Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Настройка на телескоп
Автор: pronas   
Дата:   23-12-11 14:33

Здравейте, преди 3-4 месеца закупих телескоп SKYMAX-127 SynScanAZ GOTO от Андромета http://www.astronom-bg.com/oscommerce/catalog/product_info.php/cPath/1_9_85/products_id/467
, но проблема е, че не мога да се справя с настройката на AZGOTO системата, както и да вкарам координатите на мястото на което са намира телескопа. Имам книжка, гледах и филмчета в Youtube, но така и не успях.
Телескопа се намира в едно село край Елин Пелин, и идеята ми е, ако някой има идея от този телескоп и може да ми помогне, след нова година съм готов да се разбера с него в удобен момент и да го взема с кола и срещу заплащане да ми съдейства и покаже как стават нещата. Имам и преходник за снимки с ДСЛР, но също не знам как се монтира и т.н.
Очаквам отговор от колеги които имат идея и биха ми било от полза, като оставят някакъв контакт на лс. за да се свържа с тях!
Поздрави и веселе празници на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на телескоп
Автор: apollo   
Дата:   23-12-11 17:03

Опитай тук... [smile] [shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Настройка на телескоп
Автор: b0bb0   
Дата:   23-12-11 19:33

Наистина, най-добре е някой от София да ти покаже. Може да попопиташ и продавача. Но пък може да опиташ отново сам, не е сложно, на дисплея се показват командите и просто трябва да се следват. Важно е да хоризонтираш добре, да въведеш верни час и дата, часова зона, лятно/зимно време, координати на мястото... това се сещам в момента. После трябва да избереш методът на алайнмента - колкото повече звезди, толкова по-добре ще намира обектите после.

За снимането - този вид монтировка (азимутална) не е подходяш за снимане, освен на Луната, на бързи скорости. Мъгели няма да можеш да снимаш поради т.нар. въртене на полето - звездата в центъра ще остане точка, а останалите ще са дъгички около нея. Колкото по към края на кадъра са, толкова по-дълги ще са дъгичките.

За монтирането на фотоапарата - обикновено трябват два преходника - Т-адаптер и Т-ринг за съответния байонет. Т-адаптерът се завива на резбата на дупето на телескопа, на него се завива Т-ринга и на него се монтира апарата. Не казваш какъв е твоя адаптер.

Друг проблем със снимането е че като сложиш апарата отзад е почти сигурно че ще натежи. Дори и да стегнеш оста ще тормозиш моторчето, което се върти постоянно. Има малка възможност за балансиране с тръбата напред-назад, но недостатъчна.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »