Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   05-12-11 20:44

Здрасти, имам нужда от помощ, във връзка с фотографията.
Снимам по дискотеки. Искам да получа максимум яркост.
Да кажем - http://www.zoneart.eu/index.php?option=com_eventlist&view=details&id=187:halloween-party&Itemid=27
Как да стане? Дайте идея. Благодаря.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: nsirakov   
Дата:   05-12-11 20:51

със светкавица
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: shtukov   
Дата:   05-12-11 21:18

За такива снимки и вградената върши работа..
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-12-11 21:21

Всичките снимки от линка са минали фото обработка.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: shtukov   
Дата:   05-12-11 21:36

И по точно - Photoshop-Image-Adjustments-Shadows/Highlights

 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   05-12-11 21:52

Пробвах но се променят цветовете само на обектите които са на фокус. Светкавица използвам, външна. Проблема е там, че снимките трябва да придобият вида на тези от линка, който съм дала... Лично на мен ми е трудно...
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: shtukov   
Дата:   05-12-11 21:58

Туй с промяната на цветовете само в зоната на фокус ще да е незнаен поне за мен номер.. Сложи тук една снимка да видим какво ще правим.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-12-11 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: tvk75   
Дата:   05-12-11 21:59

ами с по-добра светкавица, осветление и евентуално после обработка с Фотошопа

друго няма [smile]

а,има,майсторлък



Публикацията е редактирана (05-12-11 22:00)
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-12-11 22:06

Ина,
не "обектите, които са на фокус", а обектите, върху които е мерено. Не че не са същите, но ще е по-лесно да го разбереш. Ако имаш много добре осветен обект и освен това в кадъра мнооооого тъмни обекти, на сензора/филма трябва да запишеш едновременно много светли области и тъмни области. Или по друг начин казано сцената има голяма динамика (мисли, че динамика е грубо разликата между най-светлите и най-тъмните области, които носят информация), и което е по-интересно, динамиката е по-голяма от тази на сензора на камерата ти.
shtukov много правилно ти е посочил начина - Photoshop-Image-Adjustments-Shadows/Highlights за да се намали яркостта на най-светлите области и да се изсветлят най-тъмните. Това, че при теб не се получава - пишеш, че тъмните области не се променят - означава че те са просто изцяло черни - там не се е записала информация, тя е изгубена и колкото и да ги изсветляваш в тях разработка няма да има.
Затова - след като имаш външна светкавица - решението е да се стремиш към по възможност равномерно осветяване и на обектите, върху които фокусираш и евентуално мериш и на тези във фона.
За целта използвай TTL на светкавичката си, като комбинираш с възможно най-ниската скорост на затвора, която все още ти върши работа. Колкото е по-висока скоростта на затвора при снимане със светкавица, толкова повече се открояват обектите върху фона зад тях - просто светкавичката използва слаб импулс и далечните обекти от задния план не се осветяват. Това, разбира се, много опростено казано.
Пиши и с каква система и каква светкавичка използваш, плс.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: asahi   
Дата:   05-12-11 22:07

Тези на линка са обработени некадърно. Когато задобрееш ще разбереш защо.
Тук, в една тема, никой няма да може да ти обясни това, което ти е нужно. И да ти го обясни няма да го разбереш веднага. Мога да ти дам няколко по-общи съвета, но първият е най-важен:
1. Запиши се на курс, за да разбереш как работи това нещо и как се ползва, за да се постига определен ефект.
2. Ползвай по-отдалечена от обектива светкавица или поне вдигната с отражател.
3. За по-равномерно осветяване снимай по-отдалеч с по-голямо фокусно разстояние, приравнено на 50-70мм.
4. Фотоапаратът в ръчен режим, скорост 1/60, бленда 5.6-8.
5. Светкавицата в ТТЛ или еквивалентен режим.
6. Фиксиран баланс на бялото, по възможност къстъм в/у сива карта, в краен случай бяла салфетка. За по-малко от 5лв./снимка не си заслужава да се снима в РОУ.
Преглеждай си хистогранмата по-често.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: a4o90   
Дата:   05-12-11 22:09

Shadow/Highlights май има наистина, както и яко сатурация. Ако ползваш фотошоп, пробвай image-adjustments- shadow/highlights и експериментирай с реперите. Освен това, ако снимаш в RAW, има "vibrance" в Camera RAW, Пробвай и hue/saturation, малко повече контраст... и така.
Но аз не снимам по дискотеки, та не ми вярвай на 100% [smile]
PS О, изпреварили са ме с много[beer]



Публикацията е редактирана (05-12-11 22:35)
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: pepi34   
Дата:   05-12-11 22:53

Привет, не зная защо се стремиш към качество снимките от линка, за мене те са почти трагични. Прочети внимателно какво е писал Асахи и ще направиш доста по добри. Аз мога да те науча и по добри как да станат,но едва ли мога да ти обясня точно тук в темата. Измисли дискотеката и какво ще почерпиш. Сериозно, не се бъзикам, ако има нещо пиши на лични.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: asahi   
Дата:   05-12-11 23:03

Разликата между осетеността на сетло и тъмно е контраст. Динамиката е нивата, които можеш да различиш м/у светлото и тъмното.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-12-11 23:28

asahi, да [smilie24] извинявам се за глупавата грешка [smile]
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: chukov   
Дата:   05-12-11 23:34

Пиле, да ти кажа как ги снимат
виждал съм в една дискотека плющят със Сони Р1 на A-режим
и ..... стават почти същите
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: chukov   
Дата:   05-12-11 23:35

Естествено после допълнително се осветляват в шопа
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: a4o90   
Дата:   06-12-11 00:08

А на мен ми е интересно защо нарочно ги правят такива?
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: marrio31   
Дата:   06-12-11 00:13

тия снимки са ужасни,цели се по-високо,даже и червени очи има[smile]
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: marrio31   
Дата:   06-12-11 00:21

http://www.boyanpavlov.net/2011/02/culture-beat-club-and-eva-gardner-birthdays/

[smilie24]
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 00:46

Blagodaria na vsichki za mneniata. Povqrvaite mi i moiata mechta ne e bila da iziskvat ot men takova kachestvo, no znaete kak e.. Trqbva da se izkarvat pari. Az se zanimavam GLAVNO s hudojestvena fotografia. I nikoga ne mi se e nalagalo da pravia tejki obrabotki na fotosite v photoshop ili koiato i da bilo druga programa, zashtoto ne haresvam tozi tip obrabotki. Estestveno popraviam niakoi drug defekt, no do tam. A shto se otnasq do tazi rabota - do sega snimah s Canon 300d, a sega imam Canon 1000d. Svetkavicata mi e Canon Speedlite 420EX, a obiknovenno TTL sochi 35,50. Kato izkliuchim vsichko, snimkite, koito pravia az sa savsem normalni, no ne znam zashto iskat da prilichat na onezi ot link-a. Postoqnno se oplakvat, che ne sa super qrki i t.n., a az do sega si karah po moiata sistema, zashtoto napraveni taka - snimkite izglejdat mnogo zle - s izvinenie. No eto che doide moment, v koito ako ne zapochat da izglejdat taka - losho! Za tova razchitah na vashata pomosht. I pak blagodaria za vsichkite vi mnenia.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: asahi   
Дата:   06-12-11 00:51

Тук шльоковицата не се толерира. Пиши на кирилица или ме губиш като читател.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: ИнаГеоргиева   
Дата:   06-12-11 00:55

И съвсем правилно. Грешката е моя!
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 01:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Бихте ли ми помогнали?
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 08:23

Колко по-лесни биха били препоръките, ако беше публикувала снимка от твоите..
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.