Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   27-12-11 13:09

zdraveite.molq vi kajete si mnenieto za tozi model aparat i dali si zaslujava da se vzeme na izplashtane.mersi mnogo

aparata e tozi :D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: Myth   
Дата:   27-12-11 13:20

Перферктен е!
Ама зависи, какво търсиш.



Публикацията е редактирана (27-12-11 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   27-12-11 13:51

zdravei,blagodarq za barziq otgowor.w momenta sam s nikon p6000,no iskam po wisok klas za po kachestweni snimki.imash li nabludeniq kym tozi aparat ili da se nasocha kam drug,poneve shte e na lizing i gledam da e ne poweche ot tazi suma.imal sam drugi 2 pentaxa no tip sapunerka i sam mnogo dowelen ot kachestwoto na snimkite koeto prawqt,zatowa i pak iskam da si wzema ot syshtata marka.s edna duma zaslujawa li si ili ne tozi aparat,poneje ot kakto go vidqh nqmam tyrpenie da si go wzema,no reshih da popitam i za mnenie tuk.blagodarq ti predwaritelno

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: idivanov   
Дата:   27-12-11 14:02

Перфектен фотоапарат няма. Има добро и по-добро съотношение цена/качество на изработка и снимки. Пентакс К-r е от втория тип.


Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   27-12-11 14:30

estesweno che nqma perfekten,prosto pitam dali si zaslijawa,ot dwete mneniq dotuk,razbiram che pokupkata mu si struwa i shte sym dowolen

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ZENON   
Дата:   27-12-11 14:52

off/
и как никой не се измори да чете на гацето шльокавицата...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: AlexHD   
Дата:   27-12-11 14:52

Няма да сбъркаш с к-р. Имам такъв. Ако имаш конкретно питане - пиши ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: io_bs   
Дата:   27-12-11 15:00

gacebace1 написа:
> iskam po wisok klas za po kachestweni snimki

По-високият клас фотоапарат няма да ти направи снимките много по-качествени. Трябва да познаваш апарата си и настройките му - ако ги ползваш както трябва, и най-евтиният апарат ще направи сносна снимка с добро качество.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   27-12-11 15:32

po tap 'komentar ot twoq nqma i ne moje da ima

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   27-12-11 15:36

qsno e che shte naprawi snosna snimka,no edwali move da se srawnqwat m/u tip sapunerka i tozi klas,ne se zaqjdam no nqma nuvda ot komentari koito ochewidno se znaqt,waprosa beshe dali si zaslujawa tozi aparat za parite i e poweche ot qsno che kogato poznawash tehnikata chak togawa move da prawish hubawi ili loshi snimki

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-12-11 15:48

Давай смело баце,машинката е добра,а парите и още по-добри.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   27-12-11 16:31

mersi kolio,nadqwam se naistina da e taka

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: Myth   
Дата:   27-12-11 17:09

ZENON все пак е прав за шльокавицата, най-малко правилата на форума го изискват.
Колкото до по-качествените снимки.... хайде специално към теб gacebace1 влез в профила ми и кажи кои снимки съм правил със сапунер и кои с DSLR, почти съм убеден, че няма да можеш да познаеш, въпроса ми е не е към останалите, държа да подчертая,
Когато искаш да скочиш от сапунер, към DSLR хубаво е да знаеш, какво ТОЧНО, не ти дава сапунера и какво ще ти даде DSLR-a.
Ако си с ограничен бюджет, (с какъвто изглежда си) и нямаш намерение да наливаш пари в обективи и изобщо във фотографията... този Пентакс е повече от перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: io_bs   
Дата:   27-12-11 17:32

gacebace1 написа:

> po tap 'komentar ot twoq nqma i ne moje da ima

Твоят въпрос беше още по-тъп [smilie3] В сравнение със сапунерките SLR-ите дават повече възможности на фотографа като ръчни настройки, по-добра ергономичност, по-бърз и точен фокус, възможност за смяна на обективи, нисък шум при по-високо ISO, повече допълнителни аксесоари (филтри, дистанционни и т.н.). Ако ползваш един SLR като обикновена сапунерка, подобряването на качеството ще е незначително и няма да си струва.
Успех с покупката все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   28-12-11 20:17

io_bs нямах предвид твоя коментар,а този за шльокавицата,съгласи се че макар и като любител ,няма нужда от подобни изказвания след като съвсем възпитано попитах за мнение за посочения модел апарат.благодаря за пожеланията и за посочените от теб примери в кое е по дъбр ДСЛР от сапуерката,но аз чета доста литература също и не снимам за първи път и тези предимства ги зная,вярно че за първи път ще ползвам такъв апарт ,но идеята беше дали си заслужава парите,до тук всички коментари са положителни,ако някой мой въпрос ти се е сторил тъп то съм го задал неволно като такъв,за което се изивнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   28-12-11 20:21

muth благодаря за това че си откликнал на въпроса ми със своя коментар и за мнението ти за апарата за който питам.относно бюджета с който разполагам ,не смятам да го удостоявам публично :) има разлика в това с какво разполагам и колко ми се дават при положение че иксам нещо качествено ,но в същото време съм далеч от мисълта да ставам професионалист в тази област.нищо лично но очевидно ти незнаеш а и няма как да знаеш моя бюджет къкъв е и нека това че съм писал че ще го взимам на лизинг не те подвежда :) може би си имам причина да го взимам по този начин:)

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   28-12-11 20:30

едно последно питане,днес ходих в технополис да видя въпросня PENTAX, не успях да го видя как снима понеже не можеха да ми го заредят,предложиха ми CANON D500 С ПОДАРЪК ОЩЕ ЕДИН ОБЕКТИВ НА ЦЕНА ОТ 650 ЛВ.това е цената само за обектива.ще взема едния от двата но според вас кой е по добрия като апарат.pentaxa снима в raw нещо което няма да ползвам.като се абстрахираме от това че с канона дават и един обектив коеот не е малко естесвено,но все пак предимството в чия полза е?Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: Myth   
Дата:   28-12-11 20:51

gacebace1
От предпоследния ти пост става ясно, че си доста докачлив, дори не ме и интересува бюджета ти. А от последния ти пост става ясно, че си доста далече от "но аз чета доста литература също и не снимам за първи път и тези предимства ги зная,вярно че за първи път ще ползвам такъв апарт ,но идеята беше дали си заслужава парите,"
Ако четеше доста литература, първо нямаше да пишеш толкова неграмотно и щеше да знаеш, че изреченията започват с ГЛАВНА буква, щеше да знаеш, освен това, че след препинателните знаци има интервал.

Щеше да знаеш, че всички DSLR-и СНИМАТ В RAW и също така щеше да знаеш, че големите хипермаркети, НЕ СА най-подходящото място за закупуване на фототехника, особено DSLR-и и обективи.
Успех с покупката!

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   29-12-11 09:12

Myth прав си,не те интересува бюджета ми,колкото до неграмотното писане,прекрасно зная кка се пище но след почти 5 часа път и веднага след това доста физически труд,нещо което теб не те интересува естесвено,ми е през........как пиша.Относно химермаркетите,да може и да не са най-подходящото място съгласен съм,все пак не са специализирано в дадена област,просто там го видях,има хиляди магазини предполагам и никъде не съм казал йок от там ще го взема на 100%.Не съм докачлив,просто не разбирам хората които след като ги питаш нещо за дадена стока ,взимат отношение по финансовите възможности на този който се е поинтересувал от нещо съвсем различно,все пак въпроса беше заслужавали си парите, не да ли е най доброто-апарат за 7000лв ще е по хубав ясно,очевидно и очевадно е това.Все пак още веднъж ти благодаря за пожеланието.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: simbon4o   
Дата:   29-12-11 09:23

Ако няма да ползваш роу формата - не си купувай изобщо ДСЛР!
Канон 500Д ще е с най-гадния китак без стабилизацията - като вземем предвид че канон по-гаден апарат със сменяема оптика не са правили скоро това си е набутвация на годината.

ДСЛР-ите имат дваосновни плюса спрямо турбосапунерките -
1. роу формата ивъзможността да извадиш повече материал от снимките
2. сменяемите обективи и възможността да сложиш хубав обектив който да прави неща които сапунерките не могат.

Ако няма да ползваш тези неща - не сикупувай ДСЛР.
Ако не ме послушаш поне вземи пентакса и ще ми го продадеш след 6 месеца на много по-ниска цена и аз ще съм щастлив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   29-12-11 09:27

Myth,забравих само да взема отношение по коментара ти за снимките които няма да позная,тези правени с сапунерка и тези които не са,да прав си може би няма да позная ,но едвали съм единствения :))))коментара мие относно това че,казваш не се отнася за останалите :))),даже и д асъм единствения в което силно се съмнявам,повярвай няма да ми стане нищо от този толкова "ВАЖЕН" за теб факт.Все пак съм аматьор-това е все едно да ти задам сходен въпрос от моята професия-убеден съм че едва ли ще дадеш смислен отговор за неща които коренно се различават но на теб ще ти изглеждат еднакви.Не се заяждам, просто коментирам написаното от теб.Жалкото е само че,в началото се зарадвах относно положителните коментари ,даже зададох още един въпрос,и се стигна до нещо което явно е неизбежно,редовните участници в който и да е форум,в случая конкретно този тук,започват с заядливи или обидни коментари,не визирам само себе си като човек който рядко влиза тук,напротив направи ми впечатление че всеки който е попитал за нещо,има такива коментари по негов адрес.Манталитет какво да го правиш

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   29-12-11 09:36

Simboncho благодаря за това че взе отношение към въпроса ми,аз също не останах очарован от канона,но пентакса не можаха да ми го заредят,а батерята беше изхабена.Колкото до рав не смятам да го използвам,но човек никога не знае,в смисъл интересна мие тази област,друг е въпроса дали ще имам време да я изуча.Колкото до продажбата му :))))едвали ще стане,просто не си продавам нещата които ми харесват и ми вършат работа.Сега ползвам никон кулпикс 6000,не снима лошо но.....с ДСЛР съм снимал малко и определено повече ми харесва как излзиат на хартия.Колкото до обективите,със сигурност ще си взема и друг но и няма да давам луди пари за всякъкъв вид техника свързна с фотографята.Снимките които обичам да правя като изкл.тези свързани с семейството ми,са природа,цветя,птици,пейзажи.......Още веднъж ти благодаря за споделеното мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: Myth   
Дата:   29-12-11 09:53

gacebace1 Бе що сте толкова докачливи бре, коментара ми относно това, че няма да познаеш сапунерските от ДСЛР снимките в профила ми е свързан с твоя коментар, че не могат да се сравняват сапунерски с ДСЛР-ски а именно "no edwali move da se srawnqwat m/u tip sapunerka i tozi klas,". Никакво заяждане няма, просто се опитвам да ти обясня, че при определени обстоятелства няма значение дали със турбосапунер или DSLR в един от по-горните си постове и други работи съм написал ама...
По принцип винаги е по-добре DSLR ама само по принцип, не по принцип, идват неща като, какво очакваш от апарата си, какво ще снимаш, какви са ти изискванията от към размери.
Най-важните предимства на ДСЛР, като изключим сменяемите обективи, са:
1. По-бърз фокус.
1.1 По-бърз фокус при лоши светлинни условия и като цяло по-добра работа при лоши светлинни условия
2. По-нисък шум, при високо ИСО
3. По-голяма матрица, по-добра динамика, по различен ДОФ
4. Оптичен визьор
5. По-добра ергономия, включително и повечето изнесени бутони
6. Възможност да закачиш свястна светкавица
7. Снимане в RAW

Тези според мен са достатъчни за да можеш да направиш избора си.

На въпроса ти СТРУВА ЛИ СИ ПАРИТЕ Пентакс К-р, да струва си парите.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-12-11 11:48


Баце ,за това което ще правиш като любител и по-ниско като клас или старо като модел пентаксче ще те радва.За по-добри резултати и по-голямо удовлетворение от любителското ти творчество си намисли (или запази) и бюджет в скоро време за да разкачиш китака и да му "боднеш" на това тяло обективче с по-добро качество,но това след като разбереш в кой диапазон би те радвало и като посвикнеш малко с контрола върху тялото,а пентакс в това отношение са много добри и практични.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR фотоапарат PENTAX K-R 18-55
Автор: ombre   
Дата:   29-12-11 13:00

Благодаря и на двама ви за коментарите.Днес ги сравних и мога да кажа че сте напълно прави пентакса прави поне на първо виждане за моето око де :))))по хубави снимки а именно с по малко шум,снимах и с двата едно и също нещо на автоматични н-ки за да е максимално обективно.Плюсовете които Myth е изброил няма какво да кажа за тях в смисъл-да така е :)))това е и причината поради която искам да си взема такъв апарат.Относно разликата в сапунерките,може би не съм се изразил правилно в по предното ми изказване,в никъкъв случай не смятам че снимат лошо или че не са почти на едно ниво,напротив,но нятам тези възможности и да смея да твърдя в сравнени 2 снимки м/у моя и един ДСЛР-апарат,че втория направи много по кристална снимка ,в смисъл едната леко замазано стоеше,докато тази беше по контраста,незная да ли се изразявам правилно,ако не е така моля за извинение :))))),и последно към Myth-не се сърдя бе човек ,разбери напротив даже ще се радвам когато го взема за помощ от към съвет най малкото,ако разбира се нямаш нищо против или някой друг,все пак това ще мие първия и няма как да зная всичко.ОЩЕ ВЕДНЪЖ ОГОРМНО БЛАГОДАРЯ КЪМ ТЕЗИ КОИТО СПОДЕЛИХА МНЕНИЕ И ПОМОГНАХА В ИЗБОРА МИ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »