27

ако можеш да намериш втора ръка FZ18-28... идеално. Ако не избора е сложен понеже всите сапунерки са злета от новите евтини - снимат като гаден телефон. Особено назобаните с по 12-14мп.

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: claas   
Дата:   28-12-11 14:24

Не търся много пиксели, 8-10 си е добре.
Но заради пазара и рекламата, производителите ги надуват 14-16.
Иначе съм си харесал Lumix DMC-LX5; Olympus XZ-1; или RICOH GX 200 ( снимал съм с последният и много ми допадна) но цената е 800-900 лв. А за тези пари предпочитам най-евтиният DSLR пред скъп сапунер. Но пак идва проблема с плашещият размер. Макар че с D90 снимам доста по лесно отколкото с FZ30 (мое мнение).

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   28-12-11 17:45

Просто търси нещо с по-голяма матричка, за съжаление в последно време утлразуум сапунерките са с 1/2,3"

Ако би прежалил зуума - "Г" серията на Канон; Панасоник ЛХ 3/5?

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: asahi   
Дата:   28-12-11 19:11

Този FZ30 няма ли ламерски режим? Всеки нов апарат ще доведе със себе си усложнения в експлотацията. Проблемът трябва да се решава, а не да се заменя с друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: simbon4o   
Дата:   28-12-11 19:52

30-ката има ламерски режим и то добър ама ... размерите пречели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Подмяна на Lumix - FZ30 ?!?
Автор: asahi   
Дата:   28-12-11 22:16

Не влиза ли? Да го пъхат другаде тогава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »