Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-11 19:34

Значи програмата е оригинална, купена от Никон.
След по-интензивна работа - увисва и трябва да е рестартирам. (не цялата система, а само програмата).
Нагласена е да пази всички стъпки от процеса на редактиране. Суап файла достига 1.5-2.0 гигабайта.
Компютърът е с Intel i7, 3.07 GHz, 6 GB RAM, NVidia GTX 275, Windows 7 Professional.
Въпросът е: Софтуеърът ли има бъг или да търся фала в паметта, диска или видеото?

Увисва при опит за запис на редакцията или при няколко бързи команди за редакция.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-11 19:49

Определено програмата. Когато се натрупат много редакции, особено ако са обработени няколко подред снимки редовно се случва това. Задай малко по-голям кеш на програмата и ще се разредят. Но в никакъв случай не е рядко явление на уиндоус. На ХР беше още по-тегаво с много и тежки обработки.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-11 19:57

Cash Size, в програмата, го описват само, че е за тъмбнейлс (брой снимки). От там ли се определя размерът му и за редактиране? Кой размер е "подходящ? От 2 до 99 Гигабайта!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-11 20:10

Там са 2 настройки :

Browsing Cache - това е кеш-а за тъмбнейли в браузъра.

Отдолу има Editing Cache
И там 2 опции:
Cache files saved withing the editor - това прави кеш на всички стъпки за последните Х снимки.
Cache files Created in a batch process - това пази кеш на настройки за всички файлове, които си редактирал в бач.
Отдолу с опция Limit Cache size с плъзгача задаваш за колко файла да пази кеш. Мисля, че това определя броя снимки от първата опция - т.е. колко назад кешира - например последните 120 снимки...

Аз моя кеш съм го задал колкото ми е рам паметта - 4г.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-11 20:26

Благодаря. Пробвах с плъзгача, но пак си зависва. В повечето случай, като му кажа save. В повечето случай ми излиза прозорче, че не може да запише промените. Затова си мислех, че проблемът може да е от паметта или диска. Но на никаква друга програма не ми излиза същият проблем.
Май ще трябва директно на Никон УСА да пиша. Не може фирмен софтуеър да има такъв бъг!

П.П. Двете опции за кеша включени ли са ти?



Публикацията е редактирана (18-12-11 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: volenE   
Дата:   18-12-11 20:30

Проблема не е в хардуера. Програмата е доста тромава. Разбира се че може да има бъг. Канонския софт DPP е три пъти по бърз от Lightroom (разбира се с по-малко функции) и поне пет пъти по-бърз от Capture NX. Купи си Lightroom и няма да съжаляваш. На всичкото отгоре Capture NX не ти я дават безплатно с фотоапарата както е при Канон. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-11 20:44

MarinY,

Махната ми е отметката за кеш от бач, защото бачове не пускам. Четох теми преди време и наистина е проблем на Кепчъра, при това не изолиран, а доста често се случва. При мен се случва след като наредя примерно 2-3 версии и сложа по едно 10тина обработки във всяка версия...

Пробвай да махнеш опцията да пази всички обработки активни, може пък да се оправи...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-11 20:50

Май така ще направя, но е много тъпо да не виждаш какво си редактирал и всеки път да реактивираш процеса.

Написах им едно гневно мнение, жегвайки името Никон. Ще видя какъв ще е отговорът. Все пак са си 150 долара за боричкане с програма.
По отношение на друг редактор, все си мисля, че е най-добре да си се ползва фирмения. Не може да си нямат някакви скрити знания, които не се пускат към външни разработчици.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: steeens   
Дата:   18-12-11 21:07

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Никонски неволи. Доста е нагло и да ти искат пари за да ти създават проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: vikitovikito   
Дата:   18-12-11 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-11 21:30

Налазиха ни![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: ecobo   
Дата:   18-12-11 22:14

Мислех да си го купувам това, но след малко тестове се отказах и си купих ъпдейт за С1 Про - далеч по бърз, вади много повече информация от файловете, много по-точни цветове... Просто реших, че никонския софт ще го притежавам само ако ми го дадат без пари. Прекалено е бавен за платен, да не говорим какви безобразия върши (доста често) с цветовете... Куца работа [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: steeens   
Дата:   18-12-11 22:56

MarinY , истината понякога боли.[smilie5] Намека ти е леко неуместен.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-12-11 23:06

При мен върви без проблем, освен че е леко тромав, но в рамките на нормалното. Нали скоро ще му пускат нова, напълно преправена версия според слиховете. Не разбирам зорадството на всички останали ултраси, та нали никой освен никонци не си ползва фирмения софт и без това... Явно има обяснима причина да разчитат на Адоби основно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: uri64   
Дата:   18-12-11 23:19

Пробвано ли е Run as administrator?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-11 23:51

MarinY,

Сега се сещам, че преди имах ядове с версията на .NET и от нея идваха проблемите. Сложи последните ъпдейти на .NET и виж дали ще има промяна.

И пак казвам - при мен се случва рядко да го има този проблем, и както казах само с файлове с наистина много обработка.

Capture One не ми допадна поради една единствена причина (говоря за версия 5 ако не се лъжа) - тия негови кеш файлове просто ми скъсиха живота...Всяка една папка, която съм преглеждал имаше тъмбнейл кеш, всеки отворен файл 2 пъти по-голям кеш... Иначе да - цветовете наистина са много много точни. [smilie24]

Канонци въобще да не се обаждат, че техния ДПП върши точно толкова работа, колкото и струва [smilie18] [smilie18] [smilie18]. Аз не познавам някой, който да бърка рецепти с него [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   19-12-11 00:15

Благодаря, ще го пробвам.

П.П. За Стинс:
Намекът ми е натвърдък. Имам въпрос и се нуждая от съвет. Който може и иска, помага. Който не може се радва, че някой друг има проблем. Как се наричат подобни хора?



Публикацията е редактирана (19-12-11 06:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: fizo   
Дата:   19-12-11 10:18

Този проблем с увисването при опит да save-на го имах и аз.И не е от памет, рам или каквото и да е. Реших го като си ъпдейтнах програмта с по нова и по стабилна версия. Сега може да ми забие в много редки случай когато наистина прекаля с обработката и имам повече от 20-30 стъпки... Но бъгава или не, не мога да се откажа от нея толкова е приятна за работа тази програма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: stormfx   
Дата:   19-12-11 10:30

Купих я, но спрях да я ползвам поради нестабилност. Пробвал съм на различни компютърни конфигурации, но без резултат. Особено при бач процес, когато прилагам запаметени настройки за корекции на повечко файлове гърми в 100% от случаите. Писна ми и минах на Лайтрум. NX2 не е направена на ниво като за платен софтуер и няма да се трогнат от писмото ти. Потребители от цял свят реват от сума време, но ефект засега няма [smile] Не мисля, че има нещо, което да можеш да направиш.

Поздрави,


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: compur   
Дата:   19-12-11 10:51

Ето някои съвети:
1. CaptureNX2 е 32-битово и затова трябва да се стартира, като такова.
2. Работи с реалната ти снимка, а не с някакво превю и затова е бавно.
3. Работи в 16-бита за всички снимки в RAW.

Ето и по-подробно за какво става дума:
So now, some practical tips how I get a stable NX2 install under Win 7 64bit:
http://www.fotografie.fr/fotoforum/viewtopic.php?f=42&t=820



Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   19-12-11 16:01

Благодаря ви на всички за съветите.
Поне си върнах доверието в машинката. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: compur   
Дата:   19-12-11 17:08

а доверието в програмата? [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: MarinY   
Дата:   19-12-11 17:19

Довечера ще ползвам съветите от линка на Compur.
Въпреки всичко ще си я ползвам. По отношение на цветовете и прецизността на контрол, мисля че е несравнима с останалите РОУ редактори.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: compur   
Дата:   19-12-11 20:25

Така е! 100% чете правилно информацията от файла ти! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 - къде е решението?
Автор: volenE   
Дата:   19-12-11 20:57

По отношение на цветовете и прецизността на контрол, мисля че е несравнима с останалите РОУ редактори.

Не бъди заблуден никонаджия. Lightroom според мен се справя доста по-добре по отношение на ефективността. Пък от Никон могат и да правят хубави фотоапарати, ама програмата им просто не струва.

Хвани 10 НЕФ или както там беше никонския роу и ги обработи идентично в двете програми, виж с коя ще стане по-бързо и какъв ще е резултата и ще разбереш какво имам предвид. Въпреки, че първите версии на Lightroom също забиваха. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »